Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    522

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

E rođeni ajd bre učini nešto sa tim pisanjem, ne mogu svaki put neku gimnastiku da izvodim da bi te pročitao ;-)
Suština sprečavanja kondenzacije je ne dozvoliti da topli vazduh Dore u dodir sa najhladnijim površinom, spoljnom.
Najjeftinije je oblozi spoljnu površinu, a unutrašnjost izolovati nepropusni slojem, tzv parnom branom.
Link to comment
1 hour ago, pbg12345 said:

i ne znam cene, ali u odnosu na ono koliko smo mi placali radove, nesto mi tih 4-5 000e zvuci malo mnogo za adaptaciju 40kvm

doduse ne znam sta je sve ta adaptacija obuhvatala, ali u svakom slucaju visoka cifra

Radilo se sve, od poda do plafona, voda, struja, stepenice spolja. Poenta je bila da se tražio 1 majstor za sve jer kad bi dolazio svaki majstor posebno ne bi završio za godinu dana. Sad, ovde nema puno takvih, svi idu u NS i BG gde uzimaju bolje pare ali ovaj je ipak na nekom glasu i skup je, kontaš valjda valja ako je skupo. Problem je i što su ljudi na poslu i onda ne možeš da budeš sa njima i da ih kontrolišeš. Ovaj ti donese fakturu da je kupio 30 cigli, uzmeš da prebrojiš i vidiš da je uzidao 20 cigli, taj rad. Napravili su šuta ko da su rušili a ne gradili, ma katastrofa. Ortak nije konfliktan čovek ali mu je stavio do znanja šta misli o njemu, ovaj je imao obraza da mu kaže da ne priča loše o njemu u gradu.

Link to comment

e jbga. katastrofa

neko moje iskustvo, a promenili smo gomilu razlicitih majstora proteklih godina, da je preporuka, a pogotovo varijanta da se svojim ocima uveris u ono sto je majstor prethodno radio ubedljivo najbolji nacin da izaberes izvodjaca radova. naravno, nije tako nesto uvek moguce, ali ako jeste ne treba propustiti priliku

i u startu sto je vise moguce u detalje iskalkulisati cenu rada. da ne bude iznenadjenja sa obe strane

bas ovi momci sto su nam radili fasadu i izolaciju, dugo su tu bili, pa smo se na neki nacin "zblizili". koliko mi kukakmo na majstore, nista manje oni ne kukaju na nas. bas svaceg sam se naslusao od njih, kako ih na sve moguce nacine pokusavaju zavrnuti za zaradjeno. a momci makar kod mene nisu uopste ostavili utisak lazova i nekih jajara koji pokusavaju na kvarnu da uzmu kintu

Link to comment
Radilo se sve, od poda do plafona, voda, struja, stepenice spolja. Poenta je bila da se tražio 1 majstor za sve jer kad bi dolazio svaki majstor posebno ne bi završio za godinu dana. Sad, ovde nema puno takvih, svi idu u NS i BG gde uzimaju bolje pare ali ovaj je ipak na nekom glasu i skup je, kontaš valjda valja ako je skupo. Problem je i što su ljudi na poslu i onda ne možeš da budeš sa njima i da ih kontrolišeš. Ovaj ti donese fakturu da je kupio 30 cigli, uzmeš da prebrojiš i vidiš da je uzidao 20 cigli, taj rad. Napravili su šuta ko da su rušili a ne gradili, ma katastrofa. Ortak nije konfliktan čovek ali mu je stavio do znanja šta misli o njemu, ovaj je imao obraza da mu kaže da ne priča loše o njemu u gradu.

Jbga, kad je već takva situacija, nek priča. To ih najviše boli.
To je najgore što možeš majstoru da uradiš.
"Radio je kod mene i zaista ti ne bih preporučio da ga zoveš..."
To im je gore od kinte...
Link to comment

100€ по квм му и није нека кинта за тај посао. 200€ је мин. кинта за реновирање стана који је у “изворном” стању уз надпросечно вођење рачуна о трошковима

 

купатило, дрвенарија/пвц, струја, хобл...

Link to comment
14 minutes ago, miki.bg said:

Curi mi voda iz kotlića u šolju, jel ovo ok vodič za popravku?

To je to. Ja sam doduše menjao samo plovak (najčešći i najlakši problem), kupio novi u vodovodskoj radnji, sve je bilo OK.

Link to comment

U najjednostavnijem slučaju (da voda preliva kroz cev zvona) treba podestiti mehanizam plovka da "ranije" (pri nižem nivou) prekine dovod vode kroz crevo. Obično rešeno zavrtnjem. 

Korektno napisano. Zamena celokupnog mehanizma nije komplikovan zahvat.

 

Link to comment
20 minutes ago, miki.bg said:

Curi mi voda iz kotlića u šolju, jel ovo ok vodič za popravku?

uputsvo u kratkim glavnim crtama, ali za novije vodokotliće

nema osvrta na starije tipove plovaka kao ovaj:

image.png.5297a38a2042819d595d653a5a615aec.png

Ja sam na ovom savijao mesinganu (ranije bile mesingane, pa ih zamenili na kraju plastičnim) šipku i na taj način regulisao nivo vode pri kome apsolutno zatvara dovod  vode, iterativan postupak saviješ šipku pa proveriš, pa onda još malo saviješ da bude plovak nešto niži, a što je niži većom silom zatvara ventil. kad ventil kod plovka baš popusti menjaš ceo komplet na slici.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...