Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

On 8.9.2022. at 16:48, Milošica said:

Dovlatov - Kofer

 

Nakon Kompromisa, Nasih i Puskinovih brda procitah jos jedno njegovo delo.

 

Neverovatno koliko mi prija njegov humor.

 

Sta sledece od njega? Po mogucstvu sto manje mracno(mada sve ovo prethodno jeste na neki nacin prozeto pre svega crnim humorom).

'zona' je njegov najzaokruženiji roman u smislu da nije fragmentiran kao 'naši' i 'kompromis'. mislim da je preko tog romana pistao šire poznat. 

ima i 'strankinja' o životu ruske emigracije u americi, ima još nešto sigurno, ali mislim da si najbolja dela pročitao. 

  • Hvala 2
Link to comment
21 hours ago, Moća said:

Meni nije bilo dosta pa sam posle "Semper idem" kupio zbirku prica od Lebovica "Andjeli nece sici sa nebesa". U ovoj zbirci od 9 prica obradjuje period koji je proveo u logorima. Jako potresno takodje i sada mi je non stop u glavi jedna recenica kojom se zavrsava jedna prica: "Plakali smo nocu, kad nas niko nije video."

I dalje sam pod utiskom i ako je proslo par nedelja od kada sam procitao. I dalje mi se vrte u glavi dogadjaji iz knjige pa mi se sve smuci.

 

Jedno leto sam spičio sva Kišova dela, pošto ga volim i to radnim na svakih par godina i sećam se da je jedno izdanje imalo crteže Mira Glavurtića, imao samo noćne more što od priče što od crteža. Naravno u pitanju je isti period, drugi svetski rat.

Link to comment

gospođa je pročtala pogovor pa prvih dvadestak strana "golmana" i rekla i da mogu da vratim knjigu. ovo sa kim il sungovim filmofilstvom je zanimljivo. jako malo znam o koreji.

Link to comment

Nisu ni "naše" tradicionalne bajke u originalu bile ništa manje krvave i strašne, ali su ih Andersen i Grimovi malo prilagodili da budu prihvatljivije za decu.

Link to comment
36 minutes ago, Filozof manijak said:

Nisu ni "naše" tradicionalne bajke u originalu bile ništa manje krvave i strašne, ali su ih Andersen i Grimovi malo prilagodili da budu prihvatljivije za decu.


Znam, ali u „nasim“ bajkama lovac odnese Snezaninoj macehi srce neke zivotinje, dok japanskoj snezani odsece obe ruke kao dokaz. I ova jos ima „srecan kraj“ i relativno je benigna, pa ti vidi. 

  • Haha 4
Link to comment
On 16.9.2022. at 21:10, djordje geprat said:

gospođa je pročtala pogovor pa prvih dvadestak strana "golmana" i rekla i da mogu da vratim knjigu. ovo sa kim il sungovim filmofilstvom je zanimljivo. jako malo znam o koreji.

zavrsio sam sa kim dzong ilovom diktaturom. Ima na IMDB trejler Lovers and the Despot. ja numem da link uradim na o vom cudu od tableta pa, potrazite. jako dobro uradjeno za mene koji nemam pojma kako je tamo sem sto znam da nije dobro. potrazite knjigu.

Link to comment

kinsela, "potraga za odri" u avgustu i, sada, "riba na drvetu" linde hant su knjige o desavanjima u skolama i glavama posebnih devojcica. prva o traumi posle vrsnjackog nasilja, druga o razmisljanjima devojcice opterecene dislekcijom i odnosom okoline prema njoj. potrazite ih i procitajte.

 

nadam se da su obe knjige prosle kroz ruke @Svemir Zeka pa da nam kaze svoje strucno misljenje.

  • +1 1
Link to comment
On 18.9.2022. at 14:44, burekdzija said:

Japanske bajke.

 

Mila majko, ako oni ovo zaista citaju deci, to objasnjava neke (mnoge) stvari :ph34r:.

 

Koje izdanje si čitao?

 

Moja sestra je japanolog i prevela je i priredila dve krakte zbirke japanskih bajki. Jeste mi bio kulturološki šok kad sam prvi put pročitao, ali ne sećam se baš takvih detalja sa odsecanjem ruku :ohmy:

Link to comment
55 minutes ago, John Coltrane said:

 

Koje izdanje si čitao?

 

Moja sestra je japanolog i prevela je i priredila dve krakte zbirke japanskih bajki. Jeste mi bio kulturološki šok kad sam prvi put pročitao, ali ne sećam se baš takvih detalja sa odsecanjem ruku :ohmy:

Ovo:

 

7FAB2675-7D6E-43CE-AB1F-E70C50A70855.jpeg.fff2da9042d77d6def45a42026f95f10.jpeg

 

a horor se inace nastavlja: vestica pojede majku na putu kuci, uzme njen oblik i prevari decu da udje u kucu, legnu da spavaju, a ona pojede malu bebu brata, krckanje bebinih kostiju probudi sestre, vestica im baci prstice da jedu da se smire, sestre prepoznaju bratove prstice i pobegnu na drvo odakle ih bogovi prebace na nebo. WHAT THE SICK FUCK???

 

I vrlo, vrlo su mizogine generalno, zene ginu na kamaru.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...