Jump to content
IGNORED

Kupovina racunara i komponenti


Sludge Factory

Recommended Posts

Ali ovo nije za prenos podataka koliko sam razumeo i rančeve, nego za povremeni bekap. Močislave, drugarica da nakači eksterni hdd samo kad treba da iskopira podatke ovamo ili onamo. I nakon toga se hdd otkači i stavi negde na policu. Naglasi eksplicitno da treba prvo u systrayu na onu usb ikonu da klikne pa "eject...", pošto vidim da ljudi prosto čupaju to ko da je repa.

Link to comment

cek ja sam mislio da jos od sedmice moze da se cupa kao da je repa?

 

To je mislio i moj kolega uprkos mojim zlehudim proročanskim rečima, pa ga je par puta "iznenadila" poruka da je fajl corrupted kad mu je najmanje trebalo, em za neke prezentacije po stikovima, em veći bekap na eksternom disku.

 

Ako imaš recimo usb stik sa ledovkom, videćeš da redovno po toj eject komandi usb storiđ prvi baca na njega to sve šta je držao u kešu, pa tek onda javlja "it's now safe to pull out". Može da upali možda i bez toga, ali je kocka koja zavisi od faktora kao što su količina podataka koja je bila upisivana, frekvencija, da li sam program radi autosave (i koliko često). Ako ti je iole važno to šta snimaš, radićeš po PS-u.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Koji eksterni cd/dvd čitač je pouzdan, a da nije udaranje po ušima? Vidim da za oko 4.000 već mogu da se pazare. Ne bih davala nešto mnogo para jer se neće previše koristiti. Ne treba da bude ni nešto previše robustan jer ga neću nigde nositi, biće na stolu kada zatreba, a ovako u fioci.

Link to comment

Koji eksterni cd/dvd čitač je pouzdan, a da nije udaranje po ušima? Vidim da za oko 4.000 već mogu da se pazare. Ne bih davala nešto mnogo para jer se neće previše koristiti. Ne treba da bude ni nešto previše robustan jer ga neću nigde nositi, biće na stolu kada zatreba, a ovako u fioci.

 

Valja imati na umu da su ovi jeftini čitači sada postali čista konfekcija sasvim u skladu sa cenom. Imao sam eksterni Transcend iz te klase, neko vreme je vrlo pristojno radio, da bi potom, ničim izazvan, skroz otkazao poslušnost, računar ga više ne prepoznaje. Nadam se da neko ima bolji primer, ja sam sve svoje muke rešio odrešivši malo više kesu, uzeo sam LG koji samo prede, a škraba i blu-ray. .  

Link to comment

Ja ovo čitala kao CD pisanje, debil  :0.6:.

 

Rekla bih da je LG bolja marka od raznih Transcenda i ostalih pa ću verovatno njega i kupiti.

Link to comment

Ja ovo čitala kao CD pisanje, debil  :0.6:.

 

Rekla bih da je LG bolja marka od raznih Transcenda i ostalih pa ću verovatno njega i kupiti.

 

I ja bih se prilikom kupovine računarske komponente pre opredelio za firmu koja proizvodi klima uređaje nego memorije. :fantom:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...