Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

U akciji Budni uz knjigu (20%) kupila 3.deo 1q84. 1 i 2 pozajmila u biblioteci pa pročitala uglavnom tokom putovanja na posao. Nekako mi se nije ostavljala nedočitana do kraja, ali i dalje nemam omiljenog savremenog pisca čiju knjigu bih pročitala više od jednom.

Link to comment

Upravo zavrsila od Jeff Hawkins-a:Onintelligence.jpegVolela bih da ju je pisao bar malo vise kao naucni text, sa umetnutim referencama + ponegde iznosi olako neke zakljucke (npr. glede determinizma na jednom mestu), ali sem toga, bas mi se svidelo. Ide odlicno uz Dennetta :).A polako citam i ovo (David Graeber):5000yearsdebt.jpegobzirom na to da je meni ekonomija potpuno stran subject jos mi i dobro ide.

Link to comment
poceo sinoc da citam, nisam ni znao da je jedan od glavnih junaka nas banacanin
je li to onaj cvajg sto je napisao slomljeno srce?tu sam knjizicu davno procitala, al bila mi nekako bas... fina.
Link to comment

edit divne knjige: jučerašnji svet. ništa manje izgubljen.ps. što će meni da skoči broj postova s ovim micro editing time spanom!poz

Edited by le petit nicolas
Link to comment

hajnrih bel, kuća bez čuvaraknjiga puna sjajnih opisa. evo mog omiljenog:"martin je, teško dišući, jer je soba bila puna dima, sjedio na stolici nasuprot pisaćem stolu, promatrao raspremljen krevet, kolica za čaj s prljavim posuđem od doručka, slojeve dima različite boje: modri, gotovo svijetlo modri su bili mali, okrugli oblačići, što ih je baka ispuštala prije no što je ostatak dima uvukla u pluća. bila je ponosna, što je već trideset godina pušila i uvlačila je postepeno - iz njenih bi usta zatim izlazio svijetlosivi, samo lako plavičasto obojeni oblak, koji se pročistio u plućima: snažno ispuhnuti trak što se na časak održao u gustom, sivom, ujednačenom dimu koji je ispunio sobu. Tupo gorko sivilo. Na nekim mjestima - pod stropom, pod krevetom i pred zrcalom - uklupčalo se grafitno sivilo u guste oblake pune koncentriranog bjelila, što su bili nalik raščupkanim čupercima vate."

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...