Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

mađari iznad čeha, koji su tu negde uz rahmetli sfrj. u svoje vreme velike reprezentacije, al daleko od top klase

 

e

doduše pele je rekao za nas da smo svetski prvaci u prijateljskim utakmicama, ne znam kako se to računa

:fantom:

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment
  • Replies 41.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1658

  • levi

    1116

  • kud u maglu Simoviću

    1011

  • Cash

    972

ne znam, oobjasniće neko od istoričara

 

gledam Portugal je još gori nego što sam mislio. imao sam utisak da su učestvovali sporadično, a oni su se u 20. veku kvalifikovali na dva svetska prvenstva, 66 i 86 :isuse:

Link to comment

ako se gleda tradicija, skotska i madjarska su top 10 ekipe sveta svih vremena,

ali to je istorija.

u modernom fudbalu, u poslednjih 30ak god. (pad berlinskog zida, bosmanovo pravilo, tri boda za pobedu, globalizacija igre i sl.) u evropi se iskristalisalo "7 velikih"

italija, spanija, portugalija, nemacka, francuska, holandija i engleska.

i klupski i reprezentativno.

  • +1 2
Link to comment

Portugal=Euzebio, i to je vazilo do pojave Figa, Rui Coste i te ekipe s pocetka 2000ih. Od onda imaju repku sa po 2-3 vrhunske zvezde, par dobrih igraca i ostatak likova koji popunjavaju mesto. Jedino sto je Ronaldo uvek medju te 2-3 zvezde i sto traje i traje

  • +1 1
Link to comment

Miljan bi ove Portugalce počistio...

Čovek je bio genije kvalifikacija. Prvenstva ga nisu zanimala suviše, dotad bi već zatvorio kombinacije.

Sent from my Moto G (5S) using Tapatalk

Link to comment

Velike reprezentacije su one koje su imale mnogo sjajnih generacija i koje u svakoj dekadi imaju odlicnu i uspesnu generaciju. Pocev od sedamdesetih Holandija definitivno spada tu, s tim sto im je prosla dekada najgora.

Link to comment

fudbal nije matematika, nema tu sabiranja

 

više vredi jedan volej marka van bastena u minhenu ili panenka u beogradu nego grčka titula u portugaliji

 

ko to ne razume, ne razume ni fudbal

  • +1 6
  • Haha 1
  • -1 3
Link to comment

A klasa (evropska ekipa koja je bila prvak sveta ili prvak Evrope+medalja na SP)

 

Nemačka (4xSP+3xEP)

Italija (4xSP+2xEP)

Francuska (2xSP+2xEP)

Španija (1xSP+3xEP)

Engleska (1xSP)

Holandija (3xfinala SP+1xEP)

Portugal (bronza na SP+1xEP)

 

Izbacujem Čehe, pošto su sve najveće rezultate ostvarili kao Čehoslovaci pre 45 godina i više (izuzetak je EP'96).:sleep:

 

Link to comment
Ehh ne znas ti naseg Miljenka,on bi kaznio timove koji ne daju bar tri gola na mecu. [emoji3] 
Inace valjalo bi da danas Grci i Severni Irci uzmu koji bod svojim protivnicima u suprotnom odose u baraz i Spanci i Italijani.
 
E, bravo. Dobro si valjao™
Imaju šansu da uprskaju Španci i Žabari kući ali teorijske sad.

Wels je ispustio ogromnu šansu sa Estonijom i sad Česi imaju nekoliko prilika da uzmu 2. mesto. Ne znam za koga da navijam...


Kao što ni ne razumem kako je Ukrajina toliko pala posle EP i razlaza sa Ševčenkom. Finci i Bosanci mogu da je izbace što nebi škodilo jer kad novinar napiše da Ukrajina "ne leži" to znači da srpski fudbaler ne može da igra bolje od ukrajinskog :fantom:

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...