Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

k1i377v4r470_draza_smrt_duza_od_zivota_cd_delfi_knjizare.jpg
Какав треш, не памтим сличне домете. Човек истраживао, па све што је нашао ставио у књигу, али баш све, нема везе да ли је о Дражи или нешто петнаесто. Пише како је чича у школу из родног краја отишао возом, а онда крене: "Воз је у Србији у то време ишао просечном брзином од 51,3 км на сат. Србија је била на 13. месту по брзини возова у то време. Прва је била Шведкса са 72.1 км на сат. Друга је била Немачка са 71,5 км на сат." И онда 25 најбоље пласираних у брзини возова на сат, са све уредно обележеним извором. Лудило од књиге, смејем се све време. Edited by Праслин
Link to comment

Maле су шансе за то јер је књига изненађујуће лака а папир врло пријатан под руком. "Карактеристике папира за штампање су: граматура, ток, опацитет, волуминозност и формат. Граматура је тежину арка у односу на његову површину. Ток папира означава правац влакана у арку папира, уколико је ток влакана паралелан с дужом страном сматрамо да се ради о дугом току. Уколико је ток влакана паралелан са краћом страном арка папира сматра се да се ради о кратком току. Опацитет је степен провидности папира, што је опацитет бољи папир је мање провидан."[1] "У штампи се користи неколико стандардних формата папира. Стандардни формати папира су A, B, C, D. Сваки формат почиње са нулом која означава највећу димензију тог формата, па тако имамо А0, B0, C0, D0. A1 се, на пример, добија дељењем веће странице на пола и тако редом. Најчешће је коришћен формат папира А4."[2][1] http://www.velpapir.hr/index.php?option=com_content&view=article&id=5&Itemid=2 (превод Праслин), сајту приступљено у јануару 2013.[2] http://www.urbandizajn.com/formati-papira.htm, сајту приступљено у јануару 2013.

Link to comment

Duboko se izvinjavam ali moram da postavim jedno pitanje: da li mi neko moze pomoci da dobijem neki PDF ili neki drugi format knjige BEZ STRAHA O STRAHU, PANICI I FOBIJI dr Vladana Starcevica. Veoma mi je hitno. Zao mi je sto pitam ovde ali nisam znao gde.Hvala puno!

Link to comment

u slučaju da neko nije čitao strah i njegov sluga mirjane novaković, da preporučim.čitavu večnost je imam i nikako da dođe na red, ali odličan joj je trenutak dopao, baš mi je prijala.zamešateljstvo alternativne istorije, folklornog vampirizma, brojnih aluzija na razna dela i parafraza poznatih književnih dela, političkih zavrzlama, teorija zavere, turske i austrougarske u srbiji. na početku sam se par puta glasno nasmejala, a fina ironija je prisutna stalno.

posebno mi je bilo simpatično kako je bocnula za pomračenje sunca 1999.

Link to comment
Pol Oster - Bruklinska revija ludosti (The Brooklyn Follies)Radnja, zaplet, likovi, sve teče ko reka. Možda imai malo viška zapleta, no svidelo mi se.
Ako nisi citala, meni su se od njega svidele i 'New York Trilogy' od ranih radova i 'Timbuktu' od pre 10-ak godina.
Link to comment

oster smoster. mogao bi malo da okrene plocu, ili bar da je pusti na '45.a super je ovaj recenz book of illusions. sta znaci "bildungsromana", pomozite mi neukoj?juce mi najzad stigao, a taman sam htela da pocnem letemove eseje. no zna se ko ima prednost.7907282900_9c39a8738c_z.jpg

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...