Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

oster smoster. mogao bi malo da okrene plocu, ili bar da je pusti na '45.a super je ovaj recenz book of illusions. sta znaci "bildungsromana", pomozite mi neukoj?
I vikipedija ti daje odgovor, ali pusti te recenzente. Moglo je to jednostavnije da se kaže.Inače ovo baš jeste roman za one koji vole singlove. ;)
Link to comment

nije reprint.radjeno je novo izdanje, sa sve novom lekturom, korekturom, a i dr voja je to jos jednom gledao, ne znam sta je menjao.

Edited by smorenko
Link to comment
Naručio sa Amazona Frenklinovu biografiju86b05_B001LNOONO_51X9X2XGVYL.jpg
stiglo. dobar i iskren pregled lika koji je porodio današnjeg čoveka. stvarno je bio zabavan lik. do sada sam slušao preko podcasta njegovu abiogradiju, ali je tamo suviše hvalio sebe. ovde je pogled iza kulisa onoga što je on nparavio od sebe Edited by Ravanelli
Link to comment
stiglo. dobar i iskren pregled lika koji je porodio današnjeg čoveka. stvarno je bio zabavan lik. do sada sam slušao preko podcasta njegovu abiogradiju, ali je tamo suviše hvalio sebe. ovde je pogled iza kulisa onoga što je on nparavio od sebe
читаш америчку лектиру за гимназију, моји клинци су то читали.
Link to comment
sledeca bi mogla da bude ova ispod, samo da pronadjem format/narucim:
Javi ako nisi nasao.Redom (pri dnu sam liste):I, RobotThe Caves of SteelThe Naked SunThe Robots of DawnRobots and EmpireThe Currents of SpaceThe Stars, Like DustPebble in the SkyPrelude to FoundationForward the FoundationFoundationFoundation and EmpireSecond FoundationFoundation's EdgeFoundation and Earth tumblr_mhk1lkNney1qmoysoo1_1280.jpg
Link to comment

Hronoloskim redom (dogadjaja, ne pisanja):Prelude to FoundationForward the FoundationFoundationFoundation and EmpireSecond FoundationFoundation's EdgeFoundation and EarthCrveno je originalna trilogija, napisana 1951, 1952 i 1953 (tj. dosta je toga napisano i pocetkom 1940ih, ali u vidu prica).Plavo je dopisano 1982 i 1986, a posle toga je napisano ono sto je na pocetku (zeleno), 1988 - Prelude i 1993 - Forward (I. A. je umro 1992. od ranije transfuzije krvi zarazene HIV-om, btw, tako da je Forward the Foundation, objavljeno 1993, poslednja knjiga koju je uopste napisao). Ne znam kako je sve prevedeno kod nas, kod nas sam samo nekad davno citao "Zaduzbinu".Inace, ima jos 3 Foundation romana, ali od drugih autora (Gregory Benford, Greg Bear i David Brin - te nisam citao, jos nisam odlucio da li cu, posto sam cuo da - naravno - nisu u duhu Asimova, premda se radnja, kazu, uklapa).(Btw, ako neko slucajno ne zna, ciklus Robota & Empire, to su one knjige iznad u listi, takodje govori o istom "svetu", tj. to je sve kao jedna prica, mada tu i tamo ima manjih nekonzistentnosti - jedva se primete).

Edited by Indy
Link to comment

Tako, dakle. Izgleda da nisam našao tu Forward, izgleda da dođe između Preludija i Zadužbine (izgleda da je to kod nas "U susret Zadužbini")Pročitao sam i ostale koje si naveo, sad sam na Ja, robot, a ostalo mi i spremam se na Galaktičko carstvo ;)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...