Jump to content
IGNORED

salate


gospa buba

Recommended Posts

Od mene nešto extremno prosto, bojim se kako će izgledati u poređenju s ostalim maštovitim kreacijama, ali meni je fantastisch.Životabudič (količine po potrebi): cherry rajčatka (narezati na polovice)crne masline bez koštice (one najobičnije, bezukusne, prosto istresti)češnjak (sitno nasjeckan preko toga)solprovansalski začini (prodaje se smjesa u kesici, kod mene firma Kotanyi)maslinovo uljebalzamiko (samo pokapati)Pošto nema oficijalnog poolla valjalo bi da oni, što probaju tuđe recepte, stave ocjene, numeričke i opisne, pa će ispasti nekakva ljestvica top ppp salata.

Link to comment

marokanska kuskus salata2 šolje kuvanog kuskusa (skuvati prema uputstvu sa pakovanja)200 g kuvanih leblebija ili kuvanog boba vezica mladog luka sitno seckanogkrastavac - na kockicemala zelena paprika - seckana2 narandže (razdvojiti na kriške, skinuti opne, povaditi koštice)mala glavica zelene salate (razdvojiti na listove, oprati i osušiti)šaka svetlih grožđicaso, biberpreliv:2 dl jogurtasitno seckana kora od jedne narandžešaka seckane sveže nanena tanjir poređati listove salate, prekriti mešavinom ostalih sastojaka, odozgo poređati oljuštene kriške narandže i nekoliko listova nane

Edited by mammy two shoes
Link to comment

nasla zaturenu italijansku e-knjizicu sa oko 150 recepata za salate.dok njihov klasik- dinja i prshuta kao osnovu za salate dozivljavam kao srecni brak suprotnosti ovo npr mi i na samo citanje izaziva nagona za :puke: pomorandza, beli luk (ili crni,kao ovde), so, biber i maslinovo ulje :unsure: ako neko proba nek javi

Link to comment

ja to bas ovako, samo umesto luka turim komorac. fantasticno je.probaj za pocetak samo pomorandzu, biber i maslinovo ulje. kad ukapiras koliko je to dobro, nece ti biti frka da dalje experimentises :)

Link to comment

kuskus uvek spremam tako sto ga polijem provrelom vodom i pokrijem da se on sam natopi. ne kuvam, iako neka uputstva kazu tako.sto se narandzi tice, preporucijem nestvarno dobru kombinaciju njih (ili jos bolje mandarina!) i kozjeg sira. dobro se slazu i druge travcice i biljke po ukusu - rukola, spanac, majcina dusica, krupno seckani bademi, pinjole, orasi. mada je moj ubedljivi favorit najsvedenija varijanta bez ikakve sminke- cista kombinacija kriskica mandarina i tankih snita sira naizmenicno konzumiranih. dsc9001.jpg

Edited by Isis
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 years later...

lele. 2 godine niko ne jede salatu :odeco, imamtunjevinukukuruzkrompirmasline.sta josh da dodam, a da imam u kuci, i chime da to sve zachinim, a da imam u kuci, pa da moze da jede 1 sto posti?

Link to comment
lele. 2 godine niko ne jede salatu :odeco, imamtunjevinukukuruzkrompirmasline.sta josh da dodam, a da imam u kuci, i chime da to sve zachinim, a da imam u kuci, pa da moze da jede 1 sto posti?
bilo sta za salatu sto imas - neki zelenis, luk, paradajz + kuvanu boraniju i/ili grasak ako imas, kisele krastavcice ili seckanu tursiju... zacinis standardno, mulje, sirce/limun, so, biber i to je to. ako imas krastavcice, mozes u malo vode od krastavaca da promuckas pola kasicice senfa, dodas mulje, biber, soli ako bas treba i tim da zacinis salatu. jos ako iskopas odnekle neki incun il kapar, eto gozbe.kuvano jaje bi bilo super ali pretpostavljam da je zabranjeno.
Link to comment
bilo sta za salatu sto imas - neki zelenis, luk, paradajz + kuvanu boraniju i/ili grasak ako imas, kisele krastavcice ili seckanu tursiju... zacinis standardno, mulje, sirce/limun, so, biber i to je to. ako imas krastavcice, mozes u malo vode od krastavaca da promuckas pola kasicice senfa, dodas mulje, biber, soli ako bas treba i tim da zacinis salatu. jos ako iskopas odnekle neki incun il kapar, eto gozbe.kuvano jaje bi bilo super ali pretpostavljam da je zabranjeno.
edit - e da, suljpa i leblebije iz konzerve su zakon za salate, mozda imas toga...
Link to comment
bilo sta za salatu sto imas - neki zelenis, luk, paradajz + kuvanu boraniju i/ili grasak ako imas, kisele krastavcice ili seckanu tursiju... zacinis standardno, mulje, sirce/limun, so, biber i to je to. ako imas krastavcice, mozes u malo vode od krastavaca da promuckas pola kasicice senfa, dodas mulje, biber, soli ako bas treba i tim da zacinis salatu. jos ako iskopas odnekle neki incun il kapar, eto gozbe.kuvano jaje bi bilo super ali pretpostavljam da je zabranjeno.
aaa. blagodarim, to je klasik, mulje, sirce, papar, sol, to cu da umem. mislim, chovek je verovatno prehrambeno konzervativan, pa ne smem da se razludjujem. da sam samo ja u pitanju, doshlo bi do nekog experimenta ^_^edip. imam sigurno i suljpa negde, ali se bojim da ne preteram. leblebije vec zalaze u nekonzervativnu oblast, ne bih smela, da mora chovek posle da laze neshto :P Edited by thermal bug
Link to comment
  • 2 weeks later...

Onomad sam u jednom indijskom restoranu kod nas jeo salatku koja se sastojala iz rendanog kupusa, šargarepe, senfa, meda, ulja, sirćeta, pa na sve to posut suncokret i susam, jedna od omiljenih, pogotovu uz neka suvlja mesa poput piletine, curetine...

Edited by Zdravko
Link to comment

ja jedem salatu uz svaki obrok..dorucak kad ne jedem pahuljice,rucak i vecera obavezno..i evo bas ovih dana nisam jela povrce dva dana i odlepila..takoreci da sam zavisna od salate i svezeg povrcaa posebno u poslednje vreme tj ovog januara takoreci u povrcno nevreme mesam sve sto nadjem...svo korenasto ugl rendam sargarepu,celer,cveklu,dajkon...,jabuku..pa ove luksuze paprike..lukove razne..kupuse..sve sto imam u datom trenutku u raznim kombinacijama i razmerama...sa mesima sam umerenija ugl tunjevina i dresinzi umereno ugl klasika so,mulje,limun...majoneze i ostale kemije kupovne ne jedem a domace nisam uspela da napravim pa odustala jos prosle zime :D..sirevi ponekad,kad se setim..semenke izdasno peceni susam,suncokret..ponekad mleveni lesnik,lan...ugl pustim da mi povrce bude kljucni ukus u salati bez mnogo filozofije,prosto volim :P

Edited by ivy
Link to comment
majoneze i ostale kemije kupovne ne jedem a domace nisam uspela da napravim pa odustala jos prosle zime
Ma daj, to je skroz easy, evo vidi:http://www.youtube.com/watch?v=Qh-rU3ud788 :P
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...