Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

  • Replies 8.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    529

  • Блок_64

    502

  • kud u maglu Simoviću

    409

  • 4 weeks later...

evo napravila sam 1 mozaik...pa da podelim iskustvatehnika je stvarno krajnje jednostavna,chak i meni koja nikako nije kreativna a posebno ne strpljiva,uredna niti organizovana osobaprvo je ptreban 1 stari sto,u mom sluchaju jaaako stari i krsh stoIMG_5048-1.jpgpolupati neke plochice,ja sam koristila staru majicu,uvila plochice u nju i polupala chekicem..moguce je da se oshteti glazura na plochicama ili okrnje na ivicama..a moguce ih je i lomiti nekim kleshtima..one male i pravilne komadice mi je apsolutna misterija kako dobitiIMG_5055.jpgzatim je potrebno sloziti plochice kako god zelite..ja sam odmah slagala na sto,bilo je nekoliko reshenja pre konachnog pa po tome i lepila..mada postoje i josh neke tehnikedakle,zalepitiIMG_5064-1.jpgi fugovati..e sa ovim sam imala najvishe problema..prvo nisam imala plavu,kakvu sam htela pa sam uzela belu fug masu i u nju umeshala onaj toner za krechenje u bochici i dodala josh malo crne boje u prahu,u ovom sluchaju greshkom i malo vishe crne jer je dosta tamno iako nisam tako htela,drugo nisam imala pojma koja je konzistencija mase potrebna..kasnije sam saznala da je ipak potrebno da bude malo redja od propisanog recepta sa pakovanja ali jako jako malo redja zbog zarad da lepo legne i popuni sve pukotine,posebno ovako nejednake..al dobro,i to je nekako proshlo..potrebno je nanositi i razmazivati fug masu nechim plastichnim..ja sam nashla neke shpahne za git i pokazale se oodlichneIMG_5080-1.jpgIMG_5076-1.jpgsachekati 15tak minuta i obrisatiIMG_5081.jpgsad samo josh da ofarbam noge stola za to sam saznala da ipak moram da sachekam toplije dane jer farba ne radi ispod +5C <_< stvarno je prosto i jednostavno

Link to comment

jel neko zna da li su skupe one heftalice za drvo i tako to...nesto razmisljam da sama promenim mebl na sofi i fotelji... za jastuke se snalazim, al za osnovu mi treba ta heftalica ili sta vec...jel neko nekad to radio? iskustva, saveti?

Link to comment
jel neko zna da li su skupe one heftalice za drvo i tako to...nesto razmisljam da sama promenim mebl na sofi i fotelji... za jastuke se snalazim, al za osnovu mi treba ta heftalica ili sta vec...jel neko nekad to radio? iskustva, saveti?
nisu skupe (opet ko bi ga znao sta je kome skupo), mi smo uzeli kod uradi samog neku sa dozivotnom municijom za 1k5 para, ili tako neshto. jesam 'oblachila' neka drva, al nikad pravi nameshtaj. recimo da je potrebno shtogod vishe fizicheske snage nego za obichnu heftalicu ^_^
Link to comment

Jeste, uglavnom heftalicu treba dobro uhvatiti da bi se pritisak izneo do kraja. U suprotnom se municija savije i onda ponovo.Kad se jednom uštosiš i nije toliko ni teško ni komplikovano. Pravilno odaberi dužinu municije i to je to.Postoje i pneumatske i električne heftalice, sa kojima je rad puno lakši.

Link to comment
jel neko zna da li su skupe one heftalice za drvo i tako to...nesto razmisljam da sama promenim mebl na sofi i fotelji... za jastuke se snalazim, al za osnovu mi treba ta heftalica ili sta vec...jel neko nekad to radio? iskustva, saveti?
Pre nekog vremena sam video heftalicu kod kineza za 400 din ako se dobro secam. Bilo je i municije posebno.
Link to comment

preskoci kineske heftalice, ukoliko zelis da uheftas vise od dva puta. "Pro" heftalice imas u Uradi(se) sam i naravno skuplje su, ali ako zelis da sama menjas mebl bice ti neophodneedit: ima ih od 1800 do 3 i nesto (ove skuplje i eksere zakivaju) :)

Edited by kud u maglu Simovicu
Link to comment

Može li se u kućnoj radionosti (sam svoj majstor) plastificirati kada? Jednom već plastificirana (od strane neke firme). I gde bi se mogao pronaći materijal?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...