Jump to content
IGNORED

Na Savi ćuprija


Zmitjkoe

Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Idioteque

    49

  • Аврам Гојић

    48

  • Frank Pembleton

    27

  • kud u maglu Simoviću

    25

Ovo je praksa sa svim projektima u svijetu. I nisam siguran da je neka domaca firma bila u mogucnosti da napravi jedan tako kompleksan most (tu mislim i na taj jeftiniji greda most) to jest da isprati finansijski i u kvalitetu.
Ma moglo je, ali nigde u svetu cena mosta nije samo gradjevinska uvek se neko ugradi na ovaj li onaj nacin. Eto u SF potrosise silne milijarde a ne zna se kad ce da zavrse viseci deo Ouklandskog mosta koji je po konstrukciji i dimenzijama stuba slican Cica Drazinom. Isto se ceraju gotovi segmenti iz Kine za njega. Cela ideja unutrasnjeg prstena je bajata i passe bar pola veka beograd baca silne pare na nepotrebno i prevazidjeno i neuspesno.
Link to comment
....slican Cica Drazinom... Cela ideja unutrasnjeg prstena je bajata i passe bar pola veka beograd baca silne pare na nepotrebno i prevazidjeno i neuspesno.
Čiča Dražinom??? Zato što su našli Dražu na Adi???A što je unutrašnji prsten passe? Ima neka nova, funkcionalnija ideja koja bi rešila problem saobraćajnih gužvi u BG-u?
Zapravo, mi ni u jednom trenutku nismo dobili jasnu cifru koliko bi koštao jeftiniji most i koji bi njegov aspekt doprineo da se uštedi.
Tamo negde 2001. (ili tu negde) kada se raspravljalo o mostu bili su po novinama i internetu predstavljeni projekti, pa se navodno glasalo. Ja se sećam da su uz svaki projekat bile upisane i cene i ovaj (ili je to bila žirafa) je bio ubedljivo najskuplji i baš kao što kaže Franjo možda i 50% skuplji od grede, ali su svi bili fascinirani izgledom ovog projekta.
još nisu počeli da ruše i sklanjaju veći deo buvljaka.Kada sve bude bilo završeno, moći će da se stigne od ostataka buvljaka do Požeške za dvadesetak minuta. Ima sasvim dovoljno mesta na Adi za jedan identičan (ili malo veći) lift za bicikliste. Uhh, kako bi to sjajno leglo, bajsem duz Jurija Gagarina, popneš se na most i liftom spustiš na Adu.
Jesu počeli da sklanjaju deo Buvljaka. Odavno je Buvljak sužen i deo do pruge porušen, samo što posle rušenja šut nije počišćen.20 min je mnogo. Trebalo bi da može da se pređe ovo rastojanje za manje od 10 min.Gledajući makete mosta deluje mi da je sa svake strane po jedna pešačko/biciklistička traka i jedino mi je to bezveze što nisu odvojili malo više prostora za (nas) bicikliste već ćemo morati da se sudaramo sa pešacima dok vozimo kao na Brankovomo mostu. Ali možda i grešim i te trake budu dosta šire od onih na Brankovom.
Seca li se neko kapitalne Coviceve svinjarije od toplovoda koji bi spajao TE Nikola Tesla i toplanu na NBG-u?
Lazarevac je tako povezan na TE Kolubara i svo grejanje u LZ-u potiče odatle. I grejanje je odlično.Tako da je ta ideja sa grejanjem iz TENT-a u stvari jako dobra ideja. Ne znam koliko bi procenata BG-a mogla da greje, ali verujem da bi mogla ceo NBG, da bi grejanje bilo dobro i jeftinije od postojećeg.
Link to comment
Čiča Dražinom??? Zato što su našli Dražu na Adi???Ma moze i Cica Glisin kako je ruzan. A što je unutrašnji prsten passe? Ima neka nova, funkcionalnija ideja koja bi rešila problem saobraćajnih gužvi u BG-u?Zato sto koncentricni krugovi nigde nisu resili ni m25 oko londre ni prstenovi unutar njega ni djiro oko milana ni beltway oko DC ni na I294. To resenje je u svojoj sustini pogresno a pati od jos dodatnih problema realizacije. Usko grlo ce biti i petlja koja se sad gradi sumanuta je. A ovaj nas nigde i ne vodi. Tamo negde 2001. (ili tu negde) kada se raspravljalo o mostu bili su po novinama i internetu predstavljeni projekti, pa se navodno glasalo. Ja se sećam da su uz svaki projekat bile upisane i cene i ovaj (ili je to bila žirafa) je bio ubedljivo najskuplji i baš kao što kaže Franjo možda i 50% skuplji od grede, ali su svi bili fascinirani izgledom ovog projekta.Bilo je malo kasnije. Ja imam jos goru insajdersku pricu a posto ne mogu da je dokumentujem ne bih je ni iznosio. Nigde nije bila cena kad su napravili tu farsu od glasanja na mrezi. To sa fascinacijom je spinovanje. Jesu počeli da sklanjaju deo Buvljaka. Odavno je Buvljak sužen i deo do pruge porušen, samo što posle rušenja šut nije počišćen.20 min je mnogo. Trebalo bi da može da se pređe ovo rastojanje za manje od 10 min.Gledajući makete mosta deluje mi da je sa svake strane po jedna pešačko/biciklistička traka i jedino mi je to bezveze što nisu odvojili malo više prostora za (nas) bicikliste već ćemo morati da se sudaramo sa pešacima dok vozimo kao na Brankovomo mostu. Ali možda i grešim i te trake budu dosta šire od onih na Brankovom.Ako nisu odvojene opet ce biti sudaranja. Novi Sad ima resene biciklisticke staze svetski, ali dzaba pricati beogradskim urbanistima i gradskim ocima. Lazarevac je tako povezan na TE Kolubara i svo grejanje u LZ-u potiče odatle. I grejanje je odlično.Tako da je ta ideja sa grejanjem iz TENT-a u stvari jako dobra ideja. Ne znam koliko bi procenata BG-a mogla da greje, ali verujem da bi mogla ceo NBG, da bi grejanje bilo dobro i jeftinije od postojećeg.
Link to comment

Ja se sećam tog glasanja ali znam da sam išao u gradsku skupštinu da vidim predloge. Ne sećam se da je bilo na netu. Takođe, ne sećam ni da su bile istaknute i cene mostova. Ipak, bilo je 10 predloga i samo jedan među njima je bio gredični. Svi ostali su bile varijacije na temu ovoga što sada imamo. Ovaj gredični je zaista izgledao bijedno.

Link to comment
Ja se sećam tog glasanja ali znam da sam išao u gradsku skupštinu da vidim predloge. Ne sećam se da je bilo na netu. Takođe, ne sećam ni da su bile istaknute i cene mostova. Ipak, bilo je 10 predloga i samo jedan među njima je bio gredični. Svi ostali su bile varijacije na temu ovoga što sada imamo. Ovaj gredični je zaista izgledao bijedno.
Niste imali nikakvu mogucnost izbora. Fatamorgane.
Link to comment
Ma moze i Cica Glisin kako je ruzan.
wtf? :blink: Koji je tebi?
Zato sto koncentricni krugovi nigde nisu resili ni m25 oko londre ni prstenovi unutar njega ni djiro oko milana ni beltway oko DC ni na I294. To resenje je u svojoj sustini pogresno a pati od jos dodatnih problema realizacije. Usko grlo ce biti i petlja koja se sad gradi sumanuta je. A ovaj nas nigde i ne vodi.
Ne bih se složio. Gomila ljudi koji dolazi iz Žarkova, Banovog Brda..., ali i iz unutrašnjosti Srbije, a treba da idu na NBG ili bilo gde u Vojvodini će se pomeriti sa Gazele na novi most.Oko priče glasanja i sl.beoland.comportal.build-razvojbeobuild.rs
Link to comment
Čiča Dražinom??? Zato što su našli Dražu na Adi???A što je unutrašnji prsten passe? Ima neka nova, funkcionalnija ideja koja bi rešila problem saobraćajnih gužvi u BG-u?
Verovatno su renesansni um Brane Jovina i njegovi akademici nedavno u najvećoj tajnosti rešili problem teleportacije teretnog saobraćaja, pa sad samo što nisu to predstavili.
Link to comment

Pogledah sinoć filmić o mostu. Super je. Gomila stvari o kojima nis(a)mo imali pojma. Stvarno je neverovatno kako nijedna naša televizija nije našla za shodno da se raspita malo otakvim stvarima nego nam serviraju priče "Most napreduje", "Pilon je gotov", "Đilas posetio most", "Bla, bla bla".

Link to comment
Pogledah sinoć filmić o mostu. Super je. Gomila stvari o kojima nis(a)mo imali pojma. Stvarno je neverovatno kako nijedna naša televizija nije našla za shodno da se raspita malo otakvim stvarima nego nam serviraju priče "Most napreduje", "Pilon je gotov", "Đilas posetio most", "Bla, bla bla".
izgleda da ne znaju kako se to radi, ja se isto chudim, kao da mora diskaveri da dodje da mi kaze...
Link to comment

i ja sam gledala! umrla sam koliko mi je sladak onaj predradnik s kojim se penjao na pilon, sto se srami, pa se samo smeska, gleda u svoje cipele, i kaze yes, yes....a, da, i most je dobar, kad oni tako objasne, bas sam se osecala ponosno!

Link to comment

jebote oce Chicha Drazinoj cupriji da daju ime obicnog cetnika sa reketomhttp://blog.b92.net/text/18248/MOST-Novaka-DJokovica/

Link to comment
Gledajući makete mosta deluje mi da je sa svake strane po jedna pešačko/biciklistička traka i jedino mi je to bezveze što nisu odvojili malo više prostora za (nas) bicikliste već ćemo morati da se sudaramo sa pešacima dok vozimo kao na Brankovomo mostu. Ali možda i grešim i te trake budu dosta šire od onih na Brankovom.
Ne znam koliko ce ovaj most uopste biti primamljiv za pesake, narocito jer ne postoji nacin da se sa mosta spustis na Adu tamo na sredini. Brankov most je prilicno poseban sto se toga tice, jer imas sa jedne strani stari grad gde dosta ljudi i onako cirkulise peske, a s druge strane na samoj reci imas dosta sadrzaja (splavovi itd.) do kojih ti pesaci mogu da dodju prelaskom mosta. Plus je na brankovom sa onim stepenicama mnogo lako da se, i pre nego sto saobracajno stignes do kraja mosta (tj. do sledece raskrsnice), onim stepenicama spustis odma na reku. Sa novim mostom to sve nije slucaj, plus imas 3+3 trake i tramvaj (tj. mnogo saobracaja - i to ce terati pesake), tako da mislim da ce biciklisti biti prilicno neoptereceni pesacima na tom mostu...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...