Jump to content
IGNORED

Nezavisno sudstvo i huligani


Idioteque

Recommended Posts

Наравно да Мишић неће тражити одштету, он је на платном списку неке од служби, као и већина истакнутих хулигана.
The main thing that I learned about conspiracy theory is that conspiracy theorists actually believe in a conspiracy because that is more comforting. The truth of the world is that it is chaotic. The truth is, that it is not the Jewish banking conspiracy or the grey aliens or the 12 foot reptiloids from another dimension that are in control. The truth is more frightening, nobody is in control. The world is rudderless."The Mindscape of Alan Moore" (2003)Isto važi i za Srbiju.Dobrodošao na forum!

    Link to comment
    • Replies 1.4k
    • Created
    • Last Reply

    Top Posters In This Topic

    • Аврам Гојић

      65

    • radisa

      47

    • Ted

      45

    • Milogled Bluff

      39

    [/size]Dobrodošao na forum!
    Хвала.Могуће је да сам у криву што се тиче служби, ал ми овај Боровић сумњив. Свугде га има.
    Link to comment

    Pritvor je jedna od mera obezbedjenja okrivljenog u postupku. Nikada nije obavezan, u stvari moze se odrediti samo ako se prisustvo okrivljenog ne moze obezbediti nekom drugom merom. ( poziv, dovodjenje, jemstvo ....) Moze se odrediti u 4 slucaja:1. Ako se ne moze utvrditi istovetnost okrivljenog ili se okrivljeni nalazi u bekstvu ili ako postoji opasnost od bekstva.2. Postoji opasnost od opstrukcije dokaza (unistavanje, uticaj na svedoke ....)3. Postoji opasnost da ce ponovo pociniti krivicno delo ili dovrsiti krivicno delo (osobite okolnosti ukazuju na to)4. Za krivicno delo je propisana kazna od 10+ godina zatvora a okolnosti dela su takve da moze doci do veceg uznemirenja javnosti.U slucaju odredjivanja pritvora i ukidanja istog Urosu Misicu je sve cisto. Sam pao sam se ubio.Sto se tice tuce, ne znam za koje ga tacno delo terete. Ucestvovanje u tuci sigurno nije jer je uslov za postojanje tog dela to da je neko ubijen ili tesko povredjen u tuci a ovde to nije slucaj. Laka telesna povreda se goni po privatnoj tuzbi i tu nema posla za drzavno tuzilastvo. Jedino sto mi pada na pamet je nasilnicko ponasanje ali to niko nije pominjao po novinama.

    Link to comment

    Mislim da je upravo u pitanju nasilničko ponašanje, a i to je nategnuto - stvar je proglašena značajnom zbog Mišića i marinaca, a te večeri je bilo var dvadesetak sličnih tuča u gradu, brat bratu

    Link to comment
    a i to je nategnuto
    Тачно тако, неозбиљна, циркузантска, естрадизована држава.И онда се чудимо што судије и тужиоци делују као да су изгубљени у простору и времену.На основу чега судија треба да оцени да ли је неком значајније угрожено спокојство, ....сведочењем, вештачењем....И не разумем због чега се не примењује овај члан закона када се на спортским догађајима узвикује Нож, жица...., или Живела жута кућа.
    Nasilničko ponašanjeČlan 344(1) Ko grubim vređanjem ili zlostavljanjem drugog, vršenjem nasilja prema drugom, izazivanjem tuče ili drskim ili bezobzirnim ponašanjem značajnije ugrožava spokojstvo građana ili teže remeti javni red i mir, kazniće se zatvorom do tri godine. (2) Ako je delo iz stava 1. ovog člana izvršeno u grupi ili je pri izvršenju dela nekom licu nanesena laka telesna povreda ili je došlo do teškog ponižavanja građana, učinilac će se kazniti zatvorom od šest meseci do pet godina
    Link to comment
    U slucaju odredjivanja pritvora i ukidanja istog Urosu Misicu je sve cisto. Sam pao sam se ubio.
    Sve je po zakonu cisto, ali je problem u arbitrarnosti odluke. Policija je tokom nekoliko dana angazovala desetine ljudi na traganju za akterom kafanske tuce. Potpuno je nenormalno da je takav covek uopste amnestiran, a kada si ga vec pustio na slobodu onda ga tretiraj kao i sve ostale gradjane i nemoj zbog udarca flasom bacati pare na spektakularan manhunt, to je jednostavno bezobrazluk, narocito kada se ima u vidu da, evo kao sto smo videli, forumasi prijave da njihovoj porodici neko preti, a policija kaze "ne mogu ja to da pisem, ko zna ko je to".
    Link to comment
    Sve je po zakonu cisto, ali je problem u arbitrarnosti odluke. Policija je tokom nekoliko dana angazovala desetine ljudi na traganju za akterom kafanske tuce. Potpuno je nenormalno da je takav covek uopste amnestiran, a kada si ga vec pustio na slobodu onda ga tretiraj kao i sve ostale gradjane i nemoj zbog udarca flasom bacati pare na spektakularan manhunt, to je jednostavno bezobrazluk, narocito kada se ima u vidu da, evo kao sto smo videli, forumasi prijave da njihovoj porodici neko preti, a policija kaze "ne mogu ja to da pisem, ko zna ko je to".
    A mozda je ovaj spektakularni manhunt postojao samo u medijima?
    Link to comment
    [/size]Sve je po zakonu cisto, ali je problem u arbitrarnosti odluke. Policija je tokom nekoliko dana angazovala desetine ljudi na traganju za akterom kafanske tuce. Potpuno je nenormalno da je takav covek uopste amnestiran, a kada si ga vec pustio na slobodu onda ga tretiraj kao i sve ostale gradjane i nemoj zbog udarca flasom bacati pare na spektakularan manhunt, to je jednostavno bezobrazluk, narocito kada se ima u vidu da, evo kao sto smo videli, forumasi prijave da njihovoj porodici neko preti, a policija kaze "ne mogu ja to da pisem, ko zna ko je to".
    problem je u amerikancima. da se misic potukao sa bilo kim drugim sve bi bilo gotovo za dva dana. ovako se policija morala poltronisati ambasadi a kao posljedica toga je misic ispao novi jovo caruga. sud je ovde postupio zakonito i korektno, odredio mu je pritvor kad je trebalo i pustio ga je kad je trebalo. policija nije, oni su ti koji su organizovali manhunt (ako ga je bilo) itd... a bogami i oni koji su ga savetovali da bezi su napravili poprilicnu glupost, nijedan sudija ga ne bi zadrzao u pritvoru da se pojavio na prvom saslusanju. borovic je suvise iskusan advokat da bi tek tako nastetio klijentu.
    Link to comment
    problem je u amerikancima. da se misic potukao sa bilo kim drugim sve bi bilo gotovo za dva dana. ovako se policija morala poltronisati ambasadi a kao posljedica toga je misic ispao novi jovo caruga. sud je ovde postupio zakonito i korektno, odredio mu je pritvor kad je trebalo i pustio ga je kad je trebalo. policija nije, oni su ti koji su organizovali manhunt (ako ga je bilo) itd... a bogami i oni koji su ga savetovali da bezi su napravili poprilicnu glupost, nijedan sudija ga ne bi zadrzao u pritvoru da se pojavio na prvom saslusanju. borovic je suvise iskusan advokat da bi tek tako nastetio klijentu.
    ma Misic je imao perfect storm protiv sebe u trenutku hapsenja: uvredio je, licno i personalno, predsednika republike, razjario je zandarme koji su se odavno zarekli na totalnu osvetu, i napao je strance.koja smo mi banancuga od zemlje jbt...
    Link to comment

    Ovo već postaje potpuna pizdarija:

    Урошу Мишићу, који је синоћ пуштен из притвора Окружног затвора у Београду да се брани са слободе, одлуком кривичног ванпретресног већа Првог основонг суда, поново је одређен притвор на предлог тужиоца, рекла је портпарол суда Ивана Рамић.
    Link to comment

    Mislim da je to procesno izvedeno tako što se tužilac žalio na odluku sudije o ukidanju pritvora. Problem sa mojom teorijom je u tome što se tužioci nikad ne žale na ovo rešenje.

    Link to comment

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Reply to this topic...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...