Jump to content
IGNORED

Svet


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

1 minute ago, adam said:

nasao se u proslu subotu s par ortaka na pivu i bas pricali o tome da ce klinci napraviti haos kad krenu na razbucavanje zaparlozene politicke mafije. i neminovno je. ljudi koji su odrasli na raznim sokocalima imaju mozgovre koji su sasvim drugacije umrezeni od nasih pa ce i resenja biti drugacija.

 

ovo je samo pocetak. bas me interesuje kako ce se to sve razvijati u buducnosti.

Vrlo zanimljivo, samo se nadam da ovako nesto izlazi lajk domena i da ima iskren pristup. Tesko mi je da shvatim ozbiljnost drustvenih mreza na netu i prenosivost na neku drugu zemlju - ipak je Kipar u pitanju, valjda i moj mozak drugacije funkcionise, jbmlg. U svakom slucaju, osvezavajuce :)

Link to comment
14 minutes ago, Lancia said:

Vrlo zanimljivo, samo se nadam da ovako nesto izlazi lajk domena i da ima iskren pristup. Tesko mi je da shvatim ozbiljnost drustvenih mreza na netu i prenosivost na neku drugu zemlju - ipak je Kipar u pitanju, valjda i moj mozak drugacije funkcionise, jbmlg. U svakom slucaju, osvezavajuce :)

i ja sumnjam da ce novi poredak proizaci iz neceg ovakvog. ovo je rudimentarno, pocetak... al siguran sam da ce klinci naci nacin da politiku prvo prilagode svojim standardima komunikacije i organizacije a zatim i svojim prioritetima i stavovima. i bas me interesuje kako ce se to razvijati.

  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Zapadne vrednosti,molicu lepo,samo da ne postanemo ko oni Rusi ili ne daj boze Kinezi,pu pu.

 

Vidim,u Izraelu je sve dozvoljeno.

  • -1 1
  • Tužno 1
Link to comment
28 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

 

 

 

 

To je odavno kod njih tako, moj neki rodjak kad se zenio u Australiju morao je da potpishe da nece traziti da njegovo dete (prvi brak, tada maloletno) koje je slepo od rodjenja, nece voditi sa sobom.

A moja pricha se slichno zavrsila kao ti sto su 8 godina ziveli srecno a onda dobili dete s aposebnim potrebama, pa sam letela iz Ojrope brze nego sto sam u nju dosla. Za to vreme od rodjenja deteta pa dok se nije stabilizovao za let do Beograda, mogla bih odvratnu knjigu da napisem o zdravstvenom i socijalnom sistemu. u koji sam uplacivala preko 10 godina, ali kad je meni trebalo objasnili su da mi ne treba.

 

 

 

  • +1 1
  • Tužno 2
Link to comment

Ajkule u podrucju Rio de Zaneira pozitivne su na kokain.

Prema istrazivanjima uglednog instituta Oswaldo Cruz Foundation, Fundacao Oswaldo Cruz (Fiocruz), tragovi kokaina ustanovljeni su u organima, jetri i misicima ponajvise, ovih grabljivica: prisustvo kokaina se objasnjava neadekvatnim tretmanom otpadnih voda ali i mnostvu proizvodnih pogona kao i prozdiranju циглица kokaina izgubljenih tokom transporta...

Na 13 primeraka uhvacenih i testiranih tokom protekle 3 godine, kod svih je utvrdjeno prisustvo kokaina...

Lista na ovaj nacin potvrdjenih dal' zagadjivaca, dal' nesto drugo, pored antidepresiva i teskih metala, dobila je jos jednu stavku...

:fantom: 

 

 

 

 

 

Link to comment
2 hours ago, Bogotac said:

ko oni Rusi ili ne daj boze Kinezi,pu pu

Kubanci. Vidjeli smo u Sicko taj tracak normalnog odnosenja prema oboljelima.

Link to comment

Sheikh Hasina pobjegla u Indiju, jel se sad opet vraća Khaleda Zia?

 

Spoiler

Red,Yellow And Blue 2 Seater FRP See Saw, in Outdoor, Size: 5 X 1.5 2.5  Feet (lxwxh) at Rs 8000 in Ahmedabad

 

Link to comment
  • 2 weeks later...
37 minutes ago, x500 said:

Aktivirana je transportna ruta Kazahstan-Uzbekistan- Afganistan-Pakistan 

 

Cela vest.

Zanimljivo... ne znam kako da ovo tumacim, kao beg Kazahstana iz ruske svere uticaja ili pak suprotno kao nacin da upravo se Rusija, preko Kazahstana, bolje poveze sa ostatkom sveta. A mozda i oba, koliko god to zvucalo kontradiktorno.

 

Za to vreme Turkmenistan gradi gasovode bukvalno na sve strane sveta (u vreme SSSRa jedini gasovod je isao ka Rusiji) a Kirgistan gleda kako da se poveze sa Kinom preko zeleznice (trenutno jedina veza ove zemlje je preko Kazahstana i dalje u Rusiju). Lokalci su nam rekli da cika Putin nije najsrecniji zbog ovih desavanja i da bivsi diktatori, pardon predsednici, su nasli smestaj u Rusiji, valjda kao pokazatelj ko moze da se vrati ako probas da pobegnes iz Ruskog Sveta™. 

  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Sledeci rat ce biti izmedju Alžira i Maroka. Nemaju diplomatske odnose i svako malo se pokoskaju. 

 

Direktor “Afrike” u alžirskom ministarstvu vanjskih poslova napada marokansku tajnicu na pripremnom sastanku TICAD 9 u Tokiju. Marokanski tajnik je pokušao ukloniti natpis SADR. U tome ga je silom spriječio predstavnik Alžira.

 

Link to comment
×
×
  • Create New...