Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

На 10А осигурачу можеш да вучеш укупно око 2,2 киловата. 

Фрижидер и клима би се ту некако и угурали али и грејалица тешко.

Link to comment
  • Replies 8.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    528

  • Блок_64

    501

  • kud u maglu Simoviću

    409

Hvala puno.

 

Rekao sam toj zeni ciji je stan da nikako ne pali klimu i sporet u isto vreme jer je cak i meni kao laiku jasno da je tu na granici izdrzljivosti. Nisam 100% siguran da je i sporet na njemu al cini mi se da je ceo taj deo stana.

 

 

Bilo bi lepo tu staviti jaci osigurac ali kolko sam danas video osiguraci razlicite amperaze imaju rupe razlicitog promera pa od toga nema nista.

Edited by katamaran
Link to comment

Bilo bi lepo tu staviti jaci osigurac ali kolko sam danas video osiguraci razlicite amperaze imaju rupe razlicitog promera pa od toga nema nista.

 

? To ti se nešto učinilo.

Link to comment

Nije. Cim sam dosao probao sam da uvrnem jedan deblji (16 ili 20) i nije mogao ni da udje. Rupica taman tolika da moze 10A da udje.

 

Sve rupe za osigurace su istog promera ali se razlikuju one rupice unutra gde ulazi metalna glava osiguraca. Stari je to stan pa je verovatno i tabla sa osiguracima praistorijska.

Edited by katamaran
Link to comment

Hvala puno.

 

Rekao sam toj zeni ciji je stan da nikako ne pali klimu i sporet u isto vreme jer je cak i meni kao laiku jasno da je tu na granici izdrzljivosti. Nisam 100% siguran da je i sporet na njemu al cini mi se da je ceo taj deo stana.

 

 

Bilo bi lepo tu staviti jaci osigurac ali kolko sam danas video osiguraci razlicite amperaze imaju rupe razlicitog promera pa od toga nema nista.

Vidi, zadatak osigurača je da bude najslabija tačka u kolu. Nema nikakvog opravdanja da se više jakih potrošača vezuje na jednu fazu, odnosno preko jednog osigurača. On u tom slučaju prekida kolo da bi se zaštitila instalacija.

Jači osigurač ide na mesto jačih potrošača gde je i instalacija jača.

Link to comment

Uglavnom su 10A a ima jos 4 od 16 i jedan od 20. Nebulozno mi je to sto je deo oko kuhinje na 10 a tu bi uvek ocekivao jace potrosace a TV i neki bezveze utikac sede na 16. Na kraju nisam ni utvrdio sta je na onom od 20 al ocigledno isto nesto bezveze.

Link to comment

Pojma nemam. Po svemu sudeci nista znacajno nije na njemu jer sam sve znacajne potrosace nasao na 10A. Sto je najgore medju rezervnim je imala neki jos dosta jaci od tog :)

 

Mozda je nekad TA pec bila na njemu al nju je odavno izbacila jer je uvela centralno. 

Edited by katamaran
Link to comment
Kojeg je prečnika instalacija?

 

Mnogo me pitas :)

 

Verovatno je nekad bila TA pec na njemu a sad su po svemu sudeci neki levi utikaci cim danas nisam provalio sta je.

 

Koliko vidim jedino je problematicna ta kuhinja na 10A al valjda tako sto godina stoji pa kad do sad nije bilo problema....

Edited by katamaran
Link to comment

potrebno je da dođe električar. da skine poklopac sa table i proveri koliko je provodnika vezano na pojedine osnove osigurača. zatim da ispita svaki izvod pojedinačno, vidi šta se napaja sa njega. na kraju rasporedi izvode prema opterećenju i kalibarskim prstenovima. ako treba da zameni poneki. možda je to prilika da se tabla zameni novom sa automatskim osiguračima.

 

može da se desi da bude potrebno otvaranje nekih razvodnih kutija. nekada sam najviše voleo da radim takve stvari.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...