Jump to content
IGNORED

Kupovina racunara i komponenti


Sludge Factory

Recommended Posts

http://forums.hexus.net/graphics-cards/172653-32-1080p-tv-monitor.htmlovo što kažu za overscan, imao sam, kada sam ga zakačio prvi put, frku da je tekst čudan i da prozori imaju linije, ali to zato što ati kartice same od sebe kao defaultnu vrednost rade, valjda, 10% oversken, i kada sam vratio na nulu i došao na, što kažu, 1:1 piksel, izgledalo je super. Čitao forum, pisao, no frks. Ali treba probati i izgleda da i zavisi od panela (ovo je isto lg-jev panel ali stariji IPS model od 50hz)edit:i da, moj tv ima PC mode Edited by Vapad
Link to comment

:Dverovao ili ne...u rodiću, bila akcija za vikend, 10% off, a ja taj filips jurim od kako su ga ewe i pin uvezli, bio je 306e u ulazu, i nađem ga u tehnomarketu na popustu 36k, rekoh fantastična cena, i odoh po čekove, kada sam se vratio, nema više, pola grada obišao i najzad našao tu, puka sreća, išli u kupovinu i ja ga snimim u napuštenom, jedva uređenom delu za belu tehniku, tačnije bio je 35,600d, oooodlična cena, i dve godine garancije. Inače drug je u metrou koji još manje volim za kupovinu ovih stvari kupio "stari" samsung, C oznaka, iz 2010, 32C550 mislim, fantastičan, odličan plejer, odličan meni, dobra slika, bolja crna boja i bolji kontrast zato što je pva panel, ima i mrežnu i dva USBa (pa možeš i HDD da zakačiš, filips ima samo 1 pa može "samo" flash) isto 50hz ali dobar tv, viša klasa bio ranije, i isto 35k, uzeo zadnji, pre par nedelja, kao dolaziće još, ali mu je štucao pre neki dan, i on ima frku što je tamo kupio, sada ga posmatramo malo. Vidim da će biti novih filipsa, nova serija 4606, koji ima bolji panel, tj brži, ne znam koliko je bolji, ali teško da će biti ispod 42k. U principu kod nas treba tek da stignu modeli za 2012, što će spustiti cenu modela iz 2011, to su D serija kod samsunga i valjda K kod LG-a, tako da postoji verovatnoća da i oni odu primetno ispod 40k uskoro. I jedni i drugi imaju razne modele ali ispod onih sa oznakama 450 u principu ne treba ići. Vidim da kinezi valjaju neka čuda, razni fox, vivaks, tompson ili šta već, 100hz panel, memorija na tv-u za snimanje sadržaja, hiljadu džirlokuracapalaca, ali mi je teško da bilo šta od toga preporučim. Meni i tošiba nije sigurica, mada i Samsung i LG valjaju bob zna kakve panele kod nas ali opet...

Link to comment
pu jebemu, sad ni ja ne znam vise.aj se javi neko ako je rabio ovaki konbo na duze staze
ja imam samsung p2470hd oko godinu dana. radi ok, sve je na mestu osim stalka koji je malo klimav. i 1 neverovatna stvar, za koju sam doduse mogao predpostaviti da ce se desavati jer sam o tome citao, kabl kojim se ukljucuje u struju ladno ima prekide :isuse: ono malo pomeris ekran, on se iskljuci, pa moras jako da ga gurnes.pre kupovine sam naravno dugo trazio koji i sta da uzmem, sve zive forume procesljao i sva moguce preporuke za cenu do 300e. i svi se slazu da je ovo mozda i najbolja kupovina za te pare. kupio u samsung shopu, ravno 30k. sad vidim da je naravno pala cena, i da je 262e. http://www.itsvet.com/proizvod/samsung-p2470hd/comp_comp_monitor/1/1720ovaj sam isto zapamtio kao solidnu preporuku. bio oko 200, sad je 150 :huh:http://www.itsvet.com/proizvod/benq-g2420hd/comp_comp_monitor/21/1678
Link to comment
pu jebemu, sad ni ja ne znam vise.aj se javi neko ako je rabio ovaki konbo na duze staze
Treba ti TV koji bi koristio i kao monitor?http://forum.benchmark.rs/showthread.php?234073-Ljudi-koji-koriste-LCD-HDTV-kao-PC-monitor
Link to comment

ma u sustini mislim kupiti si monitor. pa sam bacio oko na dell u2412, koji izidje nesto jace od 200 evra, il na manjeg brata u2312 koji je oko 170. svidelo mi se sto imaju ips panel, sto bi trebalo da znaci da ima bolju sliku, i da su, seljacki receno, bolji za oci. a i ok su glede cijene. a sad vapad pomenu ovaj tv, pa mi se ucinilo kao ok ideja metati ga na komp mesto monitora. plus bih mogao gledati i telku :)fala svima na preporukama, svakako.

Link to comment
ma u sustini mislim kupiti si monitor. pa sam bacio oko na dell u2412, koji izidje nesto jace od 200 evra, il na manjeg brata u2312 koji je oko 170. svidelo mi se sto imaju ips panel, sto bi trebalo da znaci da ima bolju sliku, i da su, seljacki receno, bolji za oci. a i ok su glede cijene. a sad vapad pomenu ovaj tv, pa mi se ucinilo kao ok ideja metati ga na komp mesto monitora. plus bih mogao gledati i telku :)fala svima na preporukama, svakako.
Uzmi oba, pa ih koristi zajedno... :)Dva monitora su iz raja izašla...
Link to comment
  • 2 weeks later...
Ne znam da li ti nešto znači, ali moja žena ima "starijeg brata" iz M serije, već negde 3-4 godine i radi, perfektno u kancelarijskim uslovima, gde se nemilice štampa...
Hvala, Radiša, na komentaru. Uzeo sam na kraju printer i pozajmio za weekend 1 wireless print server da svi srećno odjednom testiramo/drndamo/štampamo.Milina. ^_^
Link to comment
  • 1 month later...

Ukoliko neko planira kupovinu SSD-a, sve preporuke za Samsungovu seriju 830 (ja sam kupio 128 GB). Relativno su novi u ovom, tako da im je odnos cena/kvalitet fenomenalan.

Link to comment
Ukoliko neko planira kupovinu SSD-a, sve preporuke za Samsungovu seriju 830 (ja sam kupio 128 GB). Relativno su novi u ovom, tako da im je odnos cena/kvalitet fenomenalan.
A koliko si platio?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...