Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

nik hornbi - zakucavanjenekada sam gotivila hornbija, pratila... i jednom naiđem na neku priču koju je započeo sprdnjom na račun selindžera... kao, neću vas daviti gomilom dždselindžerovskih gluposti... i tu me smori i batalim. i pre neki dan mi dođe pod ruku ovo 'zakucavanje', ne budem lenja, kad ono izgleda da se izložio da napiše nekog novog lovca u žitu... baš onako jadnjikavo i dosadnjikavo. ima par dobrih fazona... ali u celini, smaračina. nekada su mi se baš dopadale njegove ideje za roman, i izbor likova... možda nije baš najbolje realizovao, ali ideja je trpela, prema mom ukusu. ne mogu da čitam na engleskom, moguće da prevod nije dobar... ali ni taj motiv - tinejdžerska trudnoća u engleskoj, me baš ne oduševljava.sadsne znam da li da se priključim zvonku karanoviću i klubu mrzitelja hornbija... ili da za par godina pročitam još nešto :rolleyes:

Link to comment

Vudi Alen - "Kratak, ali koristan, vodic kroz gradjansku neposlusnost" (u originalu "Without Feathers")i od istog autora "Puko Bezvlasce" ... male obimom, te jedna ode otprilike za vreme jedne posete klonjia u ovoj godini, za sada najlepse sto procitah je svakako "Svinjotopija" Kiti Ficdzerald

Link to comment

tako je govorio Vuk ? aleksandar čotrić, zbirka anegdota o Vuku draškoviću. ultimativni priručnik za sve one koji su hteli da znaju sve o Vuku, a nisu umeli. sveobuhvatni pogled na našu noviju istoriju, gde se smutna vremena prelamaju kroz prizmu mesijanskog rada i života draškoviću Vuka.evo par reprezentativnih ilustracija:O svemu - O čemu ćete razgovarati, gospodine Draškoviću? ? pitali su Vuka novinari, okupljeni ispred sedišta Demokratske stranke Srbije u Francuskoj ulici, gde su se januara 2004. godine vodili razgovori predstavnika četiri političke grupacije o formiranju Vlade Srbije.- Pričaćemo o svemu! ? glasio je kratak Vukov odgovor.PredstavljanjeNezadovoljan pojedinim izjavama i intervjuima nekih članova stranke, Vuk ih je opomenuo na sednici Glavnog odbora SPO-a:- Kako nas u javnosti predstavljaju našil članovi, bilo bi bolje da ćute.iz predgovora milovana vitezovića: na ličnom planu anegdote su dijagnoze karaktera odredjene ličnosti. prve anegdote o Vuku draškoviću pričaju o njegovoj pobuni protiv nepravde i o njemu kao navijaču zvezde. on se, dakle, formirao na karakteru zvezdaša ? delija. njegov ulazak u javnost bio je delijski.

Edited by Alexia
Link to comment

Nicci French - Zemlja Zivih, psihotriler, zaraznoStephen King - Mobilni telefon, povratak legende horor zanru, ne da se ispustiti iz rukeJavier Gonzalez - Peta Kruna, tek poceo, deluje zanimljivo, malo setnje kroz istoriju, pad Berlina, Lenjingrad, muzej Ermitaz, misteriozni nestanak Van Dajkove slike i ko zna sta sve jos...

Link to comment

Trenutno sam u Kejt fazi, pa sam se bacila na ovo, iako nisam neki fan zanra zvezde-o-sebi.51MPXHYDG1L._SL500_AA240_.jpg518HVA0JJwL._SL500_AA240_.jpgSva sreca sto The Woman Who Was Hepburn vadi sve fleke...

Edited by Joshua
Link to comment

madame bovary.ah, kakva opscenost, kakva raskalasnost, prsnici i redengoti lete na sve strane.(ozbiljno uzivam u ovom arhaicno-ruralnom prevodu iz edicije knjiga za svakoga, sa sve recnikom manje poznatih reci i izraza na kraju: melanholija, frak, muf, rutina, agonija...)+vec predugo se natezem sa knjigom koja mozda i zasluzuje da je zavrsim: eva hofman, izgubljeno u prevodu.

Link to comment
  • 2 weeks later...

naslikani poljubac / elizabet hiki, 2005.the painted kiss / elisabeth hickey, 2005.u nedvosmislenoj zelji da budem obmanut, nisam marioza po/pred/govor.medjutim, kako se nisam blagovremeno zaustavio na recenici gde se u evakuaciju iz beca pakuju kifle sa debelimslojem putera - sad cu da trpim jos 160 str.

Link to comment

Leva ruka tame Ursule Legvin.. bash nema veze sa sf-om /barem onim kakvog ga ja poznajem/ vishe ima filozofske i psihologija+mitologija momente.. posle 60ak strana krece da se lepi... sad sam u kemeru:D

Link to comment

Trenutno cetiri knjige:Marko šelić - Zajedno SamiRišard Kapušćinski - Putovanja sa HerodotomMiljenko Jergović - Ruta TenenbaumMarkus Zusak - The Book ThiefOdusevila se sa "We need to talk about Kevin" - Lionel Shriver i "Citac" Bernhard Schlink

Link to comment

alen de boton / ogledi o ljubavi, 2003.alain de botton / essays in love, 1993." zato sto je samo telo otvoreno pogledu,nada zaludjenog ljubavnika jeste vernost dusesvome kucistu,to je nada da telo poseduje odgovarajucu dusu,da ce se ispostaviti je ono sto koza predstavlja,ono sto dusa jeste.nisam voleo klo zbog njenog tela,voleo sam njeno telo zbog obecanja onogasto ona jeste."[izvod iz poetickog stanovanja]-[vidi dno strane 109, t. 18.]

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...