Jump to content
IGNORED

FILMSKA MUZIKA


Pera Zeka

Recommended Posts

Super uvertira za moje overavanje H8 veceras. Sa Tarantinom se moze celo popodne pricati o muzici u njegovim filmovima, sat vremena je premalo.

Steta sto se nisu dotakli soundtracka za Djanga, gde je Quentin sjajno iskoristio fantasticnu glavnu temu Jerryja Goldsmitha iz filma Under Fire (gde iz nekog razloga ne ide u uvodnoj spici i vrlo malo tokom filma) i snimio upecatljivu scenu.

 

http://youtu.be/TMg812fhYe8

Link to comment

A kasmo vec kod Bouvija, jos jedan odlican spoj. Schrader nije znao na pravi nacin da iskoristi pesmu, zato je QT ispravio nepravdu.

 

Iako pesma nije napisana za lik Shosannu, savrseno sluzi kao unutrasnji monolog..

 

http://youtu.be/bM5mTEavepU

 

istina. 

 

no ipak, evo i oridjinale:

 

Edited by roksi
Link to comment

Zapravo, tokom uvodne sekvence u filmu ide instrumentalna verzija koju je komponovao Giorgio Moroder. Ovaj lik sto je okacio klip je izmontirao sa vokalnom verzijom. Deluje naravno logicno da naslovna tema ide u filmu bilo na pocetku, bilo da ima neka scena koncipirana oko nje, medjutim u filmu se pesma cuje tek na kraju u odjavnoj spici, sa zamrznutom slikom macke.

A super sto si izvukla ovo, sad se setih zanimljive pricice sa snimanja, ali o tome na Davidovoj temi..

Link to comment

Zapravo, tokom uvodne sekvence u filmu ide instrumentalna verzija koju je komponovao Giorgio Moroder. Ovaj lik sto je okacio klip je izmontirao sa vokalnom verzijom. Deluje naravno logicno da naslovna tema ide u filmu bilo na pocetku, bilo da ima neka scena koncipirana oko nje, medjutim u filmu se pesma cuje tek na kraju u odjavnoj spici, sa zamrznutom slikom macke.

A super sto si izvukla ovo, sad se setih zanimljive pricice sa snimanja, ali o tome na Davidovoj temi..

 

e iskreno, gledala sam film pre (bez mnogo preterivanja) mali milion godina, tako da mi je to, kad sam naisla na klip, sasvim promaklo. s tim sto mi jeste na trenutak delovalo (pre)kulminativno za sam pocetak filma, al pomislila sam da je do maglovitog mi secanja. 

 

a tarantinova shosanna scena + pesma spoj je majstorski.

Link to comment

Iako sam veliki ljubitelj Tarantinovih filmova i muzike i nacina na koji je ona smestena unutar (i totalno volim I.B.), moram priznati da me nije odusevila upotreba Cat People u njemu, valjda zato sto je toliko vezujem za taj film, i pre svega, za Nastju Kinski (koja je meni licno one&only), iako se pesma tek na kraju cuje. Sve vreme sam inace tokom gledanja I.B. i mislila kako Melani Loren lici malo na Klausovu cerku, pa se zapitah tokom pesme - da li je to mozda bio i nameran odabir glumice?

 

Meni je omiljena "Irena's theme":

Link to comment

Iako sam veliki ljubitelj Tarantinovih filmova i muzike i nacina na koji je ona smestena unutar (i totalno volim I.B.), moram priznati da me nije odusevila upotreba Cat People u njemu, valjda zato sto je toliko vezujem za taj film, i pre svega, za Nastju Kinski (koja je meni licno one&only), iako se pesma tek na kraju cuje. Sve vreme sam inace tokom gledanja I.B. i mislila kako Melani Loren lici malo na Klausovu cerku, pa se zapitah tokom pesme - da li je to mozda bio i nameran odabir glumice?

 

uuu, ja bih rekla izmedju nastasje i isabelle (iz tih dana) mrtva trka:) 

i meni se fleshbek na 'cat people' uglavnom svodi na nastasju:). s tim sto kad god pomislim na nju, ipak, prva asocijacija mi biva 'paris, texas'.

 

ry cooder/jim dickinson

 

(i jedan od najnaj saundtrekova eva).

Edited by roksi
Link to comment

uuu, ja bih rekla izmedju nastasje i isabelle (iz tih dana) mrtva trka:)

 

Ako mislis na Adjani, onda se slazem :naughty: , mada mi je i dalje Nastja ipak malo vise. Pogotovo sa kratkom kosicom.

Posto si fan, ako nisi pogledala "Exposed" (James Toback), preporuka ako uspes da nadjes film - ceo film je stvoren za nju, iako je losiji u poslednjoj trecini. Mogu posle da ispisem sta je reziser pricao posle projekcije filma, mada nema mnogo bas za nju, vise za ceo film generalno, a pogotovo Nurejeva.

 

Mali tizer

 

 

Link to comment

 Ako mislis na Adjani, onda se slazem :naughty: , mada mi je i dalje Nastja ipak malo vise. Pogotovo sa kratkom kosicom.

Posto si fan, ako nisi pogledala "Exposed" (James Toback), preporuka ako uspes da nadjes film - ceo film je stvoren za nju, iako je losiji u poslednjoj trecini. Mogu posle da ispisem sta je reziser pricao posle projekcije filma, mada nema mnogo bas za nju, vise za ceo film generalno, a pogotovo Nurejeva.

 

ne, ne adjani;) mada jeste bila lutka.

 

nisam pogledala 'exposed'. hvala na preporuci! potrazicu. (a sta za nurejeva? je l bilo jednostavno raditi s njim?)

Edited by roksi
Link to comment

Nurejev..npr. posto je bio ubedjen da ima najbolju guzu na svetu, zahtevao je da se nadje mesto u filmu za nju. Sto je i dobio :lol: I komentar na Nastju ali da ne kvarim zbog te scene koja je u pitanju. Takodje je rekao da nije video coveka toliko gladnog za parama, a toliko "jeftinog".

 

Fun fact je da Tarantino takodje jako voli "Exposed", mislim da sam na youtubeu nasla citav razgovor, o odlasku na premijeru, koliko mu je znacio itd... Ja sam tad otisla na film zbog Nastje, a zapravo je bio ciklus filmova posvecenih Pjeru Klementiju*, koji ovde ima malu ulogu; nisam ni znala da ce gostovati i sam reziser koji se posle posteno raspricao (sedeli smo oko sat, ako ne i duze).

*"Zeleo bih da imam ulogu nekog ko izdaje najboljeg prijatelja, ili gde ima mnogo pucnjave" :lol:

 

Film ima kvalitete i padove, Nurejeva gluma je takodje problematicna (oseca se koliko spoj glavnih junaka nije uspeo), ali vredi pogledati.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Film ima kvalitete i padove, Nurejeva gluma je takodje problematicna (oseca se koliko spoj glavnih junaka nije uspeo), ali vredi pogledati.

 

od nurejeva kao glumca ni ne ocekujem previse. hvala za info:)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...