Jump to content
IGNORED

Politika u UK


BraveMargot

  

99 members have voted

  1. 1. da sam podanik krune, glasao bih za:

    • jednookog skotskog idiota (broon)
      17
    • aristokratskog humanoida (cameron)
      17
    • dosadnog liberala (clegg)
      34
    • patriotski blok (ukip ili bnp)
      31

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Jebo te, upravo zbog tih matorih Sunak najavio da će uvesti “obavezni nacionalni servis, kako bi dali šansu mladim da nauče zanate i da na sve ujedine”. :D 

 

Ali kao neće biti kazni ako odbiju :isuse:

 

Uglavnom, sad je definitivno izgubio izbore sa ovim.

Link to comment

evo bas gledam kleverlija. bogo moj, koliki su to debili.

 

inace, ja cuo preko nekih koji tvrde da su informisani da se rishi odlucio za rane izbore jer se seli s familijom u ameriku. navodno, bogatstvo im je tamo sigurnije nego ovde kad dodju laburisti i dignu poreze bogatunima a sad i gospoja placa ovde porez pa je nezgodno. e, sad, posto se sele, moraju da upisu decu u skolu a upisi su taman posle izbora. kazu jesen otpala da ne bi selili decu tokom skolske godine.

 

hocu reci, niti racuna niti ga zabole da li ce pobediti. a realno, bas tako se i ponasa. sve gaf do gafa. nemoguce da je ista od ovog planirano ili spremano. eno ga pre par dana kad je bio u velsu pitao ljude dal jedva cekaju fudalsko prvenstvo a vels se nije kvalifikovao.

 

meni od raznih objasnjenja koje sam do sad cuo, ovo najlogicnije.  sto ne znaci da je istina. al eto kad cakulamo da dodam jednu od teorija koja kruzi.

  • +1 5
Link to comment
Posted (edited)

12 meseci u kasarni ili 24 dana volontiranja, težak izbor zaista, čak i kad bi Sunak došao u situaciju da nametne to.

 

Quote

The prime minister’s plan would entail young people being given a choice between a full-time placement in the armed forces for 12 months or spending one weekend a month for a year volunteering in their community, the party said.

https://www.aljazeera.com/news/2024/5/26/uks-sunak-promises-mandatory-national-service-for-18-year-olds-if-elected

Edited by vememah
  • Haha 1
Link to comment

A vojska se protivi tom planu. Kako i šta da rade sa njima niko nema pojma, a ni potrebe.

Link to comment

Hoće narednom kandidatu da preda partiju u dobroj situaciji - mogu samo da poprave rezultat u budućnosti.

  • Haha 1
Link to comment
4 hours ago, adam said:

evo bas gledam kleverlija. bogo moj, koliki su to debili.

 

inace, ja cuo preko nekih koji tvrde da su informisani da se rishi odlucio za rane izbore jer se seli s familijom u ameriku. navodno, bogatstvo im je tamo sigurnije nego ovde kad dodju laburisti i dignu poreze bogatunima a sad i gospoja placa ovde porez pa je nezgodno. e, sad, posto se sele, moraju da upisu decu u skolu a upisi su taman posle izbora. kazu jesen otpala da ne bi selili decu tokom skolske godine.

 

hocu reci, niti racuna niti ga zabole da li ce pobediti. a realno, bas tako se i ponasa. sve gaf do gafa. nemoguce da je ista od ovog planirano ili spremano. eno ga pre par dana kad je bio u velsu pitao ljude dal jedva cekaju fudalsko prvenstvo a vels se nije kvalifikovao.

 

meni od raznih objasnjenja koje sam do sad cuo, ovo najlogicnije.  sto ne znaci da je istina. al eto kad cakulamo da dodam jednu od teorija koja kruzi.

 

Suptilna laburisticka propaganda.

 

Je l ima to negde najavljeno (dizanje poreza na dohodak ili bogatstvo) ili se samo "suska"?

 

Prosto, Starmer je novi Bler, fali 1 Mendelson da bude "intensely relaxed" sa bogatunima i to je to.

Link to comment
5 minutes ago, Budja said:

 

Suptilna laburisticka propaganda.

 

Je l ima to negde najavljeno (dizanje poreza na dohodak ili bogatstvo) ili se samo "suska"?

 

Prosto, Starmer je novi Bler, fali 1 Mendelson da bude "intensely relaxed" sa bogatunima i to je to.


Naravno da nema nigde napisano. To je uvek bila propaganda. Ono što ja lično očekujem je spustanje poreza na manji dohodak, i rebalansiranje dizanjem na veća primanja. 
 

Ono što svi, barem u mojoj branši, očekujemo je investicije u infrastrukturu. To bi dovelo do većeg ekonomskog buma 1 slično kao i kad je Bler stigao, i rast ekonomije. Još ako uspeju da nadju zajednicki jezik sa EU oko FTA, biće svima bolje i ocekuje se oad inflacije. 

Link to comment
1 hour ago, Budja said:

 

Suptilna laburisticka propaganda.

 

Je l ima to negde najavljeno (dizanje poreza na dohodak ili bogatstvo) ili se samo "suska"?

 

Prosto, Starmer je novi Bler, fali 1 Mendelson da bude "intensely relaxed" sa bogatunima i to je to.

samo se shushka, kao i do sad. cak starmer naglasava da toga nece biti ali taj strah da ce laburisti dici poreze bogatunima nema veze ni sa starmerom ni s njegovim programom nego s cinjenicom da se laburisti u bogataskim krugovima dozivljavaju kao ekipa koja ce dici poreze bogatunima i ukinuti non-dom statuse. a to je vec tori propaganda. vrlo bitna i uvek prisutna pre svega zato sto im od toga zavise donacije.

 

Link to comment
7 hours ago, adam said:

evo bas gledam kleverlija. bogo moj, koliki su to debili.

 

inace, ja cuo preko nekih koji tvrde da su informisani da se rishi odlucio za rane izbore jer se seli s familijom u ameriku. navodno, bogatstvo im je tamo sigurnije nego ovde kad dodju laburisti i dignu poreze bogatunima a sad i gospoja placa ovde porez pa je nezgodno. e, sad, posto se sele, moraju da upisu decu u skolu a upisi su taman posle izbora. kazu jesen otpala da ne bi selili decu tokom skolske godine.

 

hocu reci, niti racuna niti ga zabole da li ce pobediti. a realno, bas tako se i ponasa. sve gaf do gafa. nemoguce da je ista od ovog planirano ili spremano. eno ga pre par dana kad je bio u velsu pitao ljude dal jedva cekaju fudalsko prvenstvo a vels se nije kvalifikovao.

 

meni od raznih objasnjenja koje sam do sad cuo, ovo najlogicnije.  sto ne znaci da je istina. al eto kad cakulamo da dodam jednu od teorija koja kruzi.

risi odnosno njegova zena poseduje porodicni biznis u indiji ciji pasos nikada nije vratila i gde je drugacija poreska politika. njena familija je medju 5 - 10 najbogatijih familija u indiji biznis se procenjuje u milijardama. risi placa porez u britaniji ali to nije ni kusur koliko njegova zena vredi. 

nema trika da bilo ko dodje i digne poreze jer ionako ostaju bez visoko kvalifikovane radne snage koja ide overseas. trenutno je 45% na plate preko 60k £ godisnje i to je neodrzivo s obzirom na inflaciju i pad funte. 

Link to comment

 

Rishi Sunak, premijer Velike Britanije, objavio je svoj plan da sve migrante u ovoj zemlji pošalje u Ruandu kako bi procesuirali njihove zahtjeve za azil.
 

Premijer Velike Britanije je plan iznio u nadi da će zadržati glasače svoje Konzervativne stranke, koji sve više "bježe" partiji Reform UK, koju je pokrenuo bivši član Evropskog parlamenta Nigel Farage.

Iako su sudovi u Britaniji u više navrata planove proglasili ilegalnim, Sunak je nastavio s promocijom, a brojni evropski lideri desnih političkih opcija su podržali Sunaka.

Među njima prednjače Karl Nehammer, kancelar Austrije, i Georgia Meloni, premijerka Italije.

Također, Evropska narodna partija, grupa stranaka u Evropskom parlamentu, predložila je da EU migrante na svojoj teritoriji deportira u jednu zemlju van Evrope kako bi procesuirala njihove zahtjeve.

Ipak, Vrhovni sud Velike Britanije je 2023. godine presudio da Sunakov prijedlog krši više odredbi domaćeg i međunarodnog prava. Pored toga, prominentni evropski lideri, poput Emmanuela Macrona i Olafa Scholza, također su skeptični prema ovom prijedlogu.

  • Haha 1
Link to comment

Ja za taj predlog ne znam da li je vise glup ili rasisticki. Bila bi fora da sad neke africke zemlje uvedu pravilo da za britanske turiste koji ostanu preko odobrenih dana plate kartu u jednom smeru za Belorusiju. Poteto, potato.

Link to comment
×
×
  • Create New...