Jump to content
IGNORED

Vremenska diletacija


Dankan Ajdaho

Recommended Posts

Jesu li svi satovi koji su zakazali na struju ?Da li je blizu neka trafo-stanica ?
Da. Ni jedan nije čisto mehanički. Jedan kvarcni zidni, jedan na satelitskom risiveru (matorom), dva na mobilnim. U blizini nema trafo stanice. Jedino što je te noći duvao skoro olujni vetar.
Да је бар један часовник био механички, или бар електромеханички - онај са падајућим ламелама, или са клатном гураним на струју, било би занимљиво. Такође ми је чудно за мобилне - ниједан не узима тачно време са торња?Је ли у кући било укључених рачунара преко ноћи?
Ne, dve Nokie, starije generacije. Ništa nije radilo preko noći.Hajde, da kažem na koji dokaz sam mislio (pošto sam tu ispao malo nekorektan prema dragoj - jer sam mislio u prvom trenutku da je šala u pitanju). Dakle, poseduju kafomat koji u servisnom modu (ali isključivo u njemu) ima i časovnik. Servisni kod mi je trebao prošle godine kada je pobrljavio program, pa sam ga isčačkao na netu. Nisam ga saopštavao nikome, jer nije bilo nikakve potrebe za time, jednostavno sam ga bio ukucao i tražio gde se vrednosti postavljaju na difolt. U tom modu postoji časovnik, koji sam tada podesio. E, nakon što mi je saopštena ova informacija, ponovo sam našao kod, ušao u servisni mod i pogledao sat, koji je kasnio 12 minuta - verovatno su ona 3 minuta napabirčena tokom godine. Nema nikakve šanse da je neko drugi petaljao sa tim časovnikom.
Link to comment

teoretsko pitanje, uklapa se u temu - da li je magnetno polje moglo to da uradi ?meni je sat na mobilnom pobrljavio skroz kad sam ga ostavio pored magneta :isuse:

Edited by Alphons
Link to comment

jebote do sada sam mislio da malo lozis forum, ali sad sam veoma pokoleban, ako si i ovo poslednje izmislio, javi se Vajnstajnima u Holivud.

Link to comment
jebote do sada sam mislio da malo lozis forum, ali sad sam veoma pokoleban, ako si i ovo poslednje izmislio, javi se Vajnstajnima u Holivud.
Ma, treba da se javi Rolandu Emmerichu lično...
Link to comment
jebote do sada sam mislio da malo lozis forum, ali sad sam veoma pokoleban, ako si i ovo poslednje izmislio, javi se Vajnstajnima u Holivud.
Pazi, štos je što ja zaista volim SF, ali u principu uvek sam prezirao glupave fore - od literature i filmova, pa do gluposti pojedinaca. Zaista mi ne bi palo na pamet da se glupavim sa ovakvim nečim - šta više jedva sam se odlučio da napišem, jer znam da 90% ljudi misle da se ili ja zajebavam, ili da mene zezaju. Ali jednostavno je suviše bizarno - pukao bih da nisam rekao.
Link to comment
teoretsko pitanje, uklapa se u temu - da li je magnetno polje moglo to da uradi ?meni je sat na mobilnom pobrljavio skroz kad sam ga ostavio pored magneta :isuse:
Meni je ovo palo na pamet. Da li to može neke veze imati sa vetrom, duvao je skoro olujnom jačinom čitave noći, pa da je nekako proizvedeno neko namagnetisanje ili nešto slično. To najverovatnije jeste neki fenomen elektro magnetne prirode. Šteta što nemaju mehaničkih satova. Edited by laki21
Link to comment
Iz istog teksta:
Other factors influencing the frequency are the power supply voltage, load impedance, magnetic fields, electric fields (in case of cuts that are sensitive to them, e.g. SC), the presence and absorbed dose of γ-particles and ionizing radiation, and the age of the crystal.
Kako si rekao da je bilo nekog jakog vetra, u kombinaciji sa nekom grmljavinom i/ili blizinom neke trafo stanice.
Link to comment

To je i meni palo na pamet, nekako mi ne ide u glavu da bi pojava bila ogranicena na jedan stan. I tu dolazimo do interesantnog zakljucka: ako bi, ipak, utvrdili da je pojava ogranicena na stan, to bi bio jak dokaz u prilog tezi da je satove pomerila svest nalik covekovoj. Stanovi su dogovorne kategorije, arbitrarna podela prostora.

Link to comment
Pade mi na pamet, verovatno ti bilo blam, ali da se nisi dosetio mozda da pitas nekog komsiju iz ulaza da li mu se isto desilo ?
Nije mogao, laki je već rekao da nije bio prisutan te večeri:
Ne. Kažem da nije izazvano ni od njih dve ni od strane neke treće osobe.
Link to comment
Da li to može neke veze imati sa vetrom, duvao je skoro olujnom jačinom čitave noći, pa da je nekako proizvedeno neko namagnetisanje ili nešto slično.
Kako si rekao da je bilo nekog jakog vetra, u kombinaciji sa nekom grmljavinom
Nikako ne uspevam da skopčam kako uopšte može da ima veze sa vetrom? Osim ako su solarni vetrovi u pitanju :unsure:
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...