Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

  • Replies 41.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1653

  • levi

    1108

  • kud u maglu Simoviću

    1003

  • Cash

    971

to sa iranom je verovatno najgora utakmica u istoriji svetskih prvenstava

 

Te utakmice se sećam po tome što je Milojko celu utakmicu Irance nazivao Peruancima...na kraju je zaključio nešto tipa da nije ni moglo bolje jer Peruanci nisu ni hteli da igraju fudbal i da su došli samo da se brane...

Link to comment

Nikad necu prezaliti taj Piksijev promasaj. Kakvu epsku utakmicu je odigrao, nije zasluzio da ga ne da.

Nije trebalo da otvara seriju. Mislim da je već tada bilo jasno da Robi uvek šutira u šipku, gde nije golman.

 

Što se tiče 2:2 sa Nemcima, mislim da je ključna bila povreda Darka Kovačevićaa. Mnogo je značio jak, a fudbalski pismen centarfor. Kada se vrši pritisak na nas, duga lopta, on je primi, zadrži koliko treba, ili ga fauliraju i tako prenesemo igru na protivničku polovinu. Mislim da je naš pad koincidirao sa njegovom povredom i da to nije bilo slučajno. Savo je drugi tip igrača bio. Bolje je osećao gol, ali slabiji u prijemu i građenju.

Link to comment

Pa u tim trenutcima su bas Savo i Drulovic trebali da udju,pa da se svabe dokusure iz kontre. A on ubacuje Pericu samo zato da malom skoči cena, pa onda jos uvodjenje Govedarice.Kako se nokautira 1 Nemacka je kasnije pokazao 1 Ciro.

Link to comment

Rubrika na danasnji dan, 30.6.1990... 

 

Ух.  Први пут сам се у животу напио после те утакмице.

Link to comment

Milojko je posle utakmice sa Irancima uzeo Sinisinu kopacku i rekao da je ovo kopacka kojom je postignut prvi gol za nasu repstaciju a Sinisa averuje

 

za 1990 jbg, bezveze je Osim odredio izvodjace, secam se da je neko preko reda upao, tj da nije trebao da bude takav redosled kojim su izvodjeni penali za nas

 

Tomicina opklada sa Maradonom :Hail:

Link to comment

Trebalo je tu utakmicu da resimo pre penala, bilo je 1 kroz 1 da cemo ispasti u penal seriji. Nije da nismo imali sansi, samo Robi i Dejo su promasili dve prilike koje se ne promasuju. Argentina se svojski provlacila do finala penalima i na kraju ih je karma nagradila tako sto im je izmakao trofej upravo zbog prilicno sumnjivog penala za Nemce na nekih 7-8 minuta pre kraja finala.

Link to comment

i to sa igracem manje od 30. minuta otprilike, znaci 90. i bili smo bolji

 

S obzirom da je Argentina celo to prvenstvo igrala sa osam igraca manje to i nije neki poduhvat. :lolol: Kakav je to run bio, prvo Brazil s onim volsebnim dodavanjem Maradone ka Kanidji za 1:0, pa mi na penale, pa zabari na penale, malo je falilo da i Nemacku oteraju u penal seriju i osvoje prvenstvo.

Link to comment

ako se dobro secam, mi smo, i pored piksijevog promasaja na pocetku, kasnije, posle trece serije, dosli do prednosti nakon sto je tomica odbranio maradoni, a troljo pogodio stativu. al sta to vredi kada su brnovic i hadzibegic zasrali. posebno pamtim prejadan sut brnovica. ja, sa tada deset godina, mislim da bih jace sutnuo. jedva je dobacio

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...