Jump to content
IGNORED

R.i.P : J. D Salinger


Roger Sanchez

Recommended Posts

Obituary: JD Salinger

The son of a well-to-do Jewish businessman and Scots-Irish mother, Jerome David Salinger was born in New York in 1919 and grew up in uptown Manhattan.The relationship with his father was cold and his conflict about his being half-Jewish affected him deeply.He began writing stories when he was thrust into the harsh world of a military academy at Valley Forge in rural Pennsylvania.He had been sent there after dropping out of the exclusive McBurney School on Manhattan's Upper West Side.JD Salinger enjoyed early success in the 1940s with the publication of numerous short stories in magazines, among them the New Yorker.But when the United States entered World War II, Salinger, whose cynicism was a talking-point among his relatives, surprised them by his eagerness to join the Services.
Link to comment
lovac u razi mi je dosadan, mnogo vise sam voleo 9 prica, tesare i freni i zui.
Meni lovac nije dosadan, ali sam uvek kao pravog i glavnog Selindzerovog junaka dozivljavao Simora, pre nego Holdena. Savrsen dan za banana-ribe bih mogao da citam svakog dana.
Kazu da je za sve ove godine izolacije napisao tone stvari. Vidjecemo sta ce izbiti iz te kolibe. Car.
Oduvek sam se nadao tako necemu. Valjda zaostavstina nece razocarati.
Link to comment

Moracu da procitam nesto od njega...:piggy:Dopuna. "The death of JD Salinger will most likely be heralded by the shrinking community which reveres art and culture, knowing that without them, society is a sterile, shallow, casually consuming mass." :piggy: x2

Edited by Indy
Link to comment
Kazu da je za sve ove godine izolacije napisao tone stvari. Vidjecemo sta ce izbiti iz te kolibe. Car.
meni je neko rekao jednom da se zna za jedan roman koji stoji u sefu i čeka da posthumno bude objavljen. ne znam za tone...ali zaista bi bilo neverovatno, da posle šezdesetih ništa nije napisao. to je nemoguće.bilo kako bilo, ovu smrt sam doživela veoma lično. da krajem osnovne škole nisam pročitala lovca u žitu, danas bi verovatno bila konobarica.
Link to comment

legenda kaze da je selindzer smuvao visprenu i talentovanu osamnaestogodisnju dzojs mejnard preko foruma, poslavsi joj pm. ne bas skroz tako, ali joj je poslao pismo u kojem komentarise njene postove i preterano floodovanje boarda, koje je trebalo da bude tajno, dok je ona bila mladjani topik starter njujork tajmsa. prvo su se dopisivali, onda su dosli i do wub smajlija, i konacno se upoznali. kao i sve forumske veze, ni dzeri+dzojs nije naisla na odobravanje, i to aktivno (praceno zivahnim interesovanjem), sto znamo po brojnim blogovima koji su napisani o tome: selindzerova cerka pegi, dzojsina mama fredela, i, mnogo posle raskida, sama dzojs opsirno eksploatise devetomesecnu vezu. dzeri ju je hranio bobicama, tikvicama na pari i soja sosom, sto, kao ni njegova omiljena homeopatija, nije pomoglo da se ona resi vaginizma (dok par godina kasnije nije upoznala nekog sa foruma serbian cafe). stavise, njegovo prilicno brutalno psihicko (mozda i seksualno) izivljavanje na anorekticnoj cerki alkoholicara na njoj je ostavilo dovoljno traga da, uz saznanje da mu nije bila jedina forumasica, 25 godina kasnije proda njegova pisma i napise knjigu o njemu. tako, neko je slabic javno, a neko tajno.a da, kada sam prvi put citala lovac u razi...R.I.P. :(

Edited by kingmaker
Link to comment

eh. ne znam sta bih rekao. bio je za mene ne samo pisac, nego jedan od mojih junaka, jedan od onih koji su mi pomogli da definisem nacin na koji poimam svet.selindzer, fante, bukovski, ginsberg, ferlingeti, keruak, barouz...nadao sam se, u potaji, da ce se obratiti jos jednom pricom, novelom, necim cime ce jos jednom objasniti™...mozda ce sada to da se desi?

Edited by vasudeva418
Link to comment

sramim se priznati, ali ja nisam ni znala da je on ziv. :( mislim, bio ziv. prestao je da zivi nakon sto sam iscitala njegove knjige. kao, nema vise, nije ni ziv. a ustvari, bio je sve vreme ziv i ja se zivo secam svih segmenata njegovih knjiga- onda je on jos uvek ziv. i ako objave nesto novo, ozivece ga dodatno. lep zakljucak, ali ipak rip. :(

Link to comment
eh. ne znam sta bih rekao. bio je za mene ne samo pisac, nego jedan od mojih junaka, jedan od onih koji su mi pomogli da definisem nacin na koji poimam svet.selindzer, fante, bukovski, ginsberg, ferlingeti, keruak, barouz...nadao sam se, u potaji, da ce se obratiti jos jednom pricom, novelom, necim cime ce jos jednom objasniti™...mozda ce sada to da se desi?
pa ti si po svemu tome sudeci jedan tezak slucaj bitnika.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...