Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

Kurt Vonegat - "Plavobradi" (Kurt Vonnegut - Bluebeard)Odlično! Odlično!I hvala dragom Sladži što ga je jednom davno ovde preporučio (mislim da je bio on); planiram da nastavim odmah.
Cini mi se da smo ga korindjar i ja pominjali skorije! U svakom slucaju, covek je genije, preporucujem svima! Kupio sam skoro Vonegata u ovom izdanju Belog puta u prevodu Gorana Skrobonje, izdali su koliko znam Vremetres, Galapagos, Plavobradi i Oko sokolovo, to sam i uzeo. Ali sad jurim da nadjem Klanicu-pet, Kolevku za macu, Mehanicki pianino i Hokus pokus. Ako neko zna gde bi to moglo da se nadje (ili ce mozda Beli put i to izdati u skorije vreme, ako nisu propali) bio bih mu zahvalan na pomoci. Hokus pokus je izdao Clio pre nekoliko godina, ali to su verovatno sve rasprodali i razdelili, tako da toga nema, Klanicu-pet je skorije izdala samo Narodna knjiga, ali cak i kad bih to mogao da nadjem sad, nisam siguran da bih uzimao to njihovo izdanje, jer je pretpostavljam drljavo. Kolevka za macu je izdata kod nas mislim samo u onoj Kentaur ediciji, a Mehanicki pianino su izdali hrvati odavno, jos je Juga bila ziva i cijela. Inace, ovo sve imamo ovde u KG biblioteci, ali ja bih hteo da imam svoje primerke, pa ako neko zna gde bi se to moglo nabaviti, javljajte. Hvala! :)Eto :D
Link to comment
Cini mi se da smo ga korindjar i ja pominjali skorije! U svakom slucaju, covek je genije, preporucujem svima! Kupio sam skoro Vonegata u ovom izdanju Belog puta u prevodu Gorana Skrobonje, izdali su koliko znam Vremetres, Galapagos, Plavobradi i Oko sokolovo, to sam i uzeo. Ali sad jurim da nadjem Klanicu-pet, Kolevku za macu, Mehanicki pianino i Hokus pokus. Ako neko zna gde bi to moglo da se nadje (ili ce mozda Beli put i to izdati u skorije vreme, ako nisu propali) bio bih mu zahvalan na pomoci. Hokus pokus je izdao Clio pre nekoliko godina, ali to su verovatno sve rasprodali i razdelili, tako da toga nema, Klanicu-pet je skorije izdala samo Narodna knjiga, ali cak i kad bih to mogao da nadjem sad, nisam siguran da bih uzimao to njihovo izdanje, jer je pretpostavljam drljavo. Kolevka za macu je izdata kod nas mislim samo u onoj Kentaur ediciji, a Mehanicki pianino su izdali hrvati odavno, jos je Juga bila ziva i cijela. Inace, ovo sve imamo ovde u KG biblioteci, ali ja bih hteo da imam svoje primerke, pa ako neko zna gde bi se to moglo nabaviti, javljajte. Hvala! :)Eto :D
Imam ja Klanicu 5 prevod, neko prepotopsko izdanje FEST-ovih knjiga. Evo poklonim ti ga sad za rodjendan, kad god bio. smile.gifA imam Cat's Cradle i Player Piano kao Kindle izdanje, posaljem ti na mejl ako hoces. Imam i Galapagos i Mother Night kao Kindle. Edited by fluffer
Link to comment
Imam ja Klanicu 5 prevod, neko prepotopsko izdanje FEST-ovih knjiga. Evo poklonim ti ga sad za rodjendan, kad god bio. smile.gifA imam Cat's Cradle i Player Piano kao Kindle izdanje, posaljem ti na mejl ako hoces. Imam i Galapagos i Mother Night kao Kindle.
To izdanje FETS romani sam i citao i ok je bez obzira sto je prepotopsko, meni je odgovaralo, a i prevod je bio dobar. Mislim da je BIGZ bio izdavac te edicije. Hvala, ali zao mi da ti uzimam, cuvaj to, vredi! :D Hvala i za elektronski oblik, ali zeleo bih ih u fizickom obliku! :)
Link to comment

Pročitao.Nije klasična autobiografija, više zatvorski dnevnik prožet prisećanjima iz života i filozofskim razmišljanjima.Zanimljivo, teško (ponegde potresno), čini mi se iskreno štivo, vredno čitalačke pažnje.Po meni malo predugačko - preko 400 strana.

Link to comment

Krenuo da citam Galilee od Barkera. Volim njegove starije stvari posto mi se cini da je malo omeksao od kako ga hefta crnac. Inace ne volim te velike porodicne sage ali sam se na ovu posle prvih 10 poglavlja skroz navukao.

Link to comment

Trenutno sam u predsednickoj fazi. Svasta tu ima interesantno. (Obamu jos nisam poceo, Klinton je preobiman, ali zavodljiv kao sto mu i pristoji. Valjda ce jos biti predsednik dok stignem. EDIT - Mislim, Obama.)decision_points_gerogewbush.jpgBill.Clinton.My.Life.Book.jpgObama%2527s%2BAudacity%2Bof%2BHope.jpg

Edited by Indy
Link to comment
Rebekino Šeher pripovedanje meni je nekako blisko i volim tu knjigu, sad ću je uzeti posle mnogo vremena od čitanja, da prelistam malčice. Kad si žensko, adolescent, a kreneš da je čitaš s predznanjem ko je Konstantin, onda se čita drugačije nego što ti to sada činiš. Jurila sam tada kroz republike kao pomahnitala tražeći svaku naznaku ljubavi o kojoj nema ničeg sem slutnji. Hvala na podsećanju.
Call me stupid (or just male), ali nista nisam od toga primetio. A cak i u predgovoru Hitchens nesto nagovestava (doduse, on je biseksualac, pa mu mozda radi zenska intuicija). Inace sam totalno uzivao u knjizi, svih 1000+ strana. Mislim da je velika rupa u obrazovanju sto nam to nije bilo u lektiri (nije bas podrzavalo bratstvo i jedinstvo, istina), posto su mnoge stvari iz druge polovine zivota Jugoslavije jasnije u kontekstu te knjige (iz prve polovine tog kratkog zivota rahmetli nam domovine).
Link to comment

OK, ovo sam procitao pre par meseci, stoga nije bas 100% on topik. Medjutim, citacu ga ponovo, pa i jeste.Steven Pinker - The Better Angels of Our Nature: Why Violence Has Declined 51cqEl-LhDL._BO2,204,203,200_PIsitb-sticker-arrow-click,TopRight,35,-76_AA300_SH20_OU01_.jpgUz rec kontraverzno u recniku bi mogla da stoji slika ove knjige. Mnogima se (nekima i nasilno) nece svideti teza o opadanju nasilja (o tome i o reakcijama na ovu Pinkerovu tezu, imate puno po internetu, i bez citanja knjige). Medjutim, odmah da kazem, ova knjiga je mnogo (rekoh li, mnogo) vise od toga. U stvari, prvi deo naslova (Bolji andjeli nase prirode) mnogo tacnije opisuje knjigu od drugog (ono sa opadanjem nasilja). Da li je teza o opadanju nasilja ubedljiva? Nisam ubedjen. Pritom, obozavam Pinkera do izbezumljenja, ali... nisam ubedjen. Teza "visi" na tankom parcetu koze, da se izrazim traumaticno, na proporciji (verovatnoca nasilne smrti je danas manja nego bilo kad u pisanoj i nepisanoj istoriji). Verovatnoca je, dakako, nesto sto ne osecamo intuitivno (inace niko ne bi igrao loto). Koliko to realno znaci coveku da mu je sansa da nadje nasilnu pogibelj 1:10000 a ne 1:2000? Mislim, u kom delu bica se to tacno oseca? Covek nije samo racionalno bice (kao sto Pinker zna jedno 2 miliona puta bolje od mene).Knjiga nije apoteoza teleologije, niti nekog naivnog pozitivistickog gledanja na civilizaciju. U stvari, u najvecem delu, knjiga je Pinkerova odbrana od takvih kritika (koje je obilato dobio i pre pisanja knjige). U tom procesu odbrane svoje teze, Pinker je gotovo enciklopedijski obradio ono sa pocetka naslova knjige, nase Bolje Andjele. Tu je (da grubo pojednostavim, e da bi moj post bio nesto kraci od knjige, koja je tek nesto ispod 1000 stranica) centralnu ulogu odigrao (i igra) civilizacijski proces, onako kako ga je definisao Norbert Elias. (O tome ima sve sto zelite da znate u knjizi, ne sekirajte se ako nista ne znate o tome, nisam ni ja znao).Meni je (kao i neke ranije) ova Pinkerova knjiga donela osmeh na lice, i nisam malo puta podigao casu u ime Boljih Andjela. Sve preporuke.

Link to comment

preletela "kad je žena kurva/kad je muškarac peder", kao neka zbirka kolumni vedrane rudan. znam ja da neću imati ovakve sise sa šezdeset, a muž će tek biti krš živi, ali jbg, vedrano, ne mrači, voleću ga i on će mene. na stranu mračnjaštvo (meni ne prija), vedrana piše sjajno i vedrana treba da postoji.

Link to comment

Uhvatio se Basare ko pijan plota. Zavrsio Mein kampf i Parkinsona (pre jedno pola god. i Buna na dahije) koji su me ubedile da taj covek vise nema nikakve veze sa pisanjem romana.

Link to comment
Steven Pinker - The Better Angels of Our Nature: Why Violence Has Declined
citam ga povremeno i polako, kad god stignem. iako je teorijski mnogo spekulativnije od prethodnih knjiga, odavno nisam videla tako pozitivan pogled na sadasnjost / buducnost, i uvek me ispuni nekim lepim osecajem. uz mnostvo grafika, bas onako kako ja volim :D Edited by Ljilja Srpkinja
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...