Jump to content
IGNORED

Politika u UK


BraveMargot

  

99 members have voted

  1. 1. da sam podanik krune, glasao bih za:

    • jednookog skotskog idiota (broon)
      17
    • aristokratskog humanoida (cameron)
      17
    • dosadnog liberala (clegg)
      34
    • patriotski blok (ukip ili bnp)
      31

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

1 minute ago, Filozof manijak said:

Ne opravdavam, niti daleko bilo da podržavam sve te navedene stvari.

Ali misilm da su stvari drugačije iz naše mišje perspektive, a drugačije iz perspektive Andricevog venca.

 

  • +1 3
  • Haha 1
Link to comment
32 minutes ago, Krampa said:

i sta je tacno poenta ovog klipa?

Da namami tebe da se javiš i da pitaš baš ovo što si pitao, u čemu je u potpunosti uspeo.

 

Osim toga, da u slučaju da je tvoja tvrdnja zbog koje si se brecnuo tačna, ilustruje kako mi pre pedeset godina nismo bili sirotinja (ni materijalna ni duhovna) u čijem je pljačkanju kraljica aktivno učestvovala.

 

SaE

Link to comment
4 minutes ago, Filozof manijak said:

Ne opravdavam, niti daleko bilo da podržavam sve te navedene stvari.

Ali misilm da su stvari drugačije iz naše mišje perspektive, a drugačije iz perspektive Vindzora.

 

izvini, ali to je otkrivanje tople vode

 

 

Link to comment
18 minutes ago, Filozof manijak said:

Nije opravdanje, ali mi je smešno što se to posmatra iz vizure naš običnih smrtnika.

Ono, Jupiter, volovi i te fore.

 

I kralj i prosjak su obicni smrtnici.

  • +1 1
Link to comment

Jel to vazi i za Vucica i Dzordza Busa ili samo za plavu krv?

 

Mistifikujes bezveze. Samo kazes "sta je nemoralno za obicnog coveka nije za kraljicu". Ako imas neke moralne principe onda oni moraju biti univerzalni i odnositi se na sve ljude. 

 

Ti u stvari negiras ljudskost kraljevske porodice. Sve druge politicare merimo istim arsinima, sad odjednom kraljica je nesto drugo.

  • +1 3
Link to comment

Mislim, ljudi koji gledaju na monarhe iz neke zablje perspektive, sa strahopostovanjem ili obozavanjem su mi misterija (ne kazem da je iko od nas ovde takav). To su neke ideje od pre prosvetiteljstva, iz doba apsolutne monarhije, neverovatno da to jos postoji u 21. veku. Ali sto kaze @copkillah jos nekako i da shvatis Engleze, oni su i dalje u toj prici, ali ne vidim zasto ostatak sveta treba da ucestvuje u toj nazadnoj lakrdijaskoj predstavi.

Edited by Meazza
  • +1 6
  • Hvala 1
Link to comment

Moji moralni principi ne moraju biti i moralni principi nekog vladara. Univerzalni moralni principi su ideološka stvar, u vođenju države nema moralnih principa, samo interesa,

Mi, obični ljudi, imamo luksuz da  se bavimo moralnim principima, vladar jedne države se ne rukovodi time.

 

 

  • +1 1
Link to comment
Just now, Filozof manijak said:

Moji moralni principi ne moraju biti i moralni principi nekog vladara. Univerzalni moralni principi su ideološka stvar, u vođenju države nema moralnih principa, samo interesa,

Mi, obični ljudi, imamo luksuz da  se bavimo moralnim principima, vladar jedne države se ne rukovodi time.

 

Pricam o tvojim moralnim principima. Ako ih imas onda ih primenjujes na sve podjednako, naravno uz razumevanje i kontekst zasto je neko uradio to sto je uradio. Ali ne kazes "ja mislim da je delo X nemoralno i pogresno i zato to ne radim, ali kad to radi vladar, onda je to nesto drugo i ja imam razumevanja za to." U cemu je razlika kad mafijas opljacka ili vladar opljacka? Po tvom tumacenju ispada da je moral obicna podvala za naivne. 

  • +1 2
Link to comment
3 minutes ago, Meazza said:

Mislim, ljudi koji gledaju na monarhe iz neke zablje perspektive, sa strahopostovanjem ili obozavanjem su mi misterija (ne kazem da je iko od nas ovde takav). To su neke ideje od pre prosvetiteljstva, iz doba apsolutne monarhije, neverovatno da to jos postoji u 21. veku. Ali sto kaze @copkillah jos nekako i da shvatis Engleze, oni su i dalje u toj prici, ali ne vidim zasto ostatak sveta treba da ucestvuje u toj nazadnoj lakrdijaskoj predstavi.

 

Po meni je to neki oblik podaničkog mentaliteta za koji mi se nekad čini kao da je mnogima ostao u genima, to neko primitivno divljenje nekome ko je "iznad" njih.  Ali dok mogu tako nešto da razumem kada je neko npr poltron, jer tu imaš neku ličnu korist, bilo kakvo divljenje nekome ko je privilegiju stekao tako što je imao tu sreću da on bude taj spermatozoid koji je pobedio u trci (ili je to stekao brakom) mi je, kako si ti rekao i da budem blag, misterija. U stvari, mislim na sam koncept divljenja bilo kakvoj kraljevskoj porodici, ne toliko pojedincima. Verujem da u kraljevskim porodicama širom sveta svakako ima pojedinaca koji jesu za primer, ali kada je britanska kraljevska porodica u pitanju, najčešće u pitanju to neko podaništvo.

 

  • +1 3
Link to comment
1 minute ago, Meazza said:

 

Pricam o tvojim moralnim principima. Ako ih imas onda ih primenjujes na sve podjednako, naravno uz razumevanje i kontekst zasto je neko uradio to sto je uradio. Ali ne kazes "ja mislim da je delo X nemoralno i pogresno i zato to ne radim, ali kad to radi vladar, onda je to nesto drugo i ja imam razumevanja za to." U cemu je razlika kad mafijas opljacka ili vladar opljacka? Po tvom tumacenju ispada da je moral obicna podvala za naivne. 

Bingo.

To i govorim.

NIko od nas nema kontekst, ali zato uzimamo sebi za pravo da morališemo o kraljici babi.

 

Po mom tumačenju, kad se vodi država tu nema mesta moralu (gledano iz ugla pojedinca)

 

I ne kažem da je to dobro ili pozitivno, nego kažem kako jeste.

 

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, copkillah said:

Po meni je to neki oblik podaničkog mentaliteta za koji mi se nekad čini kao da je mnogima ostao u genima, to neko primitivno divljenje nekome ko je "iznad" njih.  

 

Ma nije to :D Jednostavno - mediji. Kad te celog zivota uce koga treba da volis onda ces verovatno da ga volis. Sta celog zivota, dovoljno je par godina. 

U Rusiji vole Putina, u Kini Xija i partiju, u Britaniji kraljevsku porodicu, mi smo voleli Tita, pre toga kralja, sad volimo Vucica. 

Ne postoji nista lakse na ovom svetu.

Link to comment
×
×
  • Create New...