Jump to content
IGNORED

Nezavisno sudstvo i huligani


Idioteque

Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    65

  • radisa

    47

  • Ted

    45

  • Milogled Bluff

    39

Mislim da je Tuzilastvo odabralo najjacu taktiku - neko ce tu da popije 40 godina, neko 15, neko 5...ti tupani ce tek po izricanju presuda shvatiti prave domete navijacke solidarnosti. Tokom zalbenog postupka, krenuce medjusobno optuzivanje, prakticno tek onda cemo saznati sta se zaista desilo.

Link to comment
Mislim da je Tuzilastvo odabralo najjacu taktiku - neko ce tu da popije 40 godina, neko 15, neko 5...ti tupani ce tek po izricanju presuda shvatiti prave domete navijacke solidarnosti. Tokom zalbenog postupka, krenuce medjusobno optuzivanje, prakticno tek onda cemo saznati sta se zaista desilo.
Problem je ako po 40 zapate samo oni neuhvaćeni, tj. adostupni organima (poznatiji u javnosti kao P & P, tj. dve P) <_<.
Link to comment
pa pretpostavljam da nije svih 14 madrila krenulo u akciju sa umišljajem da čoveka bace sa terase. fizički nije izvodljivo da to 14oro ljudi uradi sinhronizovano. Pretpostavljam da je nekoliko njih direktno odgovorno za smrt Tatona, a da ovi ostali mogu zasluženo i pravično da dobiju neku blažu kaznu, shodno svojoj ulozi u neposrednom bacanju Tatona sa terase. A takva kazna uopšte ne mora biti blaga, ako sam vas dobro razumeo.
Najverovatnije nije jer i da su svi kolektivno hteli - ne bi bilo dovoljno mesta za to (fizicki). Sta se tu zaista desilo nije na kraju ni preterano bitno, cinjenica je da je decko ni kriv ni duzan nastradao a da li je njih petoro reklo "ajde da ih bijemo" a ostatak praznoglavo rekao "ajde da bijemo francuske p..." - zaista vise nije bitno.Ono sto je tu problem sto ce na testu nezavisnosti, jos jednom, sud pasti. Zasto - pa zato sto su svi kolketivno osudjeni i proglaseni krivim iako se slucaj nije ni posteno zavrsio. Da farsa bude veca, morali su da dovedu "strane eksperte" da potvrde sve to.. na kraju, sve te kazne ce biti ucetvorostrucene, a oni koji su manje krivi ce jednako lose proci kao i ostatak ekipe koji je vise kriv. Sa druge strane, prikazace se kako je sudstvo ekstra efikasno, profesionalno i naravno - nezavisno.Hleba i igara.
Link to comment
Ubicama Tatona 240 godina25. januar 2011. | 13:22 | Izvor: B92Beograd -- Napadači na francuskog državljanina u centru Beograda 2009. godine proglašeni su krivim i osuđeni su na ukupno 240 godina. Dvojica prvoptuženih osuženi su na 35 0dnosno 32 godine zatvora a drugi preostalih 14 na zatvorske kazne od 12 do 30 godina .
Link to comment

Da, baš htedoh da pitam koliko sad ima Vrhovnih, Ustavnih, Žalbenih, Sudskih, Super-sudova i ostalih instanci za ocenu i proveru ustavnosti, vrhovnosti, pravednosti, zakonitosti...

Link to comment
kukale im majke
Kuknjava je demode u današnje vreme. Majke će da idu okolo i redom objašnjavaju kako su deca radila nešto što je najnormalnije među mladima i zbog toga su ih izdajnici oterali da robijaju na pravdi boga.Inače, ova presuda je važna ne samo zbog porodice Taton već i zbog toga što je - barem koliko sam ja pratio suđenje - odbrana okrivljenih doslovce pokušala da legalizuje ubistvo u čoporu. Evo kako je to opisao jedan posetilac b92.net:
Meni je ovaj popularni relativizam u stilu `ne zna se ko ga je tacno bacio s ograde, zato moraju svi da se oslobode` posve ogavan. Mozda je pravnicki i utemeljen, al' to ne menja stvari da je ogavan i odvratan. To de-facto znaci da se neki gradjanin, bilo koji, moze bez posledica ubiti ako: 1) Sakupite dovoljno veliku grupu 2) Stavite svi ski-maske na glave 3) Stavite rukavice da ne ostanu otisci prstiju 4) Fino se istusirate i oribate da ne ostavite inkriminisuci DNK materijal 5) Umlatite ga od batina da ne bi mogli da vam dokazuju krivicu preko balistike ili analize hladnog oruzja 6) Pobegnete svi sa lica mesta Po nekima, u takvoj situaciji, a ako naravno cela grupa nista ne prizna - vi treba da nastavite zivot na slobodi, jer, zaboga, ne moze se dokazati ko je doticnu osobu ubio. Cak i da vas nahvataju, cak i da znaju da ste vi tukli doticnu osobu, opet ce se pojaviti neko da tvrdi da se krivica za ubistvo ne moze dodeliti jer je nemoguce dokazati ko je zadao finalni udarac - pa znaci pola godine zatvora ili dve godine uslovno zbog ucesca u tuci? Izvinite, al' ja tu naopaku logiku ne mogu da prihvatim. Nije uopste vazno ko ga je bacio sa balkona - koji su tacno bili je cista slucajnost, mogao je da bude bilo ko od njih nego su oni bili zauzeti mlacenjem ostalih. Uostalom, da ga ti prvi nisu izbubetali, ne bi ni ovi drugi mogli tako lasno da ga bace. Zato - 40 godina. Bez pardona!(Aleksandar, 25. januar 2011 08:27)
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...