Jump to content
IGNORED

Kolumna Ivana Ergića


Töölönlahti

Recommended Posts

dgjbm, meni su se ona dva pasusa cinila kao uproscen Duci prozet Ivanovim zivotnim i profesionalnim iskustvom. inace, Syme nije Duci ni samo konspirlogija, niti Duci pod obavezno lupa gluposti pa da poredjenje s njim bude nuzno lose.mislim potpuno je neupotrebljiv kad krene na mnogo koju temu (NWO, ekologija, Milosevic, anarhoprimitivizam, itd) ali jako cesto ima smisla slusati ga dok ostaje u okvirima sporta i politike.

Link to comment
  • Replies 145
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kobni zelaya

    9

  • bergasa19

    9

  • DarkAttraktor

    7

  • teacher

    6

Pa šta ja znam, nemam strpljenja za takve likove. Naravno da oni uvek nešto napipaju, ali ga zatrpaju takvom gomilom đubreta da ne može čovek da kopa.

Link to comment

Nije los Ergic, ali preovladjuje vec godinama osecaj da non stop vrti jedno te isto, pokusavajuci (mozda) da dokaze da nije glupi fudbaler. Nije strasno, ne mora svako da bude talentovani psiac. Ali je steta, jer se uvek dotakne necega interesantnog sto niko ne pominje, a to uglavnom zavrsi kao kap u moru sinonima.

Link to comment
Pa šta ja znam, nemam strpljenja za takve likove. Naravno da oni uvek nešto napipaju, ali ga zatrpaju takvom gomilom đubreta da ne može čovek da kopa.
evo postavio nest na fragmentse, pa procitaj ako si dokon.
Link to comment

"Čak ako se ne analizira strukturalno već samo fenomenološki"I ovo je otprilike najveci problem teksta, po mom misljenju. Ne ocekujem ja od njega da ponudi siru perspektivu ili kako se u poslednjem pasusu i sam poziva na celokupne drustvene odnose, totalitet, ali on u celom tekstu na osnovu fenomonoloskog pogleda nudi strukturalno objasnjenje kako sport po sebi nosi elemente koji direktno vode u nekakav ekstremni nacionalizam uopste ne razmisljajuci o tome ko se obraca tim navijacima van stadiona. Zaista iz teksta ne vidim nijedno resenje koje se nudi, ova njegova prica je nesto kao "Druga i po Srbija", prepoznavanje elemenata iz malo drugacije perspektive. Ne poziva drzavu na bacanje napalma na navijace, ali ocigledno u njima vidi ovo barbarstvo koje opet ne analizira strukturalno i ne vidi mogucnost promene. U krajnjem slucaju, nije da na svetu ne postoji nijedna levicarska navijacka organizacija koja deli istu navijacku kulturu ali ima drugacije polticke stavove, to bi po meni bila neka sustina.

Link to comment
Suludo mi je da ti ocekujes da ti on ponudi neko resenje, kao da je to neki uslov za kritiku.
Ne razumem zasto je suludo. Uostalom, on i jeste ponudio resenje, apstraktno naravno, ali ipak resenje. Smatrate li da neoliberalni kapitalizam nema alternativu?– Ne samo da ima alternativu, nego ako se on uskoro ne sruši, svijet će doći na rub ne samo ekonomske, nego i ekološke katastrofe. U tom smislu bliska mi je postavka Rose Luxemburg “Socijalizam ili barbarstvo”, ali ne onakav socijalizam kakav je bio u SSSR-u ili čak u Jugoslaviji. Ali da ne pametujem, o tome u Hrvatskoj dosta preciznije i učenije od mene govore neki momci i djevojke sa studentske ljevice, među kojima imam dosta prijatelja, i koji vrlo dobro mapiraju probleme i rješenja kako u samoj Hrvatskoj, tako i na globalnoj razini.Ostatak ovde http://www.slobodnadalmacija.hr/Prilozi/Spektar/tabid/94/articleType/ArticleView/articleId/210448/Moemo-birati-socijalizam--ili-barbarstvo.aspx
Link to comment

Priča o nacionalizmu je ok, ako ništa nismo svaki dan u prilici to čitati i slušati, naročito iz pera i usta samih sportista (makar i bivših)Ono što ne valja je potonje levičarenje kome nema mesta u sportu.

Edited by dillinger
Link to comment
A sta ovo tacno treba da znaci?
To znači da tim sranjima nema mesta u oblasti čija je srž kompeticija.Takođe svima nam je poznato da i ideološki projekti mnogo bliži Ivanu a naročto Duciju, nisu bili gadljivi na ekspoataciju sporta. A cena uspeha i neuspeha koju su plaćale vedete SSSR-a, Istočne Nemačke....bila je daleko veća nego u slučaju ovih degenerisanih produkata kapitalizma (fašizma) Edited by dillinger
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...