Jump to content
IGNORED

iznajmljivanje stana


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

ovo mi je sticajem okolnosti najduže traženje stana u dugoj istoriji podstanarstva, gledam oglase od aprila...

pre neki dan sam proces nazvala istraživačko podstanarstvo.

osim neverovatnog broja troseda koji mogu da stanu u tridesetak kvadrata, prošle nedelje me je razgalio novi momenat - soba bez prozora. 

 

U Torontu je to standard za "jeftine" stanove. Ljudi konvertuju podrum, pa izdaju kao "basement apartment", i za to mogu da dobiju po $800+ mesecno.....

Link to comment

U Torontu je to standard za "jeftine" stanove. Ljudi konvertuju podrum, pa izdaju kao "basement apartment", i za to mogu da dobiju po $800+ mesecno.....

 

kolko košta da se kupi jedan takav "podrum"? 

Edited by MancMellow
Link to comment

Haha, sad me zvala žena, stan je lep, dvosoban, sve je novo.
Ona bi samo vikendom došla da prespava, kada ne čuva ćerkinu decu, može ona i na kauču u dnevnoj sobi. Jeftino bi dala, da ne zvrji stan prazan preko nedelje kada ona nije tu.

Link to comment

kolko košta da se kupi jedan takav "podrum"? 

 

kako mislis da kupis podrum? valjda kupis kucu u kojoj je podrum, ne prodaju se podrumi nezavisno od kuce. A mislim da takve kuce, u takvim delovima grada sada kostaju oko $500k CAD. Sto sumnjam da mnogo pomaze onom koji treba da zivi u jednom takvom podrumu  <_< .

Link to comment

To sa padanjem cena sam i ja čula, ali ne i doživela.

Gledam već mesec dana i ne mogu da nađem stan da isto košta ko ovaj u kome sam sad, a kamo li jeftiniji.

A kolko placas sada?

Link to comment

Ovo zadnje je prilicno tacno, ali to je uglavnom slucaj sa "losim stanovima" - stare zgrade, stari namestaj, jadni kreveti/kauci, kupatilo od pre 40 godina i slicno. Stan u fazonu baba/deda umrli i daj da sad namaknem 250e mesecno jer ima dovoljan broj kvadrata. Svaka dobra gajba koja se pojavi, cak i sa malo vecom cenom, plane u roku od dan/dva. Ja evo koliko vrtim halo oglase i nekretnine.rs  zadnjih nekoliko meseci bukvalno se 90% istih stanova vrti u krug u ponudi sa tom sto kazes nepromenjenom cenom i samo ih refreshuju par puta nedeljno da bi bilo na vrhu liste. A realno i za manju cifru tesko bi se nasao neko da zivi u njima. Nazalost trziste je prepuno takvih stanova i takvih stanodavaca... Zato ko ima solidnu gajbu makar i sa nesto vecom cenom nek je se drzi kako zna i ume. A ti ako si stvarno spustio sa 350 na 250 svaka ti cast, nisi ni svestan koliko si srecan :P

pa kako mislis da je on spustio cenu?

i on kad je usao u stan sve je bilo novo, sredjeno. posle sedam godina timmya ljudi su srecni sto mogu izvuci i tih 250e

Link to comment

ovo mi je sticajem okolnosti najduže traženje stana u dugoj istoriji podstanarstva, gledam oglase od aprila...

pre neki dan sam proces nazvala istraživačko podstanarstvo.

osim neverovatnog broja troseda koji mogu da stanu u tridesetak kvadrata, prošle nedelje me je razgalio novi momenat - soba bez prozora. 

 

:thumbup:

Link to comment

u Ns-u se stanovi izdaju otprilike samo za placanje troskova i jos nesto jako sitno preko..ono samo da neko bude u njemu i da vlasnik nema trosak od 50-100e mesecno za prazan stan

to mi je nedavno rekao i drugar iz zrenjanina, da je tamo isto tako. ne znam... da iznajmim u vojvodini i da kupim konja, pa svako jutro laganim kasom na robiju... 

 

U Torontu je to standard za "jeftine" stanove. Ljudi konvertuju podrum, pa izdaju kao "basement apartment", i za to mogu da dobiju po $800+ mesecno.....

ovde se te konvertovane podrumčine zovu visoko prizemlje, a ako imaju neki komad forma ideale nameštaja sa početka ovog veka, onda se zovu luks visoko prizemlje.

 

Haha, sad me zvala žena, stan je lep, dvosoban, sve je novo.

Ona bi samo vikendom došla da prespava, kada ne čuva ćerkinu decu, može ona i na kauču u dnevnoj sobi. Jeftino bi dala, da ne zvrji stan prazan preko nedelje kada ona nije tu.

:lolol: pa ljudi smo, dogovorićemo se... trebalo je da je pitaš da li hrče.

i meni  je padalo na pamet da dam oglas ili da polepim po zgradama, ali ne mogu da vodim takve razgovore. što bi reko kristijan golubović, to me strašno zamara :lol:

jednom sam dala oglas u oglasima, al tad sam bila mlada, pre petnestak godina... i javi mi se lik, sve mi lepo opiše, garsonjera, ovo, ono, da se redovno plaćaju računi, da se održava stan... znam da je spomenuo zavese, da se peru zavese :lol: reko, ok i zavese... samo, isto on bi došo jednom mesečno i prespavao bi. pa reko, ok, snaći ću se jednom mesečno da prespavam kod nekog, dok je on tu... a pa ne, ja bi s vama prespavao. aaaaa :lol:

i mislim da mi se još jedan manijak javio, koji se prikazao manijakom tek na licu mesta... 

ili da platim kopirajtera da mi sastavi oglas na koji će da mi se javljaju samo normalni ljudi. al to opet poskupljuje celu stvar.

Link to comment

 

pa reko, ok, snaći ću se jednom mesečno da prespavam kod nekog, dok je on tu... a pa ne, ja bi s vama prespavao. aaaaa :lol:

 

Pa vidiš kako je fin, još ti i persira.

 

Ja sam upravo pogledala stan iz snova, danas u 2 zalepila oglas, žena me zvala u pola 3. Videla stan u 7. Da se iscenkam i moj je. A preselila bih se peške, pošto je 20 metara od mene.

Link to comment

u Ns-u se stanovi izdaju otprilike samo za placanje troskova i jos nesto jako sitno preko..ono samo da neko bude u njemu i da vlasnik nema trosak od 50-100e mesecno za prazan stan

 

Kad će to u BGu da bude :s_c:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...