Jump to content
IGNORED

Ex YU fudbal


mrdja

Recommended Posts

Pelister je, definitivno postao drugi Makedonski klub pred raspad drzave (preuzeo to mesto od Teteksa).Meni je dole najdraza bila Pobeda iz Prilepa, ekipa koja je stvarala igrace (za Vardara i Pelister), a igrala i kvalifikacije za prvu ligu.Zasto (angry.gif) za Stojkovskog, meni je to bas bio kvalitetan igrac.
Pelister je bio jak jos nekoliko godina... do negde '96 godine, pa je onda totalno propao, kao i grad iz kojega dolazi. Sad se jedva vratio u prvu ligu. Pobedu ne gotivim, kao ni Prilep. Mislim da je :Hail: kod Hristova, dovoljan hint za angry.gif kod Mitka, za koga inace tvrdim da je najbolji igrac koji se pojavio iz nezavisne MKD. Doduse, tvrdio sam.. a onda se pojavio Pandev.
Link to comment
Roberto Karlos (1/0)
Započeo je svoj streloviti put ka slavi u 1 Spartaku? :unsure: :D mrdja - :Hail: Svaka čast, ovakve kolekcije su pravo bogatstvo. :)Usput, jel 1990/91. neparan broj sudionika bio zbog one utakmice Sarajeva i Dinama iz prethodnog prvenstva? Znam da sam u svojoj tadašnjoj bilježnici upisao "Sarajevo-Dinamo 1:0, Musemić 24, prek." no ta je utakmica nekad kasnije odigrana iako je prvobitno bila registrovana 0:3 pa se, mislim, Velež žalio.pacey, Mario Stanić je bio ponajbolji strijelac onog prvenstva koje nikad nije završeno 1991/92. Zabio je i Partizanu (6:1 za Osimov Partizan), ako se dobro sjećam, dvaput je zabio hat-trick (Borac 3:0, Velež 4:1). Ima jedna pogreška na sličicama želje - Vidović se zvao GorDan - igrao je u Belgiji (baš kao i rahmetli Katana, treći golman Pavlović i Stanić) i za Belgiju na SP 1998. Imao je strašan udarac, zabio je sjajnu golčinu Vojvodini 1991. u Novom Sadu. Sjećam se ovog Srećka Ilića po promašenom penalu na raspucavanju protiv Zvezde 1990. na Marakani, ali i kao najružnijeg odbrambenog igrača ikad dok se nije pojavio Carles Puyol, ovog sijedog čuperka Zorana Sliškovića (kasnije igrao za Dinamo i Belupo) koji je dao dva gola za prvu pobjedu želje u prvenstvu 1990/91. protiv Proletera, legendarnog Nikole Nikića (makar mi se čini da je on te sezone igrao za Čelik :huh:) i čovjeka koji je mogao promašiti svaku šansu Jasminka Velića.
Link to comment
Pelister je bio jak jos nekoliko godina... do negde '96 godine, pa je onda totalno propao, kao i grad iz kojega dolazi. Sad se jedva vratio u prvu ligu. Pobedu ne gotivim, kao ni Prilep. Mislim da je :Hail: kod Hristova, dovoljan hint za angry.gif kod Mitka, za koga inace tvrdim da je najbolji igrac koji se pojavio iz nezavisne MKD. Doduse, tvrdio sam.. a onda se pojavio Pandev.
A, sad mi je jasno crno-beli vs. crveno-beli.U Prilepu nikad nisam bio, ali ekipa u kojoj su ponikli Ilija Dimoski, Simov Velkovski, Risto Gligorovski, Momcilo Grosev, Dragi Setinov, Ilija Najdoski, Blagoja Kulevski, Vlatko Kostov (izvini zbog ski/vski gresaka, nikan nisam siguran) zasluzuje moje simpatije.Uopste, najdraze ekipe su mi bile Velez, Sutjeska i Pobeda zbog stvaranja igraca.Posle sam u vojsci zavoleo Macvu, jer su trenirali na stadionu u kasarni, pa sam imao priliku da cesto igram protiv Riznica, Zlatarica, Djukica, Nikolicica, Smajlagica, Kovacevica i drugih (kao i mali fudbal sa divnim ljudima Pajom Grubjesicem, Bracom Djordjevicem, Arsenovicem, Pantelicem)
Link to comment
Započeo je svoj streloviti put ka slavi u 1 Spartaku? :unsure: :D mrdja - :Hail: Svaka čast, ovakve kolekcije su pravo bogatstvo. :)Usput, jel 1990/91. neparan broj sudionika bio zbog one utakmice Sarajeva i Dinama iz prethodnog prvenstva? Znam da sam u svojoj tadašnjoj bilježnici upisao "Sarajevo-Dinamo 1:0, Musemić 24, prek." no ta je utakmica nekad kasnije odigrana iako je prvobitno bila registrovana 0:3 pa se, mislim, Velež žalio.pacey, Mario Stanić je bio ponajbolji strijelac onog prvenstva koje nikad nije završeno 1991/92. Zabio je i Partizanu (6:1 za Osimov Partizan), ako se dobro sjećam, dvaput je zabio hat-trick (Borac 3:0, Velež 4:1). Ima jedna pogreška na sličicama želje - Vidović se zvao GorDan - igrao je u Belgiji (baš kao i rahmetli Katana, treći golman Pavlović i Stanić) i za Belgiju na SP 1998. Imao je strašan udarac, zabio je sjajnu golčinu Vojvodini 1991. u Novom Sadu. Sjećam se ovog Srećka Ilića po promašenom penalu na raspucavanju protiv Zvezde 1990. na Marakani, ali i kao najružnijeg odbrambenog igrača ikad dok se nije pojavio Carles Puyol, ovog sijedog čuperka Zorana Sliškovića (kasnije igrao za Dinamo i Belupo) koji je dao dva gola za prvu pobjedu želje u prvenstvu 1990/91. protiv Proletera, legendarnog Nikole Nikića (makar mi se čini da je on te sezone igrao za Čelik :huh:) i čovjeka koji je mogao promašiti svaku šansu Jasminka Velića.
Da, neparan broj zbog utakmice Sarajevo-Dinamo. Klasicna prica, prekid zbog napada na sudiju, registrovano 0:3. Medjutim, uticaj Sarajeva je doveo do odluke o novoj utakmici (tek nakon sto je utvrdjeno da Dinamu ti bodovi nece znaciti nista). Srecom, shvatili su da su dovoljno ostetili Velez 74 i 87, da bi ipak bilo previse izbaciti ga u drugu ligu.U pravu si za Vidovica, ima sigurno jos gresaka. Gledao sam neke njegove utakmice u Belgiji, sa mesta polutke je kasnije prebacen u odbranu. Onaj Katana je bio bas dobar igrac. Kad pomislim na Srecka Ilica, prvo se setim situacije kad ga je tuzlanski sudija Bekir Kravic udario glavom, iznerviran prigovorima i povlacenjem za rukav. Zoran Sliskovic je bio veoma talentovan, ali i lenj, nije iskoristio svoj potencijal. Mislim da je Nikic nakon te sezone presao u Celik (koji je 90/91 bio treceligas), verovatno mu je Taso Komsic ugovorio transfer.
Link to comment
A, sad mi je jasno crno-beli vs. crveno-beli.U Prilepu nikad nisam bio, ali ekipa u kojoj su ponikli Ilija Dimoski, Simov Velkovski, Risto Gligorovski, Momcilo Grosev, Dragi Setinov, Ilija Najdoski, Blagoja Kulevski, Vlatko Kostov (izvini zbog ski/vski gresaka, nikan nisam siguran) zasluzuje moje simpatije.Uopste, najdraze ekipe su mi bile Velez, Sutjeska i Pobeda zbog stvaranja igraca.Posle sam u vojsci zavoleo Macvu, jer su trenirali na stadionu u kasarni, pa sam imao priliku da cesto igram protiv Riznica, Zlatarica, Djukica, Nikolicica, Smajlagica, Kovacevica i drugih (kao i mali fudbal sa divnim ljudima Pajom Grubjesicem, Bracom Djordjevicem, Arsenovicem, Pantelicem)
Ovako na brzinu i bez googlanja (mada ne verujem da bi mi to pomoglo).. u Pobedi sigurno nije ponikao Najdoski (Pitu Guli, Krusevo), nisam siguran za Setinova (mozda strumicka Belasica) i za Groseva. Sto se ski/vski gresaka tice... "ski" prezimena su veoma cesta u Prilepu, Severnoj Pelagoniji i Krusevu, ne tako cesta u Ohridu, Strugi i Kicevu, "ov" Istocna Makedonija, "vski" sve ostalo. :)
Link to comment
Ovako na brzinu i bez googlanja (mada ne verujem da bi mi to pomoglo).. u Pobedi sigurno nije ponikao Najdoski (Pitu Guli, Krusevo), nisam siguran za Setinova (mozda strumicka Belasica) i za Groseva. Sto se ski/vski gresaka tice... "ski" prezimena su veoma cesta u Prilepu, Severnoj Pelagoniji i Krusevu, ne tako cesta u Ohridu, Strugi i Kicevu, "ov" Istocna Makedonija, "vski" sve ostalo. :)
Veliko hvala za ovu informaciju, dosta ce mi pomoci (naravno, bice jos uvek gresaka, ali daleko manje).Sto se tice ovog ponikao, trebalo je da se ogradim i kazem da za mene ponikao znaci, igrao u podmlatku ekipe pre prvog tima. Drugim recima, za mene je Zvonko Milojevic ponikao u Zvezdi, iako znam da je kao klinac branio za Slogu (Voljavce), gde je njegov otac igrao do svoje cetrdesete godine. I Dejan Stankovic je ponikao u Zvezdi (iako znam za Teleoptik), i Goran Bogdanovic u Partizanu (znam za Smederevo), kao i Jovetic. Sigurno je pogresno reci ponikao, ali nisam siguran koju rec da upotrebim. Smatram da se igrac formira u podmlatku i prvom timu, a igranje za pionire ne racunam kao ozbiljno.Znam da je Najdoski iz Kruseva, ali znam i da je igrao za podmladak Pobede, te debitovao za prvi tim kao 17-ogodisnjak 1981.Grosev je iz Valandova (opet Pobeda :)) ali je branio i za mladi tim u Prilepu. Debitovao je sa 20 godina za prvi tim. Za Setinova sam pogresio, on je i ponikao u Vardaru koliko se secam i kao neperspektivan otisao u Pobedu (cini mi se da mu je otac bio i u upravi Vardara).Naravno, bilo je tu jos puno talentovanih igraca koji nisu isli iz Prilepa, kao Rubin Georgijevski, Jove Magdeski, Goce Manevski/Maneski, itd.Jos jedno pitanje za tebe, sta se desilo sa Sileksom iz Kratova, i onom generacijom Tusa Zefica, Bizimovskog, Andonovskog ?
Link to comment
zna li neko kakva je to karikatura sa grbom ofka na albumu iz 76/77?dzimi pejdz? :lol:
Verovatno, pokasaj da se simbolizuje romantika (OFK=romanticari). Cekaj da vidis Buducnost. Edited by mrdja
Link to comment
  • Redoran changed the title to Ex YU fudbal

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...