Jump to content
IGNORED

Kupovina racunara i komponenti


Sludge Factory

Recommended Posts

Da li je za duzinu HDMI kabla od 10m koji bi se koristio za FullHD filmove bitno da li su kontakti pozlaceni ili ne?

 

Da li ovde vazi pravilo cena-kvalitet posto vidim da im se cene krecu od 1000 do 4000 dinara?

Link to comment

15 metara neki polunonejm je oko 1500 dinara, i nije neki trošak

 

edit: to su neki srbi kineske provincijencije Sbox

 

 

Toliko već koštaju i hdmi donglovi na Amazonu (takođe Kinezi, naravno), idu od cirka 15 evara pa na gore.

Link to comment

Da li je za duzinu HDMI kabla od 10m koji bi se koristio za FullHD filmove bitno da li su kontakti pozlaceni ili ne?

 

Da li ovde vazi pravilo cena-kvalitet posto vidim da im se cene krecu od 1000 do 4000 dinara?

Jok, to je digitalija, ako ima signala ima ga.

Bitno samo da je ispoštovan standard i ništa više. Zlato tu ne igra bilo kakvu ulogu

Link to comment

Toliko već koštaju i hdmi donglovi na Amazonu (takođe Kinezi, naravno), idu od cirka 15 evara pa na gore.

Uhhh video sam kod ortaka jedan takav dongle i bogami kezeće to nije baš glatko, možda je imalo veze i sa wifi-jem na kompu sa kog je puštano nemam pojma ali kad smo povezali kablom mnogo bolje...
Link to comment

Bem li ga, ja sam to koristio na nekoliko mesta za što za beamer, što za (prezentacioni) TV i radilo je 1080p bez problema. Doduše taj neki Hamin model nije najjeftiniji Kinez, ali nije ni neka posebna marka. Ako nisi siguran, razvlači kabl.

Link to comment

Nista od onih Altec Lansing zvucnika nemaju ih na stanju a nece ih ni imati. :(

U medjuvremenu se povecao budzet na 50e tako da molim za predlog 2.1 sistema do tog iznosa.

Link to comment

Da li je za duzinu HDMI kabla od 10m koji bi se koristio za FullHD filmove bitno da li su kontakti pozlaceni ili ne?

 

Da li ovde vazi pravilo cena-kvalitet posto vidim da im se cene krecu od 1000 do 4000 dinara?

upravo gledam HD sadrzaj preko kabla od 10m koji sam platio 1.100 dinara. i ja mislim da je sve to isti djavo.

Link to comment

Koja je najbolja kombinacija za kupovinu računara u Srbiji da se prođe jeftino? Znam za one kvake "osnovni sredstvo", ako neko ima neki predlog, preporuku, sugestiju za nekog ko nabavlja malo jaču opremu iz inozemstva, da može kakav dogovor, može i pm

Link to comment

Koja je najbolja kombinacija za kupovinu računara u Srbiji da se prođe jeftino? Znam za one kvake "osnovni sredstvo", ako neko ima neki predlog, preporuku, sugestiju za nekog ko nabavlja malo jaču opremu iz inozemstva, da može kakav dogovor, može i pm

 

emmi.rs je ubedljivo najjeftiniji. Prekjuče sam uzeo neke monitore, sve to na sajtu su VP cene, imam pristup nekim VP portalima i to su te cene. Niko ko se bavi time ne zna zašto i kako to funkcioniše, ali bukvalno prodaju po uvoznim cenama ili uz mizernu tj zanemarljivu maržu. A počeli su da se pojavljuju i likovi na kupujemprodajem koji dovoze iz Mađarske komponente i čujem da je to takođe povoljno.

Edited by Mil@n
Link to comment

Pa o tome i pričam, ako ima neko ko zna nekog ko radi te kombinacije sa povratom PDV-a (u Mađarskoj je PDV 27% ako se sjećam), da se nađemo na pola, meni se isplati, njemu se isplati, treba mi kontakt sa nekim ko je baš u toj "preprodaja hardvera" priči

 

Hvala za Emmi, svakako ću pogledati

Link to comment

Ako te ne mrzi, idi na benchmark forum, mislim da ima tema o tome i ima neki lik koga svi spominju kako je pouzdan, i kako su svi zadovoljni sa njim. Videću i ja pa ko prvi. :)

Link to comment

emmi.rs je ubedljivo najjeftiniji. Prekjuče sam uzeo neke monitore, sve to na sajtu su VP cene, imam pristup nekim VP portalima i to su te cene. Niko ko se bavi time ne zna zašto i kako to funkcioniše, ali bukvalno prodaju po uvoznim cenama ili uz mizernu tj zanemarljivu maržu. A počeli su da se pojavljuju i likovi na kupujemprodajem koji dovoze iz Mađarske komponente i čujem da je to takođe povoljno.

 

pa dobro, emmi je winwin za keš. ista roba, isti opisi, samo emmi ne dozvoljava čekove

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...