Jump to content
IGNORED

Politika u UK


BraveMargot

  

99 members have voted

  1. 1. da sam podanik krune, glasao bih za:

    • jednookog skotskog idiota (broon)
      17
    • aristokratskog humanoida (cameron)
      17
    • dosadnog liberala (clegg)
      34
    • patriotski blok (ukip ili bnp)
      31

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

4 minutes ago, BraveMargot said:

uzasno mi je milo sto su libdemi pukli a narocito sto je "nuke em all" swinsonka izgubila. propast britanije nije pocela 2016 kad se odigrao referendum vec na izborima 2010 kada su libdemi predvodjeni klegom lagali bezocno tokom kampanje i tako pokupili veliki broj umerenih glasaca blerovaca koji bi inace podrzali brauna. da je 2010 gordon braun osvojio podrsku, svega ovoga sada ne bi bilo. zato su libdemi krivi za sve - za torijevsku vecinu 2015 koja je direktni rezultat koalicije, a shodno tome i za korbinizam, referendum, krah unije. vec su se 2010 videle naznake tema koje su sada na prvom mestu - sredovecna zena koja se pitala otkud dolaze istocni evropljani, veci % za ukip, kampanja puna laznih obecanja koja su zatim sva bila izneverena, licni napadi na politicare na osnovu toga kako izgledaju i odakle su.

 

 

Mozemo i unatrag.

 

Krivi su mediji koji su instalirali Klega vredjajuci Menzisa Kempbela zbog starosti, kako konzervativni tako i liberalni (The Guardian).

Link to comment

jeste, Ming Kempbel je bio sasvim ok lider, ali eto u Klegu su svi nekako zeleli da vide novog Blera. No Bler je ipak iza sebe imao Brauna, Mendelsona i dosta ozbiljnu ekipu, plus je puno toga naucio od Smita. U stvari, ako premotamo jos unazad, steta sto su Dzon Smit i Robin Kuk tako nezdravo ziveli, obojica bi bili odlicni premijeri.

 

p.s. juce su ga bili doveli u izborni program na BBC Scotland da komentarise, i dalje je podjednako vispren i uctiv, mada mu se sada i vidi da je dosta ostario. a tada kada su ga smenjivali jer je toboz bio drtina, bio je politicki u naponu snage, tj cvetu starosti.

Edited by BraveMargot
Link to comment
2 hours ago, dragance said:

Inače, pozdrav iz Belfasta gde se desio izborni zemljotres uz istorijsku pobedu Sinn Feina u barem dve nezamislive izborne jedinice. Uvek zapostavljena od Londona, Severna Irska će još više postati trn u sledećoj i narednim vladama. Zavisno sa kim pričate, osećanje je “uzimamo oružje” (unionisti) ili jedinstvena Irska (nacionalisti). Biće svašta ovde u narednih godinu-dve.

Evo još zabave na Ostrvu:

 

Quote

Škotska premijerka Nikola Stardžen izjavila je da premijer Velike Britanije Boris Džonson nema pravo da zabrani referendum o nezavisnosti Škotske, nakon što je Škotska nacionalna partija ostvarila veliku pobedu na jučerašnjim izborima.

Džonson je tokom predizborne kampanje više puta ponovio da će odbiti svaki eventualni zahtev za raspisivanje novog referenduma o nezavisnosti Škotske.

"Kao lider partije koja je u Škotskoj doživela poraz nemate pravo da nam stanete na put. Građani Škotske su rekli svoje i sada je vreme da donesu odluku o svojoj sudbini", poručila je Stardžen na konferenciji za medije u Edinburgu.

Dodala je da zna da svi koji su glasali za SNP nisu za nezavisnost, ali je ostvareni rezultat sam po sebi dovoljan da se referendum održi.

Zbog toga će, kako je istakla, u narednih nekoliko dana podneti vladi zvaničan zahtev za odobrenje raspisivanja referenduma.

"Znamo da će Džonson to odbiti i da će nakon toga biti pokrenuta široka debata oko toga da li Konzervativna partija ignoriše demokratski izbor građana Škotske. Vreme je da premijer počne da sluša naše građane", poručila je Stardžen.

 

Link to comment

ko o cemu, baba o ustipcima a Nikola o referendumu. ona i sama zna da ce je Dzonson odbiti ali sto on duze odbija i sto se proces oko bregzita bude vise razvlacio, njoj ce kapati jos po koji procenat za nezavisnost, sto od ljudi koji se predomisljaju, sto od engleza koji ce se seliti na jug zbog toga sto se osecaju neprihvaceno i nezastupljeno. za snp bi bilo pogubno da idu na referendum dok nemaju makar 55% na istrazivanjima javnog mnenja, sada je negde 50-50%.

Link to comment
1 hour ago, Budja said:

 

Jedna stvar:

Konzerve su na ovim izborima insistirale da nisu anti-NHS.

Prva stvar koju je BoJo rekao prilikom deklaracije pobednika je da pobeda znaci vece investicije u NHS.

Dakle, muljace ispod zita sa NHSom, ne verujem da je neka drasticna promena vlasnicke i upravljacke strukture moguca.

 

Da su mediji normalni, na tu njegovu laz bi profesionalni novinar pitao ali zasto niste do sada tokom 9 godina na vlasti kad su isto to tvrdili i ranije.

I Kameronov program je bio ring-fens NHS, Tories with a heart, kad ono vidi sta su napravili.

I onda bi Boris odgovorio, ali ja nisam Kameron ili Mej, verujte mi, ja sam kul.

A profesionalni novinar bi onda rekao, ali, vi ste gospodine Dzonsone, slagali tacno 96 puta od kada ste PM po ovom, ovom i ovom nezavisnom istrazivanju.

Vi ste dakle po definiciji lazov.

I onda bi Dzonson imao samo dve opcije - da se pravda da nije lazov, sto bi svaku njegovu sledecu laz ucinilo mnogo tezom, ili bi radio ono sto radi Tramp - poceo bi sa napadom na medije, da prekida intervjue i da se ponasa kao deriste. 

I naravno da na taj nacin ne bi dobio vecinu koju je dobio nego bi bilo negde izmedju hung parlamenta ili cak gubitka izbora.

A za NHS, vlasnicka struktura uopste ne mora da se menja - dovoljno je samo povecati autsorsing kao sto vec rade i pustiti americke kompanije na trziste i to je to.

Link to comment
17 minutes ago, vememah said:

Sa 45% glasova 81% mandata.

 

 

 

 

 

plus

 

SNP 3,9%, 1,24 miliona glasova - 48 poslanika

LibDems 11,6%, 3,7 miliona glasova - 11 poslanika

Brexit Party 2%, 640k glasova - 0 poslanika

 

čari britanskog izbornog sistema

Link to comment

Voleo bi da mi neko objasni zašto Libdemsi imaju večitu tapiju na krajnji sever Škotske :D

 

(Orkney & Shetland, Caithness, Sutherland & Easter Ross - na svakim izborima taj deo mape narandžast)

Link to comment
6 minutes ago, hazard said:

Voleo bi da mi neko objasni zašto Libdemsi imaju večitu tapiju na krajnji sever Škotske :D

 

(Orkney & Shetland, Caithness, Sutherland & Easter Ross - na svakim izborima taj deo mape narandžast)

 

pretpostavljam da imaju jaku libdem partijsku organizaciju u lokalu i da je ostalim partijama tesko da se tu ubace jer se radi o slabo naseljenim, malim mestima gde se narod ne lozi preterano ni na nezavisnost, ni na socijalizam, a torijevci su u skotskoj tradicionalno bili partija bogatih zemljoposednika iz bordersa sto verovatno nema mnogo dodirnih tacaka sa severnim/ostrvskim nacinom zivota. jedan moj kolega je iz kejtnesa i uvek je glasao za libdeme, kaze da su oni bili jedina stranka za "normalne", ali ovaj put se razocarao u njih jer je svinsonka za trident i sve ostalo, pa je glasao za zelene. ne znam koliko se to moze uopstiti, uzmi guglaj sigurno ima na netu nekih informacija.

Link to comment

Hvala. OK ima smisla da se samostalni ribari & seljani ne lože na socijalizam, pa otpada Labour (i SNP?), ali da se isto tako ne lože ni na konzervatizam i elite. Vidim da su tamo pre Libdema staaari Liberali osvajali sve unazad, tako da to nije nov fenomen.

Link to comment
31 minutes ago, Kampokei said:

 

Odlicna ova mapa. U Brajtonu ladno dobili zeleni. Kakav hipsterski ivory tower :D

 

pre neku godinu hteli su da uvedu vegetarijanske dane u opstinske menze, ali su se pobunili djubretari koji vole pre i posle skupljanja otpada da jedu przene slanine u lebu, pa im nije prosla inicijativa.

Link to comment
55 minutes ago, Anduril said:

 

Da su mediji normalni, na tu njegovu laz bi profesionalni novinar pitao ali zasto niste do sada tokom 9 godina na vlasti kad su isto to tvrdili i ranije.

I Kameronov program je bio ring-fens NHS, Tories with a heart, kad ono vidi sta su napravili.

I onda bi Boris odgovorio, ali ja nisam Kameron ili Mej, verujte mi, ja sam kul.

A profesionalni novinar bi onda rekao, ali, vi ste gospodine Dzonsone, slagali tacno 96 puta od kada ste PM po ovom, ovom i ovom nezavisnom istrazivanju.

Vi ste dakle po definiciji lazov.

I onda bi Dzonson imao samo dve opcije - da se pravda da nije lazov, sto bi svaku njegovu sledecu laz ucinilo mnogo tezom, ili bi radio ono sto radi Tramp - poceo bi sa napadom na medije, da prekida intervjue i da se ponasa kao deriste. 

I naravno da na taj nacin ne bi dobio vecinu koju je dobio nego bi bilo negde izmedju hung parlamenta ili cak gubitka izbora.

A za NHS, vlasnicka struktura uopste ne mora da se menja - dovoljno je samo povecati autsorsing kao sto vec rade i pustiti americke kompanije na trziste i to je to.

Probali su ozbiljni novinari, a i Piers da ga intervjuišu. Bežao je od njih ko djavo od krsta, a pre par dana se bukvalno sakrio u industrijski frižider dok ne prodje opasnost.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...