Jump to content
IGNORED

Nezavisno sudstvo i huligani


Idioteque

Recommended Posts

Napaćena deca Srbije lepo prolaze i van okvira srpskog pravosuđa:

Dušan Sedlar, jedan od 12 optuženih za paljenje Ambasade SAD u Beogradu 2008, dobio je pre tri godine vizu, socijalni broj i radio je kao student pet meseci u Americi iako je osumnjičen za izazivanje opšte opasnosti posle mitinga „Kosovo je Srbija“.
Link to comment
  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    65

  • radisa

    47

  • Ted

    45

  • Milogled Bluff

    39

Covek voli Ameriku, dosao po vizu, oni mu odlozili urucivanje i kako da ne popizdi i sve im porazbija.EDIT: A i lepo je videti da oni "znaju" ko im ulazi u zemlju. :isuse:

Edited by Eraserhead
Link to comment

Pa to nejneverovatnije. Ja da konkurišem za njihovu vizu, imam osećaj da bi me jebali i da bi treažili i papire koji nisu na spisku(komšiji tražili stari pasoš na uvid, npr). A ovog puste da uđe.

Link to comment

realno, teško mogu znati ako uopšte nije bio privođen i saslušavan, tj. ako ga ovdašnji sistem nije "prepoznao" do izdavanja vize.uostalom, možda je čovek nevin, prezumpcija nevinosti itd.

Link to comment
Račun 80.000 evra: Mišiću advokate plaćali "grobari", "delije" i Zvezdavuk z. cvijić/ moma ilić | 24. 04. 2013. - 21:50h | Foto: A. Stanković | Komentara: 0Odbranu Uroša Mišića za napad na žandarma Nebojšu Trajkovića plaćali su Crvena zvezda, „delije“, ali i "grobari", i ona je koštala najmanje 80.000 evra, saznaje “Blic”.320241_uros-misic06032013foto-a-stankovic08_f.jpg?ver=1366746752Advokat Borivoje Borović i Uroš MišićMišić, koji je u vreme napada bio nepoznat u navijačkim krugovima, na suđenju za napad na žandara Trajkovića imao je šest branioca. Njegovu odbranu činili su Jugoslav Tintor i Maja Trkulja iz jedne kancelarije, Borivoje Borović i Ivica Vuković iz druge, kao i advokati Predrag Savić i Jovan Pavlović. Advokat Pavlović tvrdi za „Blic” da je za odbranu Mišića uzeo samo za avans 5.000 evra i da mu je taj novac dao mladić koji je član „delija”.- U moju kancelariju je došao Mišićev otac i pitao da li bih se prihvatio slučaja njegovog sina. Rekao sam da za odbranu tražim avans od 5.000 evra, a da će konačan račun biti ispostavljen posle pravosnažne presude. Odgovorio je da sad nema para, ali sutradan je s njim došao mladić u kratkim pantalonama, član „delija”, izvadio je 5.000 evra i pružio mi rekavši: „Ovo je za odbranu”. Iz postupka sam kasnije izašao kada su mi „delije” tražile garancije da će Mišić biti pušten iz pritvora - ispričao je Pavlović za „Blic”. Borović: Simbolična suma Borivoje Borović tvrdi da su ga angažovali Mišićevi roditelji i da nije imao nikakve veze ni s klubom ni s navijačkim grupama. - To su bili više prijateljski odnosi i za advokatski posao su mi Mišićevi roditelji dali simboličnu sumu - kaže Borović. Izvor „Blica” upućen u ovaj slučaj tvrdi da su udeo u finansiranje Mišićeve odbrane, u kojoj su učestvovale četiri advokatske kancelarije, imali i navijači Partizana.Profesor kriminolog Dobrivoje Radovanović kaže da je poznato da navijače Partizana i Zvezde finansiraju klubovi.- Dokle god postoji tesna saradnja uprave klubova i navijača, neće se ništa promeniti - kaže Radovanović.Advokat Predrag Savić kaže da je Mišića besplatno zastupao.- Dugo poznajem njegove roditelje i zato sam prihvatio odbranu na početku. Čim je pomenut novac, izašao sam iz predmeta - kaže advokat Savić.Advokat Jugoslav Tintor kaže da ga je angažovala Mišićeva porodica i da je sve drugo tajna.
Svi radili za simbolične sume i za džabe...A naslov kaže 80k€.
Link to comment

Zbog svega toga, ali i zbog mnogo čega, pravi navijači sede na tribinama Enfilda, Old Traforda, Emirata, Santjaga, Nou Kampa, Alijanca, Dortmunda, Đuzepe Meaca, Ajaxa...Domaći navijači sede na tribinama Jelen supera, što je, složićemo se - jebi ga.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Pa sta je sad ovo sa Novim Pazarom, nimalo atraktivno kao paljenje bakljom policajca ili secenje mreze u Djenovi? Ako ne znate, uhapsen je ovaj sto je bacio bombu, ali ocigledno da se ime nece saznati i medijski propratiti. Izgleda da se ovaj slucaj ipak malo vise uklapa u vase stavove o domacim navijacima koji su zasticeni ko beli medvedi od slucajeva sa navijacima Partizana i Zvezde koji naravno tripuju policijsku represiju i u stvari rade za drzavu.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...