Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

Постојали су у Енглеској осамдесетих навијачи™ Челзија и репрезентације који нису бројали голове када их дају црни играчи. Регионалд је слика у огледалу те екипе: тоталитарна и мрзилачка идеологија је изнад свега, па и изнад титуле светског шампиона која је освојена спортски, уз велики труд, без превијања да би се украла која секунда, без свађања са судијама, без свађања у тиму, без мафијаша и без политике.

 

Уместо да и ми верници и ви атеисти славимо ову праву верзију православља, која људе чини бољима и која је супротстављена пародираној и крвожедној верзији разних лицемерних криминалаца у цркви и око ње, опет избијају изливи чисте мржње и презира према некоме ко верује у Бога. Нема ту лека, мрак и светло ће се рвати заувек, немам ја ту никакву дилему ни око дужине тог рата ни око стране коју бирам, али је свима који гледају са стране на нешто што може да личи на бескрајне ЧвП свађе битно да се скрене пажња на нешто што се налази у основи: иста је душа онога ко не навија за неког рвача који се бори за репрезентацију Србије зато што је он муслиман и душа ових што не навијају за репрезентацију Србије јер њени чланови верују у Бога.

 

Још нешто: сасвим је у реду спрдати се са том вером, то спада у личне слободе које не смеју да се газе јер ако се газе нема ни избора, па би онда и избор да се верује био мање вредан. Зато мене и забавља Тонијева и љаксеова прозивка. Граница је у "нећу више да навијам за њих јер верују у Бога", да парафразирам регионалда. То су нацији, то су комуњаре, то су непријатељи слободе.

ovaj, mislim da mogu i u ljaksino ime da govorim, ne sprdamo se sa verom vec sa tvojim poimanjem iste

Link to comment
  • Replies 42.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1671

  • levi

    1122

  • kud u maglu Simoviću

    1018

  • Cash

    980

То сам и рекао.

 

Едит: сад читам поново, нисам то рекао али сам у ствари то мислио :)

Edited by Прслин
Link to comment

"Умало туча Весића и Милошевића на дочеку „орлића“

 

Odvalio bi ga Savo.Ili ne?

savo je nekako skocniji i elasticniji, kazu neki navijaci a vesic ima nisko teziste, bilo bi neizvesno.

jel su njih dvojica bili u isto vreme u ds-u?

Link to comment

Za ove pedere ja vise ne navijam. Sere mi se i od oca na nebesima i od srbovanja. Uostalom, usrala ih sreca na veliko, sto su, mora se priznat, trudom i organizacijom u igri i zasluzili. Samo, varaju se oni koji misle da je to bila neka ekstra igra. Bilo je prije svega cuvanje gola i ubadanje gola iz prekida, polukontre i kontre.

 

 

Evo da odgovorim malo podrobnije, jel realno da se pokenjavamo po momcima koji su svetski prvaci i imaju izmedju 17-20 godina samo zato sto su jelte prihvatili da im Oce Nas bude tzv "theme song" realnost je da niti ce oni po zavrsetku karijere otici u manastir niti ce veliki broj nih postati "uzorni vernici" u smislu u kojem SPC to definise. Po gornjem komentaru pomislio bi neko da smo patentirali i uveli krstenje i molitve Bogu kada je sport u pitanju pa se sada "zapocinje negativan trend" Na kraju krajeva to sto ce on da smatra da mu je "Oce nas" pomogao da da gol tebe treba da zanima taman toliko da li je vece pre jebao plavusu ili crnku. Zaista ne znam kako smo uopste dosli do toga da se polemise o tome da li fudbaleri smeju/trebaju da pevaju sta hoce? Hoces da prestanes da gledas Barsu ili finale Lige Sampiona zbog toga sto je Nejmar okacio onu a la mudzahedin trakicu na kojoj pise "I belong to Jesus"?

 

 

Sto se srbovanja tice momci su osvojili titulu u timskom sportu u dresu Srbije, ako pod srbovanjem podrazumevas to da pevaju Srbiji i nose zastave ne znam kako da ti saopstim tuznu istinu ali to je tako na svakoj proslavi uspeha reprezentacija u svetu. Alternativa tome bi bila da navijaju i skandiraju jedna drugom pojedinacno sto je priznaces malo glupo.

 

A za kraj i da uzmemo da si ti u pravu sto se igre tice, uzmi situaciju iz njihove perspektive. Prosli 4 puta iz produzetka usrala ih sreca na veliko™ oni sa svojih 18.5 godina u proseku seli i razmislili i skontali da to mora da je zbog Oce Nas. Normalno da ce da nastave sa tim u sta veruju. isti kurac kao sto se neki igrac lozi da levom nogom udje na teren jer ako zakoraci desnom bice katastrofa ili sto mora da ide bas tim putem na stadion  da slusa tu i tu pesmu. Njihov trip, sta tebi ima da smeta ili ne smeta sta peva. Zasluzili su da pevaju sta hoce a ako od fudbalera (pa i svetskih prvaka) ocekujes ne znam kakve intelektualne i duhovne visine jbg sam si kriv zbog razocarenje.

Link to comment

Meni nije problem molitva kao takva, problem je Oče naš koji ide posle "Silov'o si Brazil (ime po želji)".

 

Играчи уопште нису пјевали "силов'о си", штавише, Рајко је повео "узео си трофеј Пауне", а Андрија "Згазио си Бразил, Немања". Што би рекао Мекејб, да уђе у записник.

Link to comment

 realnost je da niti ce oni po zavrsetku karijere otici u manastir niti ce veliki broj nih postati "uzorni vernici" u smislu u kojem SPC to definise.

 

Baš zato što neće. Njihova stvar šta će da rade, da su samo njih 23 u pitanju nije nikakv šteta.  Problem je što šalju poruku gomili klinaca da je to normalno

Link to comment

Baš zato što neće. Njihova stvar šta će da rade, da su samo njih 23 u pitanju nije nikakv šteta. Problem je što šalju poruku gomili klinaca da je to normalno

А, капирам. "Нек' се моле у своја четири зида."

Link to comment

Baš zato što neće. Njihova stvar šta će da rade, da su samo njih 23 u pitanju nije nikakv šteta.  Problem je što šalju poruku gomili klinaca da je to normalno

 

Pa jebem li ga ja nisam religiozan tj moja religioznost se svodi na to da cu otici kod nekoga na slavu ako me pozove i da necu dobiti nervni slom ako na vencanju, sahrani, krstenju vidim popa, ali nekako mi izmice to zasto bi necija verovanja ili religija bili nenormalni? krsti se i Ronaldo i Nejmar, Kaka svi zivi i time salju poruku da je to normalno. Pa?

Link to comment

Pa jebem li ga ja nisam religiozan tj moja religioznost se svodi na to da cu otici kod nekoga na slavu ako me pozove i da necu dobiti nervni slom ako na vencanju, sahrani, krstenju vidim popa, ali nekako mi izmice to zasto bi necija verovanja ili religija bili nenormalni? krsti se i Ronaldo i Nejmar, Kaka svi zivi i time salju poruku da je to normalno. Pa?

 

Šta pa? Pa zato ima milijardu "vernika", ne misliš da svi oni veruju u bezgrešno začeće i ustajanje iz mrtvih?

Link to comment

Šta pa? Pa zato ima milijardu "vernika", ne misliš da svi oni veruju u bezgrešno začeće i ustajanje iz mrtvih?

 

Meni je normalno da svako veruje u sta hoce.  Bilo to spaghetti monster, zombi Jesus ili to da ako poste dva dana godisnje da ce otici u Raj. Izvini ali ja i dalje ne vidim kakav problem ti imas sa tudjim verovanjima i time sto ima na milijardu onih koj ne veruju u isto sto i ti. 

Link to comment

Meni je normalno da svako veruje u sta hoce.  Bilo to spaghetti monster, zombi Jesus ili to da ako poste dva dana godisnje da ce otici u Raj. Izvini ali ja i dalje ne vidim kakav problem ti imas sa tudjim verovanjima i time sto ima na milijardu onih koj ne veruju u isto sto i ti. 

 

Ma gde veruju, samo su podlegli propagandi.   Iz čega crkva vuče lažni autoritet i stvarno materijalno bogatstvo i poziciju da deli lekcije i širi svoju štetnu ideologiju. Ako si ti primio 'poruku', da je to što rade Ronaldo i Neimar normalno, kakvu šansu ima prosečan farmer iz Južne amerike

Link to comment

Постојали су у Енглеској осамдесетих навијачи™ Челзија и репрезентације који нису бројали голове када их дају црни играчи. Регионалд је слика у огледалу те екипе: тоталитарна и мрзилачка идеологија је изнад свега, па и изнад титуле светског шампиона која је освојена спортски, уз велики труд, без превијања да би се украла која секунда, без свађања са судијама, без свађања у тиму, без мафијаша и без политике.

 

Уместо да и ми верници и ви атеисти славимо ову праву верзију православља, која људе чини бољима и која је супротстављена пародираној и крвожедној верзији разних лицемерних криминалаца у цркви и око ње, опет избијају изливи чисте мржње и презира према некоме ко верује у Бога. Нема ту лека, мрак и светло ће се рвати заувек, немам ја ту никакву дилему ни око дужине тог рата ни око стране коју бирам, али је свима који гледају са стране на нешто што може да личи на бескрајне ЧвП свађе битно да се скрене пажња на нешто што се налази у основи: иста је душа онога ко не навија за неког рвача који се бори за репрезентацију Србије зато што је он муслиман и душа ових што не навијају за репрезентацију Србије јер њени чланови верују у Бога.

 

Још нешто: сасвим је у реду спрдати се са том вером, то спада у личне слободе које не смеју да се газе јер ако се газе нема ни избора, па би онда и избор да се верује био мање вредан. Зато мене и забавља Тонијева и љаксеова прозивка. Граница је у "нећу више да навијам за њих јер верују у Бога", да парафразирам регионалда. То су нацији, то су комуњаре, то су непријатељи слободе.

Збиља је било забавно да се чита пар десетина страница око дочека, каква експлозија малограђанштине, идеолошке затуцаности и једноставно некултуре. 

Ћелави објашњава суштину хришћанста је за минијатуре. :lolol:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...