Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

Tumba čak ne mora mnogo da razmišlja o rezultatima. Dovoljno je da uvežbaju dve tri osnovne kretnje i postavljanje kod prekida i to je već napredak

Link to comment
  • Replies 41.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1653

  • levi

    1108

  • kud u maglu Simoviću

    1003

  • Cash

    971

Tumbakovica ne treba uporedjivati sa Krtsajicem/Djorovicem koji nisu vodili nikog, nego sa Muslinom, Mihom, Anticem, Djukicem, pa ako hocete i Advokatom.

Ako izuzmemo Partizan 90tih  i skupljanje para po dalekom Istoku, kratka epizoda u AEKu nije bob zna sta (citaj-i nije preterano tesko zavrsiti iza OLY i PAO).

Sam nacin na koji je dosao do fotelje, odjebavanjem CG u minut do 12 pre tekme, je dovoljan da imamo uvid u to o kakvom se coveku radi. Klasicnom poslusniku ekipe iz FSS (kao i Krstaja koji je bez ikakvih problema uleteo u "cipele" coveka koji nas je odveo na SP).

 

Sve izgubili dabogda se jednostavno podrazumeva u ovom trenutku.

Link to comment
16 minutes ago, hazard said:

 

Nije nikakva linearna dedukcija nego ilustracija da trenerski uspesi od pre 20 godina nisu relevantni. Vi ste naveli Tumbakovićeve domaće titule iz 90tih kao ilustraciju njegove stručnosti, ja samo kažem da to nije nužno nikakav pokazatelj njegovog budućeg uspeha kao selektora, naročito jer mu je skoriji rad na trenerskim pozicijama prilično mršav. Da pokažem kako ume biti tako, naveo sam Boškova koji je bio daleko veći i trofejniji trener od Tumbakovića. I da, biti eliminisan sa 6-1 je fijasko, kao što je Brazilu bio fijasko da izgube od Nemačke 7-1 koji ne može da se relativizuje sa činjenicom da su došli do polufinala za razliku od SP 2006. i 2010. kada su eliminisani u četvrtfinalu.

 

Antić (da se razumemo, ja mislim da je on bio naš najbolji selektor od raspada SFRJ) je pokazao izvesna ograničenja još na SP 2010. No pokazao je da iz toga može da uči, pa je trebalo da ostane selektor, a ne da ga zameni Pižon koji je bio 2 nivoa ispod njega. Da li bi danas bio prevaziđen, nemam pojma, selektorskim poslom se nije bavio 9 godina a trenerskim pet.

 

 

Moja poenta je da Tumbakovic ima minuli rad i uspehe u domacoj ligi koji nisu za potcenivanje.  Sto znaci da novi selektor nije duduk-pocetnik, vec neko ko je ostavio trag u domacem fudbalu makar to bilo pre 20 godina.  Da li ce mu znanje i iskustvo biti dovoljni da Srbiju odvede na EP - videcemo, pa cemo ga shodno tome kritikovati i hvaliti. Kritike napisane ovde jos pre nego sto je selektirao ekipu i odrzao prvi trening su za mene besmislene i vise odrazavaju pakost kritizera nego njihovo poznavanje onoga sto kritikuju.  Tumbakovicevo politicko opredeljenje i navodni nedostatak karaktera necu da komentarisem.

Link to comment
3 hours ago, Dimitrije said:

Tumbakovic nije trener za potcenjivanje, a jos manje za posprdu, cak i od strane vrsnih PPP eksperata.  To je trener koji je pocetkom 1990-ih prekinuo dominaciju Zvezde u domacem fudbalu (koju je skrajnuo na marginu) i od 1992. do 1999. osvojio je 5 titula i dva kupa sa Partizanom.  U plejadi selektora koji su poslednjih desetak godina vodili drzavni tim, Tumbakovic je prilicno dobar izbor.  Ne bih se iznenadio ukoliko bi uspeo da odvede srpsku reprezentaciju na EP; vise bih se iznenadio ako ne uspe.

 

To je trener koji ima očigledno jedini potreban kvalitet za klupu Srbije a to je da je "pogodan" i da će raditi šta i kako treba.


Sve ostalo je apsolutno nebitno, niti su njegovi trenerski kvaliteti razlog zašto je tu gde jeste.

Dakle, sve pukli da bog da, sa zadovoljstvom ću navijati za sve naše protivnike pa ako jednom zabrane fudbal kod nas super, ako ne, fala bogu, ima drugih sportova. 

Link to comment
11 minutes ago, Dimitrije said:

Moja poenta je da Tumbakovic ima minuli rad i uspehe u domacoj ligi koji nisu za potcenivanje.  Sto znaci da novi selektor nije duduk-pocetnik, vec neko ko je ostavio trag u domacem fudbalu makar to bilo pre 20 godina.  Da li ce mu znanje i iskustvo biti dovoljni da Srbiju odvede na EP - videcemo, pa cemo ga shodno tome kritikovati i hvaliti. Kritike napisane ovde jos pre nego sto je selektirao ekipu i odrzao prvi trening su za mene besmislene i vise odrazavaju pakost kritizera nego njihovo poznavanje onoga sto kritikuju.  Tumbakovicevo politicko opredeljenje i navodni nedostatak karaktera necu da komentarisem.

 

Jel vi stvarno verujete da ce Tumba nesto da selektira?

Link to comment

Zasto na pitanje odgovarate pitanjem?

 

Valjda nas je iskusvto naucilo da se pitaju i ostali ljudi (osim selektora).

 

Btw zivo me zanima kako tumacite Tumbin "prebeg" iz CG u Srbiju, pre svega tajming (obzirom da je jos posle zreba znao da mu sleduje mec protiv Kosova)?

Link to comment

Ako Tumbakovicu nece dozvoliti da selektira tim, onda ne vidim zasto su smenili Krstajica koji je kao manje iskusan i uspesantrener  mngo vise bio podlozan pritiscima.

 

Ne vidim zasto bi Tumbakovicev  tzv. "prebeg" iz crnogorske u srpsku reprezentaciju bio relevantan.  Ne zaboravite da je Tumbakovic dobio otkaz; da nije jos uvek bi trenirao CG.  Drugo, prvi izbor za selektora Srbije posle otpustanja Krstajica bio je Antic a ne Tumbakovic.  Da je Antic pristao, Tumbakovic bi danas bio bez posla.

Link to comment
10 minutes ago, Dimitrije said:

Ako Tumbakovicu nece dozvoliti da selektira tim, onda ne vidim zasto su smenili Krstajica koji je kao manje iskusan i uspesantrener  mngo vise bio podlozan pritiscima.

 

Ne vidim zasto bi Tumbakovicev  tzv. "prebeg" iz crnogorske u srpsku reprezentaciju bio relevantan.  Ne zaboravite da je Tumbakovic dobio otkaz; da nije jos uvek bi trenirao CG.  Drugo, prvi izbor za selektora Srbije posle otpustanja Krstajica bio je Antic a ne Tumbakovic.  Da je Antic pristao, Tumbakovic bi danas bio bez posla.

 

Antic koji se tuzio sa FSS?! Jel ste vi ozbiljni ili verujete u trash novine iz Srbije?

Tumbakovic je dobio otkaz posle svog neprofesionalnog ponasanja, verovatno na neciji mig iz Srbije, neko ko mu je obecao mesto selektora. Kako inace objasniti da je bio potpuno tih apropo Kosova kao clana njihove Q grupe?

Link to comment

kako iskusno troluje dimitrije :D

 

uspesi u domacem fudbalu 90tih kao dokaz kvaliteta :D

gde je sta radi trener obilica 99?

mogli bi njega za selektora

okuka bese?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...