Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

Krstajaje pokazuje svu dubinu svog fudbalskog znanja. Ubijaju nas u delu terena koji drzi trougao Ljajic - Kolarov - Kostic, bukvalno svaki put kad tu dovuku loptu imaju sansu za gol. Svu besmisao ove formacije je pokazao prvi gol, dok su se Ljajic i Kostic dogovarali ko koga treba da pokriva covek je usao unutra neometan i napravio gol. Drugi gol je Kolarov sve uradio da ga utera, najpre je izgubio loptu a onda u pokusaju da je povrati lepo dodao coveku na zicer. Odlicna bi bila ova formacija da mozemo da igramo sa 14 igraca ali, jebi ga, pravila su da igramo sa 11. Ono sto smo mi dobili otvarajuci ovoliki prostor po strani sve je uspesno sjebao Kostic koji je verovatno najgluplji igrac kojeg sam gledao. Bar cetiri ciste lopte je izgubio u izglednim pozicijama a onda je i sjebao ovaj centarsut u poslednjem minutu kad je mogao da bira kome ce da doda loptu.

 

Moze ova formacija 3-4-1-2 da se igra ali ne sa ovim igracima. Da su Matic i Milivojevic tu umesto Makse i Ljajica mogli bismo da drzimo loptu u manevru, ovako smo samo sebe napunili supljinama i od prosecne ali dobro organizovane Ukrajine napravili najbolju reprezentaciju na svetu.

Link to comment
  • Replies 41.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1653

  • levi

    1108

  • kud u maglu Simoviću

    1003

  • Cash

    971

Koliko mi taktički nepismeno igramo, pa to je za plakati. Pa ne znači da ćeš igrati napadački ako staviš dva špica i četiri ofanzivna vezna u tim, može se igrati napadački i bez špiceva, ako imaš dobru sredinu koja će napraviti takvu igru. Mi i nemamo nikakvu sredinu, imamo par njih koji stoje napred i par njih koji stoje nazad i nikog između, štoperi nam izlaze na 60 metara od gola kad napadamo jer nema ko da pokupi loptu ako ode pozadi, obzirom da Ljajić igra zadnjeg veznog, a nikad to nije igrao i ne zna to da igra, pa juri napred u napadu. Kad iznosimo loptu Ukrajinci izađu visoko na štopere i STOJE, i mi ne možemo da je iznesemo, opet se bacaju neke dugačke dijagonale kao u Sinišino vreme, itd.

 

Nema ozbiljnog fudbala bez ozbiljnog zadnjeg veznog, to valjda svi znaju osim Krstaje...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...