Jump to content
IGNORED

Frizure


MarlaSinger

Recommended Posts

Ja nisam nešto zahtevna, šišam se i friziram kojekuda, ali sada imam kratku kosu, a obzirom da mi je kosa tanka i ravna, tu se svaka greška vidi, a vidi se bogme i dobro šišanje.

 

Još kao studentica, naučila sam koliko je dobro šišanje važno, ako je kosa dobro ošišana, feniranje ti ne treba.

Tada san imala najboljeg frizera usvijet, zvao se Zdravko i bio mlad i lud, i sada se isto zove Zdravko  :D i ima neki salon BBK u Zagrebu 

 

kad se vratim u Bg, probaću ovog što ga preporučuje @Boksi, 4000 jeste dosta, ali ako bi potrajalo dva meseca, to ću nekako da preživim :rolleyes:

  • +1 2
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

Dobro ošišana kosa ne traži feniranje samo u slučaju da je prirodno ravna. Moja se kosa uvija kao da ima neki sindrom lijane, dakle ne one lepo formirane kovrdže kad neko ima baš loknastu kosu nego nešto sačuvaj bože neurotično i divlje. Svako jutro ustanem sa novim oblikom glave i brdom one male bebi-kose što štrči na sve strane kao antene.

Ako hoću da sam pristojna ako je pustim onda moram da je feniram (a ne umem, naravno), inače messy bun i vozi.

  • +1 3
Link to comment

Meni je kosa oduvek bila ravna ravna i kao mala sam bila jako ljubomorna na devojčice sa kovrdžama ili bilo kakve neravnine u kosi. Stalno sam terala mamu da mi na mokru kosu pred spavanje plete mini kikice ili zavija krpice, pa da sutra budem lepa i talasasta. Onda sam otkrila neki mamin stari figaro i gorela se time do besvesti. Bila sam opsednuta time da imam lokne.

 

Kasnije, možda je to već bila srednja, faks, ne sećam se, pojavile su se one pegle za kosu i neke moje drugarice počele sa tim, a meni nije mogle da udje u glavu zašto bi iko na svetu hteo da pegla kosu? :blink:

 

Sad sam porasla, pa sve te muke razumem, mada bih i dalje volela da imam prirodne lokne :hihi:

  • +1 2
  • Haha 5
Link to comment
39 minutes ago, dunja said:

Meni je kosa oduvek bila ravna ravna i kao mala sam bila jako ljubomorna na devojčice sa kovrdžama ili bilo kakve neravnine u kosi. Stalno sam terala mamu da mi na mokru kosu pred spavanje plete mini kikice ili zavija krpice, pa da sutra budem lepa i talasasta. Onda sam otkrila neki mamin stari figaro i gorela se time do besvesti. Bila sam opsednuta time da imam lokne.

 

Kasnije, možda je to već bila srednja, faks, ne sećam se, pojavile su se one pegle za kosu i neke moje drugarice počele sa tim, a meni nije mogle da udje u glavu zašto bi iko na svetu hteo da pegla kosu? :blink:

 

Sad sam porasla, pa sve te muke razumem, mada bih i dalje volela da imam prirodne lokne :hihi:

Pisala sam pre nekoliko strana, imam onu fen-četku, kunem se u nju. 

Nikad nisam umela da se feniram, pride imam konjsku gruvu od kose, debela dlaka, gusta kosa, duga. I sad, prvi put u životu, imam talasastu kosu. Koja je mnogo manje zahtevna od ravne: i za rep, i manje se masti onako razbarušena....milina 

  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment
3 minutes ago, Svemir Zeka said:

Pisala sam pre nekoliko strana, imam onu fen-četku, kunem se u nju. 

Nikad nisam umela da se feniram, pride imam konjsku gruvu od kose, debela dlaka, gusta kosa, duga. I sad, prvi put u životu, imam talasastu kosu. Koja je mnogo manje zahtevna od ravne: i za rep, i manje se masti onako razbarušena....milina 


Šalji koju četku? :)
 

9 minutes ago, Valk said:

nadam se da si se i šišala sama kad si bila mala, da ne budem ja jedini debil.

 
Ovo me podseti, mama je ‘80.-ih bila u ovoj fazi:

 

IMG_4949.jpeg.4f41e5d2e9377c961d4074818a9453df.jpeg

 

I trip joj je bio da imamo iste frizure :isuse:

  • Haha 2
Link to comment
13 minutes ago, Valk said:

nadam se da si se i šišala sama kad si bila mala, da ne budem ja jedini debil.

 

Naravno. Zavezala rep i skratila ispod gumice, mislim da sam imala 10 godina. Majka samo što se nije onesvestila.

 

I da te dodatno utešim, to sam skoro pričala frizerki, smejala se i rekla mi je da svaka žena ima bar jednu anegdotu iz detinjstva iz žanra "sama svoj frizer" :lol:

Edited by dunja
  • Haha 4
Link to comment
15 minutes ago, Valk said:

nadam se da si se i šišala sama kad si bila mala, da ne budem ja jedini debil.

Sto debil, to je normalna razvojna faza, prodjoh je i ja :happy:

  • +1 1
  • Wub 2
  • Haha 2
Link to comment
14 minutes ago, Boksi said:

Ovo me podseti, mama je ‘80.-ih bila u ovoj fazi:

 

I trip joj je bio da imamo iste frizure :isuse:

 

Joj traume! Mene su tako ošišali u prvom osnovne na šerpu, i maltene na prevaru, bila sam besna kao ris. :fur:

 

edit: @slepa živana

 

ja i dan danas umem da sama malo skratim sebi šiške, pa onda frizerka onako uzme pa zagleda i pokušava da provali kojom sam logikom ovaj put išla

 

čuj logikom :covid19:

Edited by dunja
  • Haha 2
Link to comment

upravo sam skontala da je moja majka to zvala ''bubi frizura'' jer nije znala da se zove BOB :lolol:

to je ono kad izgledaš kao mali chubby paž - ako imaš sreće pa imaš obraščiće, ako si mršav onda tek deluje prejadno.

  • Haha 4
Link to comment
23 hours ago, dunja said:

Nikad se nisam farbala, mada su od kako sam prosla 40. (cemu ima vec par godina) pocele sede polako da mi izbijaju iznad usiju


200.gif
 

2 hours ago, Tihajeza said:

Seda sam napred, pozadi izgleda i nisam

Judging Cookie Lyon GIF by Empire FOX
 

2 hours ago, Boksi said:

Ja obožavam sedu i volela bih da skroz pobelim. 

Real Housewives No GIF
 

1 hour ago, dunja said:

Meni je kosa oduvek bila ravna ravna

Over It Reaction GIF
 

 

1 hour ago, Valk said:

Dobro ošišana kosa ne traži feniranje samo u slučaju da je prirodno ravna. Moja se kosa uvija kao da ima neki sindrom lijane, dakle ne one lepo formirane kovrdže kad neko ima baš loknastu kosu nego nešto sačuvaj bože neurotično i divlje. Svako jutro ustanem sa novim oblikom glave i brdom one male bebi-kose što štrči na sve strane kao antene.

Ako hoću da sam pristojna ako je pustim onda moram da je feniram (a ne umem, naravno), inače messy bun i vozi.

Makar da je kovrdžava pa da kažeš evo imam kovrdžavu kosu nego sve nešto nedefinisano, sat vremena mi treba da se isfeniram dovedem u pristojno stanje, jbt.

 

Prvu sedu sam dobila sa 16. :nonono:

  • Haha 5
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

...i eto nam odgovora na pitanje, zašto je mene majka odvela da me na prevaru ošišaju na kratko :dry:

 

Spoiler

kao da je to rešilo problem :dry:

 

 

 

  • Tužno 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...