Jump to content
IGNORED

R.i.P : J. D Salinger


Roger Sanchez

Recommended Posts

Suvibrirali na njegovim valnim dužinama ili ne, jedno se ne može poreći. Bio je majstor. Jedan od najvećih. Dijalozi Seymoura s Muriel su nešto najbolje ikad napisano. Bilo bi fantastično ako se ispostavi da je napisao još.

Link to comment
zivot je sranje, a DZ D je to odlicno znao
Igra, ma nemoj. I to mi je neka igra. Ako se nađeš na onoj strani gde su sve sami grofovi, onda je igra, u redu - to priznajem. Ali ako se nađeš na drugoj strani, gde nema nikakvih grofova, kakva je to igra? Nikakva. Nema igre. Edited by Gonzo
Link to comment
:Hail:
Igra, ma nemoj. I to mi je neka igra. Ako se nađeš na onoj strani gde su sve sami grofovi, onda je igra, u redu - to priznajem. Ali ako se nađeš na drugoj strani, gde nema nikakvih grofova, kakva je to igra? Nikakva. Nema igre.
Link to comment

Kada sam čula da je umro, shvatila sam da nemam ni jednu njegovu knjigu u kući. Bože, zar sam u nekom seljenju zaturila tako bitne knjige. ( mislim da ne bih bila to što jesam,da nisam pročitala Selindžera sa 16 gonina)

Link to comment

Gde ste bili pre nekoliko godina na onoj temi tamo "Da li knjiga može da vam izmeni život", kad su me neki napali na istoj na pasja kola zato što sam rekao da "može". A sad sam i radoznao, pošto sam nekako uspeo da preskočim Selindžera, da li bi i meni izmenio život?

Link to comment
Gde ste bili pre nekoliko godina na onoj temi tamo "Da li knjiga može da vam izmeni život", kad su me neki napali na istoj na pasja kola zato što sam rekao da "može". A sad sam i radoznao, pošto sam nekako uspeo da preskočim Selindžera, da li bi i meni izmenio život?
jok, i dalje bi bio pijanac koji griluje spargle ;)salu na stranu, perfektan dan je jedina prica koja me je raspametila toliko da nisam znao na koju stranu da krenem sa plaze, tad kad sam je procitao. nisam se zajebao, sta ja znam. divan pisac je bio, taj selindzer.
Link to comment
Gde ste bili pre nekoliko godina na onoj temi tamo "Da li knjiga može da vam izmeni život"...
evo ti nesto na tu temu: "Knjiga mog zivota"
Ima stvari koje se u životu pamte jer su jedinstvene, neponovljive te stoga posebno važne. Ali, šta je ono ključno, onaj bitni obrat, momenat poslije kojeg ništa više nije kao što je bilo ranije?Za pisce to sigurno nije prva nego najvažnija knjiga u njihovom životu, knjiga koja ih je pokrenula i koja ih stalno prati u poslu pisanja.Svakog petka, jedan od istaknutih pisaca sa prostora bivše Jugoslavije govori o knjizi koja ga ja najviše uzbudila i potresla, koja je presudno uticala na njegovo stvaralaštvo i njegov život, i kojoj se uvijek iznova vraća.
Edited by aram
Link to comment
  • 1 month later...

od loma sa fejsbuka:

DAN SELINDŽERA U BEOGRADUIz nekog razloga, svi su odlučili da sutrašnji dan - 9.mart, posvete Selindžeru.U Kinoteci će od 16 sati biti prikazan film "Teorija zavere" (SAD 1997), u kom pored Džulije Roberts i Mela Gibsona važnu ulogu igra i knjiga "Lovac u žitu" (ko se ne seća tog detalja sad je prilika da utvrdi gradivo)A od 19 sati Flavio Rigonat i Vladimir Arsenić predstaviće Selindžera i njegovo delo u Maloj sali Doma kulture Studentski grad.Uživajte!
Link to comment
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...