Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

  • Replies 42.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1671

  • levi

    1122

  • kud u maglu Simoviću

    1018

  • Cash

    980

Poceli su da mu zvizde jer je shabanski otimao saigracu loptu iz ruke da bi izveo i drugi penal.
pa vise je tu pokazao muda nego vecina nasih igraca kad je posle promasenog penala trazio da opet izvede...kao sto i izvodi sve prekide. i stvara sam sve sanse.mali gori od emocija, plus je drzak i bezobrazan ali sigurno ne toliko da se sikce i arlauce na njega, i tamo i ovde, kad je toliko mlad i mora se raditi da se smiri...kao da je prvi...bitno je da ne izraste u Balotelija ili ove nase Smiljanica, Tomica, Petkovica i ostale dzibere koji su zavrsili sa ozbiljnim fudbalom.realno dugo se nije pojavio takav potencijal kod nas (Djuricica iz Herenvena nisam gledao) Edited by Kubrick
Link to comment

Ko je broj 7 u repki? Odlican igrac i prava suprotnost ovoj dvojici sabana koji su se upisali u strijelce...Odakle je sudija? Nakon sto ga neki njihov Moca likvidira red je da mu damo ulicu u NS.

Link to comment
Sutra protiv FRA postava: Brkic-Maksimovic-Mladenovic-Ninkov-Ivanovic-Rajkovic-Fejsa-Matic-Tadic-Jankovic-Scepovic
Ova postava je zrela za petardu.edit: Doduse, ne kazem da je to nesto nuzno lose. Edited by casperbgd
Link to comment

Elem, da se vratimo na fudbal. Neko moje mišljenje je da će Mihajlović promašiti sa ovom taktikom, jer pred sobom ima težak (ne nemoguć) zadatak u kvalifikacijama za SP, a ovo je previše jajarska taktika za koju nemamo igrače, pogotovo u ofanzivnom delu (dva organizatora igre, a mi nemam ni jednog čestitog). Nama je praktično predoređeno da igramo 4-5-1 ili 4-2-3-1 kako ko više voli. Tako su nam koncipirani igrači...Mojih 23 bi bili: Brikić, Jorgačević, Šaranov, Basta, Ninkov, Ivanović, Tomović, Subotić, Biševac, Kolarov, Luković, Ignjovski, Kuzmanović, Kačar, Matić, Ninković, Đuričić, Tošić, Janković, Tadić, Krasić*, Sulejmani i ŽigićFale tu tri igrača koji neće da se igraju za FSS (Vidić, Stanković i Lazović) koji bi svakako imali mesta. Krasić je upitan zbog neigranja, a prva rezeva mu je Darko Lazović. Ima tu još igrača koji su blizu repke, ali ovo je ono najbolje što imamo. Treba videti koliko će napredovati Marković. Tanka nam je dubina u veznom red, a o napadu i da ne govorimo.Iz ovog ugla 50% za baraž i 25% za prvo mesto u grupi.

Link to comment

Ja polako pocinjem da mislim da se pozicija organizatora igre daleko precenjuje, odnosno da sam je i sam do sada precenjivao. U bilo kojoj oceni modernih klubova, najcesce se moze cuti kako im fali organizator igre ili spic. A zapravo mislim da problem lezi u sve vecem broju zverskih defanzivnih veznih i vrlo dobrih stopera, ali akcenat je na defanzivnim veznim. Prosto sam stekao utisak da su organizatore igre uvek krasili fenomenalna tehnika(ubrajajuci u to pas, sut, prijem, dribling itd.), ali i fizicka slabost. Mislim da je ovo drugo presudilo u modernom fudbalu. Retko koji Mata, Iniesta i slicni uspevaju da se izbore sa Esienom, Maskeranom, De Jongom. Nije to bas problem koji je samo prisutan u srpskom fudbalu.

Edited by casperbgd
Link to comment

Ja bih rekao da potreba za plejom najviše zavisi od formacije. 4-2-3-1 recimo može da istrpi jednog slabašnog pleja koji će da deli lopte ovoj trojici ispred (Ozil), a mislim da bi bilo prilično besmisleno gurati igrača takvog profila u npr. klasičnih 4-4-2 (zato mi nije baš najjasnije šta se Kagawa Junajtedu). Znači ne mislim da je plej neophodan u modernom fudbalu, ali to su igrači koje ipak najviše volim da gledam i nadam se da neće skoro potpuno umreti potreba za njima. :)Nego nešto sam se razmišljao - jel moguće da Sulejmani igra tog jedinog špica? Nisam ga nešto gledao u Holandiji, ali čini mi se da je dosta gao golova u poslednje vreme...ne verujem da bi bio beskorisniji od Lekića ili Mrđe, a krila svakako ima ko da nam igra.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...