Jump to content
IGNORED

Politika u UK


BraveMargot

  

99 members have voted

  1. 1. da sam podanik krune, glasao bih za:

    • jednookog skotskog idiota (broon)
      17
    • aristokratskog humanoida (cameron)
      17
    • dosadnog liberala (clegg)
      34
    • patriotski blok (ukip ili bnp)
      31

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

U to ime...

 

Boris Johnson accuses Corbyn of siding with Britain's enemies - "For 30 years [Corbyn] has been soft and muddle-headed on terror, he has been soft and muddle-headed on defence, he has taken the side of just about every adversary this country has had in my lifetime. From the IRA to Hamas, from soviet communism to General Galtieri, for heaven’s sake"

 

Naglas se zapitaš zašto i završiš kao državni neprijatelj. Odnekud mi zvuči poznato. 

Jasno je da će vladajuće strukture radije odabrati policijsku državu nego promenu kursa, ne samo u GB, i da strah od terorizma građane čini prijemčivijima za različite vidove kontrole i represije, ako se ovakav trend nastavi, previše smrdi na totalitarizam u najavi. 

Edited by Notorious
Link to comment

Snažan argument moram priznati.

 

Taman koliko i originalna argumentacija "ovo je sto puta gore" i apstraktne "može se to ovako, može se to onako, može se to drugačije".

Link to comment

Naglas se zapitaš zašto i završiš kao državni neprijatelj. Odnekud mi zvuči poznato. 

Jasno je da će vladajuće strukture radije odabrati policijsku državu nego promenu kursa, ne samo u GB, i da strah od terorizma građane čini prijemčivijima za različite vidove kontrole i represije, ako se ovakav trend nastavi, previše smrdi na totalitarizam u najavi. 

O, da. 

https://www.theverge.com/2017/6/4/15736852/uk-prime-minister-theresa-may-new-internet-regulations-london-attacks

 

UK prime minister Theresa May calls for internet regulations following London attacks

 

Link to comment

Meni je dosta veći problem od Trampovog I told you so ovaj idiotluk sa safest global city in the world. Pa jeste safe dok neko ne pobije 15 ljudi i onda je opet safe dok sledeći ne pobije 15 ljudi. Totalna glupost, još izjaviti i ponoviti to dan posle ovakvog napada, pa to je jebeš mi sve ispod nivoa Trampa, tako nešto da je Tramp izjavio recimo bio bi razapet. Druga stvar, gradonačelnik sam sisa kurac kad se bavi tim temama i daje takve izjave ako već nema nikakve bezbednosne ingerencije. 

nene, kan je trebao da nam kaze istinu. nismo bolidi da ne ukapiramo. 

 

recimo, mogao je lepo da izadje i kaze - svi mi zajedno da se sutamo u dupe sto smo pretekli ovaj put al moramo znati da vec sutra mozda necemo jer ovaj belaj nece skoro prestati. pa kako se kome zalomi. al eto, ipak moramo biti mirni i gurati dalje jer bas i nemamo izbora. aj srecno i uzdravlje do sledeceg puta. 

 

posle ovoga bi meni (i mnogima valjda) bilo lakse da progutam knedlu i ujutro se uputim u strogi centar na posao. 

Link to comment

Taman koliko i originalna argumentacija "ovo je sto puta gore" i apstraktne "može se to ovako, može se to onako, može se to drugačije".

 

 

Navikli ljudi bre da političari - pogotovo ovi naši domaći - govore istinu 24/7, pa sad kad nije baš sve faktualno, trgne se taj naš "a gde je pečat" gen zadužen za pravdu i istinoljublje. Jer u ovom trenutku, ta izjava je štetna skoro kao i sam napad. U stvari, trebalo bi o tome više diskutovati, jer da se to ne dešava, svega ovoga ne bi ni bilo!

 

 

giphy.gif

Link to comment

Taman koliko i originalna argumentacija "ovo je sto puta gore" i apstraktne "može se to ovako, može se to onako, može se to drugačije".

 

Pojma nemam šta je apstraktno da prećuti jednu rečenicu koja je retardirana i netačna. Mislim kad su se već svi fact checkeri na svetu ujedinili Trampu da pronalaze laži, što je veliki gradonačelnik Londona izuzet od toga?

Edited by theanswer
Link to comment

Pojma nemam šta je apstraktno da prećuti jednu rečenicu koja je retardirana i netačna. Mislim kad su se već svi fact checkeri na svetu ujedinili Trampu da pronalaze laži, što je veliki gradonačelnik Londona izuzet od toga?

 

Zato što je Tramp imbecil, koji stvari vadi iz konteksta i upotrebljava ih u najjeftinijim fazonima u skladu sa svojim fobijama, predrasudama i stereotipovima. Just for fun. Jer njemu dobro dođe da se iskali na nekome koga je već ismevao prosto zato što je druge vere. Plus što koristi realnu tragediju drugih ljudi za svoje jeftine političke poene. To ga definiše kao najobičnijeg seronju, a sa njime u paketu i svakoga ko ga podržava.

 

Sa druge strane, gradonačelnik Londona ima kriznu situaciju u rukama, ljude koje treba da smiri, ulije moral i kontroliše paniku. Znam da ne bi trebalo da postavljam pitanje "zar je to isto?", jer je to pitanje retoričko. A opet, da je svima očigledno, ne bismo imali ovu diskusiju.

Edited by Razzmatazz
Link to comment

Zato što je Tramp imbecil, koji stvari vadi iz konteksta i upotrebljava ih u najjeftinijim fazonima u skladu sa svojim fobijama, predrasudama i stereotipovima. Just for fun. Jer njemu dobro dođe da se iskali na nekome koga je već ismevao prosto zato što je druge vere. Plus što koristi realnu tragediju drugih ljudi za svoje jeftine političke poene. To ga definiše kao najobičnijeg seronju, a sa njime u paketu i svakoga ko ga podržava.

 

Sa druge strane, gradonačelnik Londona ima kriznu situaciju u rukama, ljude koje treba da smiri, ulije moral i kontroliše paniku. Znam da ne bi trebalo da postavljam pitanje "zar je to isto?", jer je to pitanje retoričko. A opet, da je svima očigledno, ne bismo imali ovu diskusiju.

 

Uopšte nisi obratio pažnju na ono što je pitanje nego si iskoristio moje pitanje za tvoju tiradu. PItanje je bilo zašto je Sadik izuzet factcheckovanja, ne zašto se Tramp factchekuje. Naravno da je Tramp ovo iskoristio kao što se i očekivalo.

Link to comment

Uopšte nisi obratio pažnju na ono što je pitanje nego si iskoristio moje pitanje za tvoju tiradu. PItanje je bilo zašto je Sadik izuzet factcheckovanja, ne zašto se Tramp factchekuje. Naravno da je Tramp ovo iskoristio kao što se i očekivalo.

 

Čitajući moju tiradu o tome zašto je Tramp imbecil, nisi obratio pažnju da sam napisao zašto Sadika treba sad u ovoj situaciji izuzeti od "factcheckovanja". 

 

Da Kan sedi kući i ne zna šta će od dosade, pa mu naiđe na onu stvar neki lik na drugoj strani sveta, uzme i izvrne njegove reči (pogotovo u trenutku i u vezi sa tragedijom na tom udaljenom mestu), onda bi i Kana trebalo razapeti. Ne mogu da verujem da moram ovo da crtam.

Edited by Razzmatazz
Link to comment

Uopšte nisi obratio pažnju na ono što je pitanje nego si iskoristio moje pitanje za tvoju tiradu. PItanje je bilo zašto je Sadik izuzet factcheckovanja, ne zašto se Tramp factchekuje. Naravno da je Tramp ovo iskoristio kao što se i očekivalo.

 

mozda zato sto u vanrednim situacijama ljudi reaguju po odredjenim sablonima koji provereno rade. pa tako i kan umesto da kaze istinu (koju ionako svi znaju) pokusava da smanji paniku i da makar malo smiri ljude koji moraju sutra na onu istu ulicu gde su manijaci klali. 

 

na kraju, nema sanse da ti sve ovo i sam ne razumes. bilo bi postenije da si jasno i glasno rekao - ko ih jebe, neka kusaju sta su zakuvali. ovo silovanje logike je potpuno besmisleno jer niko ovde nije sisao tatu. svi znamo sta si zeleo reci. 

Link to comment

Čitajući moju tiradu o tome zašto je Tramp imbecil, nisi obratio pažnju da sam napisao zašto Sadika treba sad u ovoj situaciji izuzeti od "factcheckovanja". 

 

Da Kan sedi kući i ne zna šta će od dosade, pa mu naiđe na onu stvar neki lik na drugoj strani sveta, uzme i izvrne njegove reči (pogotovo u trenutku i u vezi sa tragedijom na tom udaljenom mestu), onda bi i Kana trebalo razapeti. Ne mogu da verujem da moram ovo da crtam.

 

Ne slažem se da ga treba izuzeti od factcheckovanja očigledno. Ništa Tramp nije izvrnuo kod dela o safest global city niti je btw taj deo uopšte pomenuo. Dobro je pitanje što Kan mora tako nešto da ponovi manje od 24h posle žestokog napada. Jedno je izjaviti da građani ne treba da budu alarmirani previše zbog dodatnog prisustva policije, totalno drugo je izjaviti kako je sve super u Londonu.

 

mozda zato sto u vanrednim situacijama ljudi reaguju po odredjenim sablonima koji provereno rade. pa tako i kan umesto da kaze istinu (koju ionako svi znaju) pokusava da smanji paniku i da makar malo smiri ljude koji moraju sutra na onu istu ulicu gde su manijaci klali. 

 

na kraju, nema sanse da ti sve ovo i sam ne razumes. bilo bi postenije da si jasno i glasno rekao - ko ih jebe, neka kusaju sta su zakuvali. ovo silovanje logike je potpuno besmisleno jer niko ovde nije sisao tatu. svi znamo sta si zeleo reci. 

 

Nisam baš u fazonu da želim smrt ljudima jer su izabrali politički korektne idiote da ih predstavljaju. Da ponovim da je moj problem što je Kan ponovio svoju izjavu o safest global city, niko ga nije vukao za nos da to priča, a to što on ima potrebu da brani svoje izjave od ranije u svetlu ovakvih događaja je ono što političari redovno rade i zrelo je za kritiku. 

Link to comment

Ljudi, ne hranite više ovu liniju diskusije. Čovek kaže šta mu je od ta dva mnogo gore, aj da kaže nego brani to sumanuto, ako je već oformio takvo mišljenje, zar mislite da ćete reći nešto što će mu poljuljati tu logiku ili da je zahvalno ići dalje u diskusiju, nek ostane na rečenom i gotovo.

 

 

Back on topic:

 

Thursday’s General Election is on a knife-edge, according to a Survation poll for Good Morning Britain which put the Conservatives on 41.5 per cent with Labour on 40.4 per cent.

Survation polled 1,103 UK residents aged 18 and over by telephone on June 2 and 3. Data was weighted to be representative of all UK adults.

(link)

Wishful thinking. Ali ajde nek bude dodato - poll je urađen pre napada na London Bridžu. Nalazim za neverovatno da ljudima neće biti poljuljana vera u ženu koja je 6 godina bila Home Secretary i srezala broj policajaca za 20.000. Ali puno stvari se ispostavilo neverovatnim ovde u prošlih godinu dana.

Link to comment
×
×
  • Create New...