Jump to content
IGNORED

Evropske kosarkaske lige: Spanska, Italijanska, Grcka itd


BarryWhite

Recommended Posts

Vlasnik PAO-a je idiot. Što ne opovrgava činjenicu da je Đorđević sam sebi pucao u noge selektiranjem ekipe.

 

Treba biti posten i reci da je jedini trenerski uspeh Nacionaleta ovo sto je uradio sa reprezentacijom na SP. Po klubovima se nije nesto narocito proslavio a nije da je radio s malim budzetima. Djordjevic je smeker, zna kosarku, zna kako da motivise igrace ali nije se bas iskazao kao trener ni u Italiji ni u Grckoj.

Link to comment

mada pao i nije bas neki klub za klupski neiskusnog trenera, tu i iskusniji lako izgore. bolje da je krenuo od neke rekreativne kosarke, neka nemacka, francuska... sada je pitanje ko ce opet da ga zaposli.

Link to comment

Naprotiv, kao trener se pokazao sasvim solidno, s obzirom kakvu je ekipu imao. Zakazao je u trenutku kad je sastavljao tim, tj. imao je ekipu koju je sam sastavio. Meni je to i tad bilo prilicno neverovatno -- imas mogucnost da dovedes kojeg god hoces igraca (manje-vise) i ti dovodis Sasu Pavlovica.

 

Kako je tekla sezona, 1/4 finale Evrolige je izvanredan rezultat.

Link to comment

Treba biti posten i reci da je jedini trenerski uspeh Nacionaleta ovo sto je uradio sa reprezentacijom na SP. Po klubovima se nije nesto narocito proslavio a nije da je radio s malim budzetima. Djordjevic je smeker, zna kosarku, zna kako da motivise igrace ali nije se bas iskazao kao trener ni u Italiji ni u Grckoj.

 

Eh, pa sad. Ajde da svim trenerima koji su imali tri posla u karijeri oduzmemo najveći uspeh pa da sudimo o kvalitetima. Videćemo.

Link to comment

Naprotiv, kao trener se pokazao sasvim solidno, s obzirom kakvu je ekipu imao. Zakazao je u trenutku kad je sastavljao tim, tj. imao je ekipu koju je sam sastavio. Meni je to i tad bilo prilicno neverovatno -- imas mogucnost da dovedes kojeg god hoces igraca (manje-vise) i ti dovodis Sasu Pavlovica.

 

Kako je tekla sezona, 1/4 finale Evrolige je izvanredan rezultat.

 

Kao sto i sam rece, dobar klupski trener bi trebalo da ima i kvalitetan skauting a on je tu opasno zakazao. Da nije dodatno kupovao tesko da bi uopste prosao i Top 16 grupu, imao je srece sto se Eliot Vilijams odmah pokazao kao vrlo veliko pojacanje i bez posebnog uigravanja pruzio neke odlicne partije cim je dosao. Doduse, malo ga je zajebala povreda Papasa, bez njega im je sut spolja bio kriminalan ali niti je Papas ne znam kakav game changer, niti klub sa tolikim budzetom treba i moze da zavisi od jednog takvog igraca.

Link to comment

Eh, pa sad. Ajde da svim trenerima koji su imali tri posla u karijeri oduzmemo najveći uspeh pa da sudimo o kvalitetima. Videćemo.

 

Ne oduzimam ja njemu nista, samo ukazujem na cinjenicu da Sale za sada bolje izgleda kao trener sa reprezentacijom nego sa klubovima koje je vodio. Nije on ni toliko mlad, niti je pocetnik, tu je negde u generaciji sa Trinkijerijem, Barcokasom, Bagackisom, Paskvalom, Radonjicem, Perasom, Plazom, a to su sve treneri koji su sa svojim klubovima ponesto fino i prepoznatljivo napravili. Nije stvar samo u rezultatu koji je napravio, eno ga Duda jos gore ispushio sa jos skupljim timom, stvar je i u tome da ono sto je PAO igrao pod Saletom nije licilo na bog zna kakvu kosarku. Da ne upotrebim neku tezu rec.

 

Za razliku od toga, ono sto smo pod njim igrali u drugoj fazi SP je bila poezija od kosarke, utakmice protiv Brazila i Francuske cenim medju napadacki najbolje utakmice nase reprezentacije ko zna otkad.

Link to comment

Naprotiv, kao trener se pokazao sasvim solidno, s obzirom kakvu je ekipu imao. Zakazao je u trenutku kad je sastavljao tim, tj. imao je ekipu koju je sam sastavio. Meni je to i tad bilo prilicno neverovatno -- imas mogucnost da dovedes kojeg god hoces igraca (manje-vise) i ti dovodis Sasu Pavlovica.

 

Kako je tekla sezona, 1/4 finale Evrolige je izvanredan rezultat.

 

+1

 

Jedine greske su mu bile Kuzmic i Pavlovic, 1/4f sa onakvim timom i onakvom konkurencijom je dobar rezultat. Nesto nisam video da je Oly optustao trenera, zato su ih i nakantali sada, a sta tek da kazu Real i Barsa.

Link to comment

Kao sto i sam rece, dobar klupski trener bi trebalo da ima i kvalitetan skauting a on je tu opasno zakazao. Da nije dodatno kupovao tesko da bi uopste prosao i Top 16 grupu, imao je srece sto se Eliot Vilijams odmah pokazao kao vrlo veliko pojacanje i bez posebnog uigravanja pruzio neke odlicne partije cim je dosao. Doduse, malo ga je zajebala povreda Papasa, bez njega im je sut spolja bio kriminalan ali niti je Papas ne znam kakav game changer, niti klub sa tolikim budzetom treba i moze da zavisi od jednog takvog igraca.

 

To je sad diskutabilno da li ima veze sa trenerskim poslom. Nije ni prvi ni poslednji koji iz xyz razloga nije u stanju da dobro selektuje igrace. Do sada se dobro pokazao u vodjenju ekipe koje ima, za sastavljanje moze u buducnosti da uzme pomoc sa strane. U reprezentaciji mu je izbor mnogo manji, pa ima i manje sanse da zajebe.

Link to comment

O treneru nešto govori i to što je za 10 godina imao ukupno 3 posla od po nepunu godinu

 

Govori da se malo zaleteo sa prvim angažmanom, pa onda odlučio da sačeka malo da sazri do sledećeg.

 

@harper

 

Nemam sad nešto mnogo vremena, ali teško je jako tako porediti trenere. Moglo bi tako da se tvrdi da je ipak finale SP uspeh koji će ponoviti ne znam koji od gore navedenih.

Edited by theanswer
Link to comment

To je sad diskutabilno da li ima veze sa trenerskim poslom. Nije ni prvi ni poslednji koji iz xyz razloga nije u stanju da dobro selektuje igrace. Do sada se dobro pokazao u vodjenju ekipe koje ima, za sastavljanje moze u buducnosti da uzme pomoc sa strane. U reprezentaciji mu je izbor mnogo manji, pa ima i manje sanse da zajebe.

 

Pa, ne znam sa cijim poslom ima ako nema veze sa trenerskim. Kapiram da je uzeo tim na pola sezone pa je morao da krpi s onim sto mu je prethodnik ostavio ali on je bio krajnja instanca kad je sklapan tim Panatinaikosa koji je vodio.

Link to comment

Vlasnik PAO-a je idiot. Što ne opovrgava činjenicu da je Đorđević sam sebi pucao u noge selektiranjem ekipe.

 

Lose je Sale selektirao tim, ali ubedljivo najskuplji igrac i najveci problem u ekipi mu je nametnut.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...