Jump to content
IGNORED

Smrt na Filmu


Aleksija

Recommended Posts

  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Aleksija

    9

  • Indy

    7

  • 3opge

    6

  • korindjar

    4

Hillary Swank u Million Dollar Baby...Inace po meni najbolja scena u inace veoma lose uradjenom filmu, We Own the Night, kada Rusi jure kordon policije po kisnoj noci New York-a, i ubijaju Robert Duvall-a.

Link to comment
malo bzvz sto pisem a ne znam naziv filma. bivsa profesorka umire od raka u sterilnoj bolnici, cijeli film je o tome. mislim da glumi charlotte rampling, ali nesto ne mogu da izguglam. gejziri krvi ne mogu da se uporede sa ovom obicnom, najobicnijom agonijom.
nije S. Rampling nego Ema Thompson. Pisala ja o njemu tamo na nekoj temi uz koje filmove ste plakali or something...mrzi me sad da imdb-ujem kako se zove, al stvarno je odlican! Ko sto kazes - sve sterilno, bez krvi, odrubljenih glava i ceo film znas da umire, al jbg i dalje boooli :(
Link to comment
nije S. Rampling nego Ema Thompson. Pisala ja o njemu tamo na nekoj temi uz koje filmove ste plakali or something...mrzi me sad da imdb-ujem kako se zove, al stvarno je odlican! Ko sto kazes - sve sterilno, bez krvi, odrubljenih glava i ceo film znas da umire, al jbg i dalje boooli :(
e, hvala na pomoci, vec dugo trazim ime filma :)dakle, u pitanju je Wit, tv film sa emom thompson
Link to comment

Do sad nitko nije spomenija Amenabarov Mar Adentro (hrv. prevod život je more). Film se, doduše, više bavi pitanjima želje i odluke za životom i(li) smrti, od smrti same. Po meni dirljv, a lišen suvišne patetike uglavnom zahvaljujući glavnom glumcu.

Edited by Nicol
Link to comment
Ako je tema o ljubavi i smrti, smislu i besmislu, cuvenim, bizarnim i tuznim umiranjima, molim da udje u zapisnik gasenje Lasla Kovaca. Do poslednjeg daha, to bi danas klinci preveli kao Ceo zivot na muda, a takav je i film.
da, ne sme se zaboraviti.
Do sad nitko nije spomenija Amenabarov Mar Adentro (hrv. prevod život je more). Film se, doduše, više bavi pitanjima želje i odluke za životom i(li) smrti, od smrti same. Po meni dirljv, a lišen suvišne patetike uglavnom zahvaljujući glavnom glumcu.
iz nekog razloga vec duze vreme ne stize na red za gledanje, a preporucen mi je. hvala za podsecanje.sad sam se setila i jedne smrti koja se ne vidi - a ipak donekle daje ton filmu i zaokruzuje ga, u cuaronovom Y tu mam? tambi?n .
Link to comment

Neko je pomenuo Belmonda u Profesionalcu i ja cu da se slozim. A dodao bih i Delona u Crvenom krugu i Samuraju.Bizarna je smrt Samuel L. Jackosona u Deep Blue Sea (inace ocajan film).U Straw dogs ima tih upecatljivosti koliko hoces.A najsveziji utisak, La double de Veronique, opet Kieslowski.

Link to comment
  • 3 months later...

Pomenuh pre neki dan na drugom topiku scenu iz Harsh Times-a kad Bale-ov lik umire. Razbio je kako je odglumeo tu. Odavno nisam odgledao bolje odglumljeno umiranje.

Link to comment
...div2rl0.jpgdiv3eg3.jpg
o -da. to je smrt!smekerska, skoro komicna smrt - belmondo koji se dinamitizira u pjerouromanticna smrt - almodovarov matador, naravno uz savrsenu muzicku pratnju esperame en el cielo najbolnija smrt iz detinjstva - dimnjacareva u kapelskim kresovima. davio sam se u gorkim suzamanajprirodnija smrt... ona svakodneva a tako surova - bepina u malom mistu
Link to comment
  • 4 weeks later...

Najzasluženija u Dogville-u kad Nicol :wub: izda naređenje da se pobije ona familija i kako da se to uradi a potom uzme pucu, obavi šta ima i kaže: - Neke stvari ipak moraš da uradiš sam. Scena je katarzična. Bioskopska sala isprodukovala spontani aplauz. Vraćala sam scenu par puta na DVD-u kasnije i pored toga što film traje neka 3 sata :wacko:

Link to comment

Scena iz filma "Trkač" sa Švarcenegerom, kad žicom zadavi grmalja hokejaša po imenu Subzero. Nakon toga, Švarceneger šalje poruku voditelju šou emisije "Running man":- Here is your Subzero... Now plain zero :rolleyes:

Edited by Quizmaster
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...