Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

Formaciju mjenjati nece. Cijeli zivot igra sa 3 pozadi. Bolji igrace ima, pogotovo na bekovima. Ali njegov je izbor takav i za sada daje rezultat...

Edited by MiddleClass
Link to comment
  • Replies 41.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1653

  • levi

    1108

  • kud u maglu Simoviću

    1003

  • Cash

    971

^Igrali smo nerešeno u gostima sa polufinalistom evropskog prvenstva. Koji se sasrao od naše sile pa uništio meč za neutralnog posmatrača :fantom:

Edited by Ruxin
Link to comment

Meni nije baš najjasnije o čemu pišete večeras... Treba biti zadovoljan jer je čvršće nego u zadnja dva ciklusa? Stojke je bušan kurton, to znamo već 10 godina, pa nema veze?

 

Naravno da ovo večeras nema veze sa bušnim kurtonom Stojketom niti sa činjenicom da generalno igramo bolje ove kvalifikacije nego što smo išta igrali u zadnjih 5 godina, ima veze s tim što je Muslin promašio taktiku za ovaj meč, jer za nju nije imao igrače, i to je efektivno osakatilo našu igru. To jest, igru nismo ni imali. Obradović i Rukavina nisu igrali ništa, ama baš ništa, nisu jadni imali kome da aut izvedu, ali zato nisu bili nazad kad treba pa je Nastasić morao da krpi odlutalog Obradovića, sasrao se  i namestio Bejlu gol. Tadić sam na 10, biju ga kao vola u kupusu, Ludi Mitar odsečen, Matić krpi ali ne stiže da pokrpi, Kostić igra ko zna šta, presing nikakav, Velšani su bukvalno za 10 sekundi stizali do 35 metara od našeg gola... Mi šansi nismo imali, sem iz kornera, onda kada je Matić sam povukao i žvajznuo i na kraju gol koji je bio delimično user. 

 

Ili da Duje zove one koji mogu da igraju to što je zamislio ili da menja jebenu taktiku, makar da je povremeno prilagođava protivniku.

to što ruxin kaže

plus bađ smo dobili batina ja sam više očekovaio od srpfstva

 

ispostavilo se da MUslin nije tako autonoman on ne sme da izvede Tadića koji krvari to ni u boksu ne sme a ne u fudbalu, dobro kupićrmo ga, u redu je.

Edited by čekmeže
Link to comment

za sada daje rezultat...

na stranu sve loše iz ovog i prethodnih mečeva, ovo kvotovano je trenutno najbitnije. posle 2000. godine bilo je 4 mundijala i 4 eura, mi smo bili na 2 mundijala i 0 eura, poslednja tri velika takmičenja smo propustili i sada smo u situaciji da nam je najbitniji plasman, bez preteranog drvljenja o lepoti i efikasnosti i štatijaznam. daj prvo da napravimo neki kontinuitet, a igra mora u hodu da se popravlja.

Link to comment

ALi trenutak u 49. minutu, njihov napad sa leve strane, posle slobodnjaka Bejla, i pred sam šut Mustafa se prekrsti, u sred jebene akcije.

A onaj divljak ne dobi ni žuti što je osakatio Tadića

Link to comment

Preterujete oko "loseg" postavljanja Mustafe. Mislim, ja sam prvi koji mu zamera glupave golove i kako postavlja zid i sebe, ali ovog puta mu je Bane zagradio pogled. Otisao je malo u jednu stranu da bolje vidi, i popio udarac ispod Baneta, malo vise u suprotnu stranu. Da je pak otisao suprotno, Bejl bi opet zabio gol - kao i da se nije pomakao (jer onda bas nista ne bi video).

 

Od onoliko zicera koje je primio u karijeri, ovaj mu to nije. 

Edited by dragance
Link to comment

Meni nije baš najjasnije o čemu pišete večeras... Treba biti zadovoljan jer je čvršće nego u zadnja dva ciklusa? Stojke je bušan kurton, to znamo već 10 godina, pa nema veze?

 

Naravno da ovo večeras nema veze sa bušnim kurtonom Stojketom niti sa činjenicom da generalno igramo bolje ove kvalifikacije nego što smo išta igrali u zadnjih 5 godina, ima veze s tim što je Muslin promašio taktiku za ovaj meč, jer za nju nije imao igrače, i to je efektivno osakatilo našu igru. To jest, igru nismo ni imali. Obradović i Rukavina nisu igrali ništa, ama baš ništa, nisu jadni imali kome da aut izvedu, ali zato nisu bili nazad kad treba pa je Nastasić morao da krpi odlutalog Obradovića, sasrao se  i namestio Bejlu gol. Tadić sam na 10, biju ga kao vola u kupusu, Ludi Mitar odsečen, Matić krpi ali ne stiže da pokrpi, Kostić igra ko zna šta, presing nikakav, Velšani su bukvalno za 10 sekundi stizali do 35 metara od našeg gola... Mi šansi nismo imali, sem iz kornera, onda kada je Matić sam povukao i žvajznuo i na kraju gol koji je bio delimično user. 

 

Ili da Duje zove one koji mogu da igraju to što je zamislio ili da menja jebenu taktiku, makar da je povremeno prilagođava protivniku.

Не знам, кад сам погледао утакмицу још једном, мени то не изгледа нимало депресивно. Мустафа као што рече Драганче није крив за гол, мада доста личи, ту је Настасић направио грешку, повремени првотимац Вест Бромвич Албиона га је изваћарио као да је Матија клинац који је тек досао са пољанчета, на турнир малгог фудбала где маторани разбијају на искуство.  Мени се чини да треба да га истрпимо, и да је тројка Ивановић-Максимовић-Настасић(Коларов) оврло озбиљна кичма око које цео тим може да се направи. Оно што је мени велика промена у односу на последњих пар селектора и мучење које смо видели под њиховом палицом( осим Миљана II), је да тим и када губи није у паници чак ни против тима који је на саставне делове раставио Белгију и који је ушао у полуфинале ЕП, то је нешто што је Ћелави донео. Оно што спречава да ову екипу да буде врло зезнута је формација, у којој неки играчи тешко да имају места. Филип Костић је класично крило, што у поставци са бековима који симулрају неке бек-крила, слабо се везује са њима. Ми имамо само два класична везна играча у вези и то оба дефанзивна( мада је Матић одиграо одлично), и то нам је озбиљан проблем. Како кажу Дебели Шеф и Ораси можда је Лазовић боље решење него 32-годишњи десни бек који слабо шта и д игра у Шпанији. Митар је одличан, мислим да му Ћелави и Конобар баш добро чине. Идемо ми у Русију као први, и надамс еда на том списку има места за пар момака са Новог Зеланда. 

Link to comment

@dragance

 

I išao je da pokrije dalji ugao umjesto bliži? Svašta... 

 

@vasic

 

Matić je top igrač u oba pravca. To kao da si opisao Fejsu ili Nenada Kovačevića. Volio bih i ja klince, ali u Rusiju ce ići oni koji je izbore. 

Edited by MiddleClass
Link to comment

Nije baš tako jednostavno kada bolje pogledaš situaciju. Daljina postavljanja nije bila problem, već reakcija. Ali da je sve svaki put savršeno golovi nikada ne bi padali.

Link to comment

Bane je pokrivao levi ugao gola ako se dobro secam akcije a logicno je bilo da suter levom felsuje loptu u desni ugao. zato se Stojkovic pomerio na svoje desno da isprati loptu. sad sto je Bejl konjina i sutira punom nogom pravo po golu nije krivica nego sreca.

 

 

 

...poslato sa prinudnog...

Link to comment

svih pet primljenih golova su direktna posledica gresaka uze odbrane. to nekako mora da se zategne, previse golova poklanjamo. ako se to resi svakako idemo u rusiju. imamo veci kvalitet od svih u grupi, i ocekujem da na kraju budemo prvi sa sest pobeda i cetiri neresene.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...