Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

On 13.8.2022. at 7:41, Tihajeza said:

"Večiti mladoženja" - Jakov Ignjatović

 

Čitala sam je više kao istorijsku knjigu o životu u XIX veku, nego književno delo, i dosta me zabavila.

 

Još detaljnije o istom u Milanu Narandžiću

Link to comment

Pročitao Žižekov, Kao Lopov Usred Bela Dana, na plaži za 4 dana...

 

Dobra analiza današnje zapadne civilizacije i klopke u koju upada zbog nedostatka novih ideja...

Malo je razbacano sve ali svako poglavlje za sebe ima svoju poentu i kakvo-takvo viđenje nekakvog polu-rešenja koje ni on sam, mislim, da nije siguran da je dobro.

Link to comment
On 2.8.2022. at 18:44, John Coltrane said:

Stovarište sasvim korektno pogotovu poglavlje o Štuliću.

 

Tiago ništa spektakularno, valjda će mi se Estoril više dojmiti. Zamalek mi deluje kao na silu izdat roman, koji bi bolje prošao kao kulturno-istorijsko-turistički vodič kroz Kairo.

 

Uzeh Apropo ničega, autobiografija Vudi Alena. Totalna preporuka bez obzira da li ste ljubitelji njegovog lika & dela.

Dobar Vudi, bolji su mu ostali radovi od autobiografije al je i ona sasvim dobra.

Morao sam malo da presečem Borin vajb u Uloga moje porodice u svetskoj revoluciji.

Ove godine mi je teško čitati namoru.

 

Link to comment

uzeh na brzaka tri knjige iz biblioteke.

1. dobra, kinsela - "potraga za odri". o posledici vršnjačkog nasilja, odnosima u porodici, zavisnosti od kompjutera, i zaljubljivanju.

2. tek da se čita, bet o'liri "zajedno u stanu". kao da je na holmark - divi. o cimerima (raznopolnima) koji se ne poznaju ali dele stan i jedini krevet. dok se ne sretnu, u kupatilu, naravno. zanimalo me dokle će da ide. traćenje vremena.

3. sad počinjem, lašon - nastavak milenijuma. prispavalo mi se posle prvih dvadesetak strana. videćemo

4. napravio sam prekid sa l'kareovim "plemenitim đakom". nedavno sam obnovio o bil hajdonu, sada su mi jasniji likovi. ako me lizbet salander ne veže za čitanje, vraćam se l'kareu.

Link to comment

U decembru prošle godine napravio sam spisak koji sam nazvao 'SRAMOTA' (baš tako sve velikim slovima da bih još više ponizio samog sebe) gde je 12 klasičnih i/ili ultra poznatih romana koje iz nekih, čak i meni nepoznatih, razloga do sada nisam pročitao. 

To je mi je gol za ovu i sledeću godinu. Danas završena i precrtana i četvrta stavka - maestralni 'Razgovor u katedrali' (iako sam 4 druge Ljosine čitao).

Neverovatno da niko nije snimio film po ovom remek delu.

 

  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment
1 hour ago, centrifuga said:

U decembru prošle godine napravio sam spisak koji sam nazvao 'SRAMOTA' (baš tako sve velikim slovima da bih još više ponizio samog sebe) gde je 12 klasičnih i/ili ultra poznatih romana koje iz nekih, čak i meni nepoznatih, razloga do sada nisam pročitao. 

To je mi je gol za ovu i sledeću godinu. Danas završena i precrtana i četvrta stavka - maestralni 'Razgovor u katedrali' (iako sam 4 druge Ljosine čitao).

Neverovatno da niko nije snimio film po ovom remek delu.

 

pa daj spisak, da vidim koliko sam u sramoti :D

Link to comment

Procitao Semper idem, najteze je to sto citas knjigu biografiju i gde znas da srecnog kraja nema. Zaplakao sam par puta dok sam citao i mislo se serem ti se ja na covecanstvo.

Definitivno postaje jedna od omiljenih knjiga koje sam procitao.

  • +1 6
Link to comment
11 hours ago, centrifuga said:

Pa ne smem od sramote :laugh:

  Reveal hidden contents

pm

 

O kakvoj sramoti govoriš?

Ko će za života da pročita sve što je neko proglasio obaveznim za čitanje, ili čak samo ono što bi čovek sam želeo da pročita?

Daj listu!

  • +1 3
Link to comment
10 hours ago, Moća said:

Procitao Semper idem, najteze je to sto citas knjigu biografiju i gde znas da srecnog kraja nema. Zaplakao sam par puta dok sam citao i mislo se serem ti se ja na covecanstvo.

Definitivno postaje jedna od omiljenih knjiga koje sam procitao.

 Pre nekoliko dana sam i ja konačno pročitao Semper idem. Skoro svako poglavlje je emotivno jako. Omiljeni likovi su mi teča Stevan, očuh Knjigašuma, majka, i, naravno, Mini Maus... :(

Mada je cela porodica prava galerija likova.

Odlična knjiga. Mučio se na kraju izgleda da je dovrši, deluje mi kao da je prosto samo odustao... Mogu da zamislim kako mu je bilo da prolazi toliki period i kroz sve te sudbine.

  • +1 5
Link to comment
29 minutes ago, Ras said:

O kakvoj sramoti govoriš?

Ko će za života da pročita sve što je neko proglasio obaveznim za čitanje, ili čak samo ono što bi čovek sam želeo da pročita?

Daj listu!

 

990529001_Screenshot_20220822-190920_SamsungNotes.thumb.jpg.a2a222afcbc2d866d6efb65f1222e395.jpg

 

Ajde, ali broj 1 je zaista za linč :frust:

 

  • -1 1
Link to comment
26 minutes ago, Olimpijac said:

 Pre nekoliko dana sam i ja konačno pročitao Semper idem. Skoro svako poglavlje je emotivno jako. Omiljeni likovi su mi teča Stevan, očuh Knjigašuma, majka, i, naravno, Mini Maus... :(

Mada je cela porodica prava galerija likova.

Odlična knjiga. Mučio se na kraju izgleda da je dovrši, deluje mi kao da je prosto samo odustao... Mogu da zamislim kako mu je bilo da prolazi toliki period i kroz sve te sudbine.

Razmišljao sam malo o svemu pročitanom i stvarno je teško i dalje. Sudbina majke mi je baš strašna jer se vidi da je odustala od svega jer je mislila da njega nema a da je nekako znlala da je živ bilo bi drugačije.

Razmišljo malo i na temu ko danas koga bombarduje, napada itd. i ima tu i Izraela i njihovog granatiranja Palestine i okoline. Tako da sam došao do zaključka da su budale svuda iste samo su bogovi različiti.

Ne znam kako je živeti život posle svega toga i našta to liči i sa čime ležeš i sa čime se budiš ali mislim da je i to izbavljenje što je on u knjizi rekao pakao na zemlji.

Edited by Moća
  • +1 2
Link to comment
20 minutes ago, centrifuga said:

 

990529001_Screenshot_20220822-190920_SamsungNotes.thumb.jpg.a2a222afcbc2d866d6efb65f1222e395.jpg

 

Ajde, ali broj 1 je zaista za linč :frust:

 

Nisam čitao Razgovore u katedrali, Fausta, U potrazi za izgubljenim vremenom i Zastave.

Odiseji se nisam vraćao još od školskih dana (lektire).

Ne sećam se da sam pročitao (možda sam započinjao, pa ostavljao) Decu ponoći i Zle duhe.

 

Pre neki dan sam završio Adu Nabokova. Nije me sramota da kažem da sam zaplakao kada sam završio poslednju stranicu i ne sećam se kada sam poslednji put na takav način bio očaran nekom knjigom. Dan po završetku čitanja, ponovo sam pročitao poslednju stranu u nameri da se uverim da nisam propustio neko slovo ili reč - i opet sam plakao!

 

Sledeće što planiram je Nevidljivi čovek, a zatim i Filip Rot, koga nisam nikada ranije čitao- videću kada. 

  • +1 3
Link to comment
2 hours ago, Olimpijac said:

 Pre nekoliko dana sam i ja konačno pročitao Semper idem. Skoro svako poglavlje je emotivno jako. Omiljeni likovi su mi teča Stevan, očuh Knjigašuma, majka, i, naravno, Mini Maus... :(

Mada je cela porodica prava galerija likova.

Odlična knjiga. Mučio se na kraju izgleda da je dovrši, deluje mi kao da je prosto samo odustao... Mogu da zamislim kako mu je bilo da prolazi toliki period i kroz sve te sudbine.


Semper idem nije dovrsen, nikada necemo znati kako bi je Lebovic zavrsio pa i ovakva,  nedovrsena je najbolja knjiga u 21 veku na srpskom. Kakve crne ninove nagrade i ostale trice i kuchine

  • +1 4
Link to comment

posle fine, kao-detektivske italijanske proze: prolece inspektora ricardija, prelazim na: regina ser, bog stanuje u vedingu.

berlin je uvek u modi. obecava. videcemo.

 

poz

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...