Jump to content
IGNORED

Ex YU fudbal


mrdja

Recommended Posts

Lacika Lerinc (sin mu je igra za Vosu i Zvezdu kasnije).Iako ne izgleda tako, veoma brz. Njemu se prvom desilo da je pogodjen loptom u glavu, pa je poceo trcati ka sopstvenom golu. Zaustavio ga je Pera Nikezic startom, i rekao mu "I, bre Lacika, nisam znao da si brz kao vetar".Kasnije se slicna stvar desila Nikicu i Cilicu.034sg6.jpg

Link to comment
Nema problema za info, i u pravu si... trebao si da postavis jasnije parametre. :D Oko tvog pitanja 2 stvari: 1. Kako si uspeo da usmeris razgovor na 2 tima koja najvise mrzim (Pobeda i Sileks), nije mi jasno.. :lol: 2. Moras da mi preciziras godine te generacije, ovako, iz prve, poznat mi je samo Bizimovski, ako je uopste on - Jovance?
E, izvini molim te, nisam znao. Evo, bar necu Zvezdu da pominjem :)Sileks je igrao dobro u kupu jedne sezone, nisam siguran 89/90 ili 90/91.Onako secam se nekih igraca. Branio je Trajcev, Bizimovski i Lekovski su igrali u odbrani, igrali su i braca Andonovski, zatim Senev (bek, cini mi se), bio je neki Stojkovski i tamo, a u napadu Tuš Zefić. Bas su dobro igrali, ali ne znam sta je posle bilo sa tom generacijom.Uopste, ima li neka monografija, ili godisnjaci Makedonskog fudbala od 1992/1993 ?
Link to comment

Maneken Kosanovic :)Tako su ga zvali jer je uvek bio ugladjen i najlepse se oblacio.Nakon Borova i Novog Sada, otisao je u Svedsku da radi, i usput igrao fudbal. Kasnije se vratio sa "manirima"035ru5.jpg

Link to comment

Slobodan Bobe Pavkovic, legenda Novog Sada. Gitarista Ranog Mraza, odlican igrac. Putovao sa reprezentacijom na turneju po Juznoj Americi, igrao neke nezvanicne utakmice, i jedini i te grupe nije zabelezio zvanican nastup u A timu. Presao u Partizan, ali se povredio ubrzo po dolasku.036xh4.jpg

Link to comment

Veljko Tuksa (kasnije Val Tuksa u Torontu), na vrhuncu forme polomio nogu Viliju Amerseku, dobio 9 meseci neigranja kaznu, i nikad nije zaigrao na istom nivou.039fe6.jpg

Link to comment

Zlatko Kranjcar (pravo prezime Krajncar, ali zapisnicar pogresio), jedan od najtalenovanij igraca rodjenih u Zagrebu. Sve je imao, ali nikad predan fudbalu).Snjezan Cerin, igrajuci za Zagrebacke Plave, dao tri gola Reprezentaciji Jugoslavije. Zatim, otisao na probu u Hajduk, pa dosao u Dinamu da bude rezerva Goranu Jurisicu. Na debi utakmici dao dva gola. Opasan igrac malog fudbala, licno sam se uverio.Dzemal Djemo Mustedanagic, moj dragi saigrac u glavometu na Uni u nekoliko navrata, nikad dovoljno cenjen za ostavljanje srca na terenu.040xn4.jpg

Link to comment

Ne znam otkud ovde podatak da je Ranko Djordjic rodjen u Tetovu, negde sam naso Sarajevo, negde Zenicu.Nema slike Slobodana Kojovica Koke za naseg Herceg-Novljana.042oe4.jpg

Link to comment
E, izvini molim te, nisam znao. Evo, bar necu Zvezdu da pominjem :)Sileks je igrao dobro u kupu jedne sezone, nisam siguran 89/90 ili 90/91.Onako secam se nekih igraca. Branio je Trajcev, Bizimovski i Lekovski su igrali u odbrani, igrali su i braca Andonovski, zatim Senev (bek, cini mi se), bio je neki Stojkovski i tamo, a u napadu Tuš Zefić. Bas su dobro igrali, ali ne znam sta je posle bilo sa tom generacijom.Uopste, ima li neka monografija, ili godisnjaci Makedonskog fudbala od 1992/1993 ?
Verovatno se radi o sezoni 90/91, posto mislim da je do '90 Trajcev branio za skopsku Jugokoktu (danasnja Makedonija Djorce Petrov). Od ovih sto si napisao, ja se secam Trajceva, Bizimovskog i Seneva (on je valjda 92 ili 93 otisao u Bugarsku). Inace TOJ generaciji verovatno pripada i Ilco Borov, koji je bio odlican veznjak. Uspon tog tima pocinje kada njegov vlasnik Ljubisav Ivanov (Sинго) postaje prvi covek MAK fudbala, u medjuvremenu je dosao trener Smilevski, Zoran "Choko" Boskovski iz banjaluckog Borca i Rade Karanfilovski (koji je bio makedonski Mladen Mladenovic, strasan sut). Oni su 3 puta bili prvaci (1996, 1997 i 1998god.) uz mnogo kontroveerznih utakmica i sudijskih odluka... dakle ta generacija se prilicno dobro snasla. Oko monografije, godisnjaka i almanaha mogu da se raspitam... mada realno, mrka kapa.
Link to comment

Interesantna slika Drazena Jerkovica :)Damir Valec, jedan od razloga zasto se ranim 70-ih pricalo da cela ekipa Dinama sa rezervama stane u lift.Oko 170 cm (Valec, Vabec, Cercek, Dilberovic, Senzen)045ld9.jpg

Link to comment
Verovatno se radi o sezoni 90/91, posto mislim da je do '90 Trajcev branio za skopsku Jugokoktu (danasnja Makedonija Djorce Petrov). Od ovih sto si napisao, ja se secam Trajceva, Bizimovskog i Seneva (on je valjda 92 ili 93 otisao u Bugarsku). Inace TOJ generaciji verovatno pripada i Ilco Borov, koji je bio odlican veznjak. Uspon tog tima pocinje kada njegov vlasnik Ljubisav Ivanov (Sинго) postaje prvi covek MAK fudbala, u medjuvremenu je dosao trener Smilevski, Zoran "Choko" Boskovski iz banjaluckog Borca i Rade Karanfilovski (koji je bio makedonski Mladen Mladenovic, strasan sut). Oni su 3 puta bili prvaci (1996, 1997 i 1998god.) uz mnogo kontroveerznih utakmica i sudijskih odluka... dakle ta generacija se prilicno dobro snasla. Oko monografije, godisnjaka i almanaha mogu da se raspitam... mada realno, mrka kapa.
Veliko hvala mandingo.Lako je moguce da je 90/91, zar Ilco Borov nije igrao za Borec iz Velesa, zajedno sa golmanom Paunovim, jako dobra polutka, gledao sam ga negde 92, mozda u Pelisteru ? Ili Vardaru ? Edited by mrdja
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...