Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

trajalo bi samo 7 dana duže od sp, 37 umesto 30 dana :happy:

- 8 grupa sa po 5 timova, grupna faza bi bila gotova za 20 dana, 21 dana bi bila pauza, pa bi se od 22 do 25 dana igrali mečevi 1/8 finala, 26 i 27 bi bili dani pauze, 28 i 29 dana bi se igrala 1/4 finala, 30 i 31 dan pauza, pa 32 i 33 dan 1/2 finala, 34 i 35 pauza pa 36 meč za  brončanu kolajnu i 37 dana bi se igralo veliko finale

- što znači da bi rep. koja osvoji ep igrala 8 umesto 7 mečeva koliko po sadašnjem sistemu igra šampion sveta

- zanimljivost po grupama bi obezbedio time da bi 1 i 2 išli u 1/8 finala, 3 bi imao obezbeđeno mesto na narednom ep, četvrtoplasirani bi išao u kval. za naredno ep, petoplasirani bi izgubio pravo da se kvalifikuje za naredno ep

- tako da bi sve repke grizle do zadnjeg meča u grupi i imale za šta da se bore

- interesovanje za 2/3 mečeva i po sadašnjem sistemu je minorno, ljude zanima šta će uraditi njihova repka i eventualno pogledaju još 4-5 derbija po grupama, normalni prijatelji fudbala tako prate ep ili sp :D ne računam kladioničare koji će grozničavo pratiti svaki meč :happy:

- prava zabava ionako počinje od 1/4 finala kada ispadni razne švajcarske i islandi koje je usralo da prođu grupu...

 

- euro 2020  se igrao od 11 juna do 11 jula, euro 2024 će se igrati od 14 juna do 14 jula, moglo bi se pomeriti za godinu dana i igrati od 13 juna do 20 jula, euro 2027 bi se mogao igrati od 11 decembra do 16 januara

- tako bi dobili zanimljiv mix letnjih i zimskih prvenstava i prekratila bi se zimska pauza koja kolje mnoge lige širom evrope :happy:

Edited by gone fishing
  • +1 1
Link to comment
  • Replies 41.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1653

  • levi

    1108

  • kud u maglu Simoviću

    1003

  • Cash

    971

Boba mi, ozbiljna elaboracija. :)

 

Ok 40 je bolje od 48, pa je i kraće za bar 5 dana.

 

Glavna moja zamerka je da koliko god utakmice borbe za 3-5. mesto bile kompetitivne, nisu zanimljive nikome osim navijačima učesnika. Ovo govorim iz svoje pozicije, nekoga ko isprati bar oko 50-60% utakmica grupne faze EP ili SP (bez kladioničarskih motiva).

 

Mislim da se slično desilo sa proširenjem EP sa 16 na 24 ekipe. 90% utakmica je rezultatski značajno, gotovo niko ne gubi šansu za prolaz pre poslednjeg kola, ali je manje (po meni) gledljivih utkamica nego u formatu 16 ekipa, gde nema više od 1 zalutale ekipe.

 

Link to comment
Quote

Na dresovima reprezentacije ubuduće će stajati drugačiji grb, čije je zančenje opširno objašnjeno.

 

"Usvojen je grb koji će krasiti novi dres svih reprezentativnih selekcija Srbije. Institucionalni, dosadašnji grb Sveza, ostaje kao zvanični grb FSS a novi grb će biti novi simbol sa kojim će se indentifikovati navijači i krasiće dres svih selekcija FSS. Ovo odvajanje grbova urađeno je na preporuku UEFA i to je trend koji su pratile mnoge evropske reprezentacije. Novi grb fudbalske reprezentacije Srbije inspirisan je tradicionalnim motivima i simbolima naše zemlje kroz istoriju: dvoglavi beli orao, ocila, ljiljani, crveni štit… Iz svakog perioda uzeto je po nešto i predstavlja miks naših najistaknutijih i najprepoznatljivijih simbola. Dvoglavi beli orao datira još iz doba Nemanjića, a simbol je preuzet iz Vizantije. Nalazi se na crvenoj pozadini (štitu) što simbolizuje hrabrost i nekadašnje srpsko carstvo, uz motive zlatne boje. Kroz našu istoriju pojavljivali su se različiti tipovi orlova, a izabrani sa grba je jedan od njih. U sredini se nalazi osmougaoni štit sa ocilima i inspiraciju je pronašlo iz grba Kraljevine Srbije iz 1882. godine. Ljiljan je jedan od najučestalijih motiva u heraldici. Kod nas ih srećemo iz doba Nemanjića (grbovi, kruna, novac), a njihov simbol oslanja se na stihove iz Starog i Novog zaveta i na kult Bogorodice. Ljiljane su od nas preuzeli Kotromanići, pa su odatle potom uveli i u Bosnu. Identični ljiljani sa grba reprezentacije nalaze se i na sadašnjoj zastavi i grbu Republike Srbije", navodi se u saopštenju IO FSS.

:gospode:

Link to comment
9 hours ago, djeneralche said:

Radonjic sam ne zna kad je poslednji put odigrao utakmicu.

Generalno očekivan spisak. Nema se šta zameriti i niko nije oštećen.

Link to comment

Šta znam, ovo je očekivan spisak za SP, ali ovo su prijateljske utakmice, očekivao sam po neko novo ili staro-zaboravljeno ime u svakoj liniji. Nikakvo preterano eksperimentisanje, ali mislim da nam je potrebno blago proširivanje baze. 

Link to comment

I nema bog zna koga da zove, cak i ovde jedno 5 igraca nema pojma, fale Maksimovic, Djuricic i Lazovic. 5 levih bekova/krila i 1 desni. 

  • +1 2
Link to comment

Aleksa Terzic i Vanja su prosirenje baze? Terzic je neki bek? To nam najvise fali. I Dmitrovica ne vidim na golu Sevilje, i ne znam da li igra vise.

Link to comment

Piksi fura ovu postavku jer desnog beka nema ni za lek. Jedino Lazoviću je to prirodna pozicija, taj wing back. Radonja je bolji i opasniji kao AML, Živković je Roben za sirotinju, ali mu je prirodan AMR ako ima desnog beka iza sebe, ono što je odlično odigrao u Lisabonu je improvizacija, Bleki je uvek išao desno da ga pokrije s pozicije centarhalfa, Pavlović je tako isto pomagao Kostiću levo. Kad igramo na sve ili ništa ok je to, ali ranjivi smo veoma iz kontri ako pogrešimo pas ili nam otmu loptu, ostanu samo CB i Gudelj da vade kestenje. Djuričić je odlično odigrao tog desnog, iako mu nije pozicija, a i Tadić može to da igra ako mu bek čuva leđa. 

 

Terzić, Ristić, Račić i Spajić s ovog spiska (Smitrović je talija, svi selektori ga drže i volu) kapiram neće ići na prvenstvo, dodaće Lazovića, Maksu i Đuričića, naravno ako svi budu zdravi. Treći golman može da bude i Zoltan Kujundžić, koga briga, neće videti teren verovatno niko sem jednog. Koliko sme da vodi, 23 kao do sad, ili 26 kao na EP što je bilo? 

Edited by Plajvi
Link to comment

Da, Terzić je osveženje. Očekivao sam možda malog Ilića, igra dečko redovno već drugu sezonu za solidnu Veronu. Računam da je to nivo Račića, Lukića... 

 

Desni bek mi je misterija, kao Ronaldinja da tražimo :gospode:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...