Jump to content
IGNORED

Grčka - enormni dug, protesti oko mera štednje


Mp40

Recommended Posts

videćemo...oni pričaju prilično drugačije stvari od vučića, nije samo nada važna, nego i čemu se nadaju

 

nije vazno sta pricaju, vazna je konsistentnost price i dela. 

Link to comment

to ćemo videti. 

 

mislim, malko je bez veze porediti ih sa vučićem, jer, ono, bar pokušavaju da postignu ono za šta kažu da se zalažu tj guraju u tom smeru. vučić radi suproto od onoga što priča

Edited by MancMellow
Link to comment

Ma to je diskvalifikacija po osnovu tipa političkog nastupa ili političke filozofije. "Populista" ne znači suštinski ništa, to je samo forma. Sadržaji se mogu totalno razlikovati. A Vučić i Syriza nemaju nikakve veze. 

Link to comment

Ma to je diskvalifikacija po osnovu tipa političkog nastupa ili političke filozofije. "Populista" ne znači suštinski ništa, to je samo forma. Sadržaji se mogu totalno razlikovati. A Vučić i Syriza nemaju nikakve veze. 

 

Ne, ovde je "vucicevski" zjapeci jaz izmedju realnosti i price, a koji se od pozno-milosevicevog razlikuje u tome sto gradjani nemaju drugog izbora nego da veruju u pricu.

Link to comment

Ne, ovde je "vucicevski" zjapeci jaz izmedju realnosti i price, a koji se od pozno-milosevicevog razlikuje u tome sto gradjani nemaju drugog izbora nego da veruju u pricu.

 

Ne, ne slažem se, Jasno je da Syriza radi ono što u datim uslovima (omeđenim međunarodnim faktorima i voljom biračkog tela) radi ono što ume i može u smeru u kome je rekla da će raditi. Da li može bolje - možda, no to nema veze u ovom smislu jer kod Vučića imamo hod u suprotnom smeru: zapošljava svoje partijce, zadužuje se i dalje i to obimno, nastavlja da sipa pare u subvencije, itd. Grčki građani itekako imaju izbora da ne veruju u Syrizinu priču - mediji tamo, bar još uvek, uglavnom nisu u njenim, više su u starim, sada opozicionim, rukama.  

Link to comment

Meni izgleda da su prvo bili krivi što su neki novi boljševici, a sad mi izgleda da su krivi zato što se ispostavilo da nisu. I to ne samo na forumu. 

Edited by MancMellow
Link to comment

citam i cudim se, ovde par ljudi toliko ostrasceno negativno reaguje na syrizu kao da... ne znam prosto sta bih rekao...

 

Mozda je ovo dio objasnjenja?

 

Link to comment

Meni izgleda da su prvo bili krivi što su neki novi boljševici, a sad mi izgleda da su krivi zato što se ispostavilo da nisu. I to ne samo na forumu. 

 

i jedno i drugo moze da bude sasvim dosledno.

Sa ideoloske pozicije kritikujes ih jer su boljsevici.

Sa te iste pozicije mozes da ih kritikujes kako im je ideologija nestala.

 

Nije li se ovde aplaudiralo povratku ideologije u politiku?

Link to comment

pa nisu boljsevici, niti su ikada bili. ina kraju, taj izraz je neprimenjiv na savremenu politiku. cemu ovakvo preterivanje?

Edited by Грешни Василије
Link to comment

i jedno i drugo moze da bude sasvim dosledno.

Sa ideoloske pozicije kritikujes ih jer su boljsevici.

Sa te iste pozicije mozes da ih kritikujes kako im je ideologija nestala.

 

Nije li se ovde aplaudiralo povratku ideologije u politiku?

Da. Ali oni nikada nisu bili nista ni slicno ni komunizmu. Ljudi rade u konkretnom medjunarodnom okruzenju. Koje ni najmanje nije spremno na ravnopravan razgovor pri tom

Link to comment

pa nisu boljsevici, niti su ikada bili. ina kraju, taj izraz je neprimenjiv na savremenu politiku. cemu ovakvo preterivanje?

 

Meni se cini da se "boljsevici" u Mancovom postu koristi vise kao hiperbola, daleko od toga da mislim da su boljsevici.

 

Populisticka levica, to da, uostalmo njihove kolege iz Podemos se ponose terminom populizam i Laklauom.

Link to comment

Da. Ali oni nikada nisu bili nista ni slicno ni komunizmu. Ljudi rade u konkretnom medjunarodnom okruzenju. Koje ni najmanje nije spremno na ravnopravan razgovor pri tom

 

To ne umanjuje odgovornost.

Po logici nepravednog medjunarodnog okruzenja mogla bi se vrlo lako braniti Kostunicina politika, recimo.

Link to comment

To ne umanjuje odgovornost.

Po logici nepravednog medjunarodnog okruzenja mogla bi se vrlo lako braniti Kostunicina politika, recimo.

 

Uhm, ne znam na šta misliš kod Koštunice. Drugo, računi se polažu na kraju mandata, a ne mesec dana po preuzimanju ministarstava. Međutim, mnogi su požurili. 

Edited by MancMellow
Link to comment
×
×
  • Create New...