Jump to content
IGNORED

Svet


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Još jedno neobavezno zapažanje: ovaj slučaj bi trebalo predstavlja laganu poslasticu za čuvene internet istražitelje koji uz pomoć Google pretrage, par anonimnih donatora i kontakata na dark webu očas posla identifikuju sve počinioce, provale im činove i rang u bezbednosnom aparatu, i dobiju potvrde od komšija iz njihovih rodnih sela. Imamo fotografije sa aerodroma i imena iz pasoša, očekivao sam da do sada barem dvojica-trojica glavnih budu kompletno provaljeni i obrađeni u 1 kvalitetnom istraživačkomtm tekstu, sve sa vozačkim dozvolama i polisama auto osiguranja, ali izgleda da se to neće dogoditi. Takođe deluje kao da predstavnici slobodnihtm medija neće otputovati u neku zabit udaljenu stotinama kilometara od Džede i razgovarati sa nekoliko seljana koji će na keca potvrditi da su na fotografijama visoko rangirani obaveštajci koji su odrasli u istoj zabiti i bili odlični u jahanju, pravi sportisti takoreći.

Edited by Redoran
Link to comment

Stvarno sumanut slučaj na mnogo nivoa. Pratim danima i prosto ne znam šta reći. Hvala @Redoran na detaljnim postovima, neke stvari su mi malo jasnije.

To što će ovako nešto očigledno proći bez većih diplomatskih potresa, najbolji je dokaz kakvim smo licemerjem okruženi. Nije da nisam znao do sad, ali ovo je baš jezivo, opasnu mučninu mi izaziva.

Link to comment

Običan svet se ovih dana dosta pita zbog čega je ubistvo jednog novinara, koliko god jezivo bilo, probudilo MSM u meri u kojoj ih trogodišnje sistematsko istrebljenje civila u Jemenu nikada nije probudilo.

 

Ja vidim dva razloga za to: prvi je taj što je ubijen jedan od njih. U pitanju nije bilo koji novinar ili anonimus već uvaženi pripadnik uskog i povlašćenog kruga lobista, analitičaratm i prop... pardon, novinara koji je skoncentrisan u DC, uzima surovu kintu od korporacija i petro-despota, i aktivno promoviše sav ovaj užas koji je Amerika posejala i uspostavila na Bliskom Istoku. Što se tiče ekipe iz tog kruga, MbS komotno može sve žene i decu ovog sveta da pretvori u ražnjiće - ali ako to uradi nekom od njih ima da se oglasi kuka i motika. Zbog toga su opleli po bradonji, inače bi se i dalje pravili blesavi kao što su se pravili kada je američku državljanku koštalo života to što je pisala o nečemu o čemu nije poželjno pisati.

 

Drugi razlog je saudijski talenat da podignu igru na potpuno nov i do sada neviđen nivo. Svojom bestijalnošću u Jemenu su bukvalno primorali demokratsketm medije da počnu stidljivo da pišu o njihovoj ludačkoj operaciji a slično se dogodilo i sada. Da su platili neku vrhunsku ekipu atentatora da ovo urade klasičnom metodom ulične sačekuše, ne bi se podiglo 10% od sve ove prašine. Čak i ako bi istraga otkrila nešto što bi vodilo u njihovom pravcu to bi sve ostalo maglovito i nerazjašnjeno. Drugari iz gore pomenutog kluba bi ga ožalili i to je to. Ali ne - ovi su odlučili da urade nešto što verovatno niko u modernoj istoriji nije uradio. Ono, diplomatske misije su bile i biće korišćene za raznorazne spletke i intrige ali ubiti, istranžirati i ukloniti ostatke čoveka u "breaking bad" stilu, to je potpuno nov nivo umnog poremećaja koji će po svojoj prirodi privući pažnju čitavog sveta. Uopšte me ne bi čudilo da je mladi reformator veliki fan pomenute serije i da zamišlja da stvaran svet upravo tako funkcioniše. Što je najgore, svet po svemu sudeći može tako da funkcioniše sve dok ima petrodolara da se izmuzu od ovih manijaka.

 

Što bi rekao jedan od kvalitetnijih PPP-ovaca: "Podudarili se interesi". A kad se interesi podudare onda sve, ali baš sve može.

Edited by Redoran
Link to comment

šta li se tek dešava u Saudijskoj Arabiji kada ovako zločinački orgijaju u diplomatskim predstavništvima...

Edited by slow
Link to comment

Najbolje su one kompanije koje su, kao, bojkotovale samit a onda umesto CEO poslale deputy CEO.

 

Quote

BBC Middle East journalist Sebastian Usher, who is in Riyadh, says while the big names may have pulled out, hundreds are still attending - in some cases representing the very companies whose bosses decided it was no longer expedient for them to attend.

 

Our reporter says the talk among delegates is of pragmatism, that there is a big future at stake in Saudi Arabia and this obstacle - however shocking and overwhelming - will eventually be overcome.

 

To su te neke zapadne vrednosti kojima tezimo. 

Tezak simbolicki udarac za americke i evropske liberale, autoritarce ionako boli uvo a cak im daje vetar u ledja za ideologiju "jaci tlaci" i konsekventni "pragmatizam".

Link to comment

Za to vreme oni ludaci rešili da se naplate u Jemenu. Rokaju sve što stignu od civilne infrastrukture, desetine civila ginu bukvalno iz dana u dan li avaj, niko od njih nema kolumnu u WP.

Link to comment

Čomski je uoči prvog kruga predsedničkih izbora u Brazilu posetio Lulu u zatvoru (pre par dana Rodžeru Votersu nije dozvoljena slična poseta). Napisao je odličnu reportažu za The Intercept, vredi pročitati.

 

Ovo što se Brazilu sprema (uglavnom već urađeno, Bolsonaro je šlag na fašističkoj torti) biće možda i najbrutalnija do sada "meka" demonstracija sile od strane turboliberalnog poretka i njegove čikaške škole. Ojadiće onih 200 miliona ljudi tako da će im trebati decenije da se oporave a šteta će verovatno biti nenadoknadiva.

Link to comment
4 hours ago, Redoran said:

Čomski je uoči prvog kruga predsedničkih izbora u Brazilu posetio Lulu u zatvoru (pre par dana Rodžeru Votersu nije dozvoljena slična poseta). Napisao je odličnu reportažu za The Intercept, vredi pročitati.

 

Ovo što se Brazilu sprema (uglavnom već urađeno, Bolsonaro je šlag na fašističkoj torti) biće možda i najbrutalnija do sada "meka" demonstracija sile od strane turboliberalnog poretka i njegove čikaške škole. Ojadiće onih 200 miliona ljudi tako da će im trebati decenije da se oporave a šteta će verovatno biti nenadoknadiva.

Cikaske skole? Meh... meni se cini, ne da sam nesto specijalno obavesten o doticnom, da se vise radi o tvrdom paleo kon tipu, ala Pat Buchanan ili Tom Fleming, plus je tip tradicionalan Katolik, isto kao ova dvojica. Oni su nominalno kao za kapitalizam ali mrze njegove negativne posledice na "tradicionalne strukture."    

 

Daj Boze da gresim, pa da je lik iole free market orijentiran... Cisto sumljam. 

Link to comment

Ne bih da dvokatisem, ali cini mi se da je Redoran mislio da turboliberalni poredak izlazi iz cikaske skole, a ne Bolsonaro. Taj je samo posledica tih divnih ideja. Izgleda mi kao jos jedan u nizu korisnih idiota ciji ce zadatak biti da prica i radi sta hoce, al da ne smeta razvojuTM (besomucnoj privatizaciji i razvlacenju silnih resursa kojima je Brazil bogat, sto bi nekakvi gradjani Brazila imali koristi od toga kad mogu lepo da se napune dzepovi raznih mufljuza). 

Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...