Jump to content
IGNORED

Kuhinje, incorporated


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 135
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • yolo

    22

  • Аврам Гојић

    21

  • Isis

    15

  • msmodesty

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

imas zanimljiv okus za goticke kvake. ja bih zamenio mesta sudiperi i sporetu. takodje ne volim ugradne uredjaje (frizider sakriven iza drvenih vrata) ali nebitno. nego, to staklo u kuhinji je dobra fora. ja imam jednu kliznu staklenu plocu preko blanco granitne sudopere koja (ploca) vredi milion dolara koliko je prakticna ali zapravo nisam mislio na to. sada sam bio kod nekoga (naravno u alemanji, duz puan :) ) ko na zidu iznad sporeta nema plocice nego staklo otprilike 1x1. opasna fora, brise se za sekund. moje bjale fug(n)e su odavno skenjane prstanjem raznih karija, becaraca i svega sto u gazzinoj kujni leti kroz zrak, never again. nije glup svabo sto na bele plocice stavlja sive fuge.

Edited by gazza1
Link to comment
imas zanimljiv okus za goticke kvake. ja bih zamenio mesta sudiperi i sporetu ali nebitno.
i ja bih zamenio, ali ovo je kompromisno resenje. jeste prekinuta radna linija ali jeba ga, da smo tako napravili nastalo bi jos 10 dilema.a ovo ya staklo je stvarno resenje all in one, ali brate posku mnogo Edited by vasudeva418
Link to comment
da malo ozivim temu: konacan proizvod ovako izgleda, jako sam zadovoljan
uh. plochice lepshe od mojih :grr:(mada je teshko nemati lepshe plochice nego ja, moje je i birao i postavljao stiven hoking :P)ostalo veri najs. sam sklepavao il dao majstorima?
Link to comment
đe on to da sastavi, si ti normalna
stooo? :unsure:ja samo ne bi umela da uvalim sudoperu u dasku, ili bar mislim da ne bi? i kod fijoka bi bila malo nesigurna, al bi se snashla intuitivno ^_^ostalo cijenim da bi umela. opet, to sto bi mozda umela, ne chini da necu pozvati majstore ipak. drvo umem, al vodeni delovi su mi stvarno mali problem :Peh, da. i elektriku, uto se isto ne bi petljala. znachi ja sam keva za klot drvo :D Edited by thermal bug
Link to comment

kapiram da ti je ideja da dimove i isparenja od kuhanja teras napolje kroz prozor a ne kroz taj prdavac od aspiratora, jel da? u suprotnom ne bih palio taj vok plamenik na tvom mestu:)

Link to comment
kuhinja i biblioteka u jednom? sad montiraj i krevet i kenjaru, pa da ne moras da uopste izlazis odande.
Било, замало. Тамо смо кућу затекли са неким блентавим тлоцртом, где се из дневне собе у кухињу ишло кроз неки тесан ходничић, ал' су успут биле повезане некаквим као шубером, тј панорамским прозором од 2,5х1,2 или ту негде. Прво смо то развалили и изрезали до доле, тако да смо спојили трпезарију са кухињом, а онда и неки преградни зид између трпезарије и дневне собе, јер је много мрачио - трпезарија је била на сред куће.После видимо да је тај зид ипак нешто радио, јер је плафон почео да се угиба на том месту (и то давно пре него што је тај зид био убачен), ал' нисмо хтели да правимо поново зид, него направимо полицу за књиге од пода до таванице, целом ширином, са пролазом наравно. Те је то сад зид/полица, и когод дође не може да одвоји поглед од тога бар првих минута.Те тако књиге бораве на непуна 4 метра од фрижидера :).То таморж, а овде сам шефици од кујне препустио преуређење. Има само три елемента да се распореде - штедњак због трофазног утикача мора где мора (или да купујем дужи кабл, али онда треба водити рачуна и о провлачењу тог кабла), хладњак отприлике негде десно, судопера отприлике на средини - али, у простору 1,79х3,5 (који има један зид краћи јер је отворен према дневној соби), штедњак дође уз краћи зид, а ово двоје на дужи.Решење ће, по свој прилици, бити у потпуном избацивању угаоних елемената, све иде у два реда до краја, уз простор између таман да једна особа прође, и то по замисли те особе која ће да пролази. Угаони елементи (доњи, горњи су плићи па је мањи проблем) су углавном неприступачни, а ми смо мало матори да се бавимо јогом.
Link to comment
kapiram da ti je ideja da dimove i isparenja od kuhanja teras napolje kroz prozor a ne kroz taj prdavac od aspiratora, jel da? u suprotnom ne bih palio taj vok plamenik na tvom mestu:)
taj "prdavac" od aspiratora je dvomotorac zbirne snage 240W koji zauzima 2/3 pripadajuceg elementa. za sada izduvnina™ izlazi iz resetke u samom elementu pa kroz prozor otvoren na pero, ali sledi u nekom trenutku i busenje zida i montiranje cevi. kadar sam da pripremim 2 kilograma mesa za carbonnade, sa sve blagim nagorevanjem i pripadajucim dimom, a da se vec kod frizidera oseti samo miris mirisljavih stapica. toliko o "prdavcu"ad93590b22c953e0edab8e30be4f68a9_72401_fp.jpg Edited by vasudeva418
Link to comment
Posle izvesnog vremena ce poceti da te nervira zvuk aspiratora, pa ces ga sve redje ukljucivati.
To nije moguce, posto se ne pitam samo ja laugh.gifa i nije puno bucan, vrlo je to kvalitetan piece of equipment.Prdavac.Bah.
Link to comment
imas zanimljiv okus za goticke kvake. ja bih zamenio mesta sudiperi i sporetu. takodje ne volim ugradne uredjaje (frizider sakriven iza drvenih vrata) ali nebitno. nego, to staklo u kuhinji je dobra fora. ja imam jednu kliznu staklenu plocu preko blanco granitne sudopere koja (ploca) vredi milion dolara koliko je prakticna ali zapravo nisam mislio na to. sada sam bio kod nekoga (naravno u alemanji, duz puan :) ) ko na zidu iznad sporeta nema plocice nego staklo otprilike 1x1. opasna fora, brise se za sekund. moje bjale fug(n)e su odavno skenjane prstanjem raznih karija, becaraca i svega sto u gazzinoj kujni leti kroz zrak, never again. nije glup svabo sto na bele plocice stavlja sive fuge.
Gde je to staklo...BTW ja jedva primetih "prdavac"
Link to comment

staklo je nesto sire od sporeta i nalazi se na zidu iza/iznad sporeta. mozes da prskas do prekosutra po tome, na kraju samo obrises. sto bi teoretski trebalo da se radi i sa plocicama, sem sto 99% plocica na duze staze bude skenjano. nemam sliku nazalost ali verujem da ovo sto sam video nije nikakva specijalna stvar.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...