Jump to content
IGNORED

Rap, Hip-Hop


korindjar

Recommended Posts

Ne da sam nekakav rap connoisseur, ali kroz komentare dođem do toga da je neki brat semplovao KIM, pustim stvar

 

 

i frapiram se, toliko da mi nije dalo mira, te izguglam da off-beat stil postoji već neko vreme. Vidim da su komentari prilično mlaki, kao da se svi boje da budu old men yelling at clouds, a meni od ovoga bukvalno fizički nije dobro, osećam kako mi glava otežava a pritisak probija. Nešto kao flashing images seizure, samo za uši.

  • Hvala 1
Link to comment
  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Jimmy Kowalski

    387

  • 189-

    217

  • maheem

    165

  • Ravanelli

    151

  • 2 weeks later...
On 22.6.2023. at 14:49, Jimmy Kowalski said:

 

 

Little Simz has unveiled the highly anticipated official music video for her hit track “Gorilla”, a fan favourite from her recent album No, Thank You. 

Directed by the renowned Dave Meyers, known for his work with music industry icons like Jay-Z, Drake, Kendrick Lamar and Notorious B.I.G., the video is nothing short of extraordinary. Leveraging AI technology and Microsoft Cloud, the visuals offer an interactive experience, altering colours, effects and more with each viewing. This innovative approach adds a fresh dimension to the video, making it an interactive and unique encounter for fans of the Islington artist and beyond.

 

  • +1 1
Link to comment
On 31. 5. 2023. at 20:32, zorglub said:

Ne da sam nekakav rap connoisseur, ali kroz komentare dođem do toga da je neki brat semplovao KIM, pustim stvar

 

 

i frapiram se, toliko da mi nije dalo mira, te izguglam da off-beat stil postoji već neko vreme. Vidim da su komentari prilično mlaki, kao da se svi boje da budu old men yelling at clouds, a meni od ovoga bukvalno fizički nije dobro, osećam kako mi glava otežava a pritisak probija. Nešto kao flashing images seizure, samo za uši.

  

  The Alchemist nije baš bilo ko, spada u top 10 beatmakera ikad lagano ! Kako je došao do KIM je druga priča, sve se svodi na YT pretrage tipa Yugoslavian funk, USSR jazz i sl pošto su Japanski i Brazilski funk/jazz odavno opelješeni.

 

Što se tiče off beat stila, pa zar nije GOAT repovao tako ? (RIP DOOM)

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...