Jump to content
IGNORED

Sta je ovo?


woodooinstalater

Recommended Posts

Važi, ali neko drugi postavlja sledeće.Alatka služi za izbijanje (vađenje) štiftova (shtift).
А... а шта му је то? Некакав клин или тако нешто. Слабо стојим са тим мајсторским.Да видимо ко зна шта је ово. На сликама су три модела, раде исто, само мало различитом техником.splicer1.jpgimageMain_4_24.jpgsplices03.jpg
Link to comment

Štift je cilindar ili klin koji drži neki deo u poziciji (onda kada potreba za preciznošću nadmašuje prosto pričvršćivanje zavrtnjima). Sa jedne strane je izbušen i urezan je navoj kako bi se ovom alatkom mogao izvući.Ovo gore ima neke veze sa filmovima (celuloidnom trakom)?

Edited by cika tale
Link to comment
Štift je cilindar ili klin koji drži neki deo u poziciji (onda kada potreba za preciznošću nadmašuje prosto pričvršćivanje zavrtnjima). Sa jedne strane je izbušen i urezan je navoj kako bi se ovom alatkom mogao izvući.Ovo gore ima neke veze sa filmovima (celuloidnom trakom)?
Да.
Link to comment
Ovo je alat za montazu filmova?Slepljivac kadrova? Suha metafizika.
Да, зове се лепилица, тј бар су мене тако учили да се зове, кад сам похађао течајеве за кино технику. Ово су модели за 8мм, мада ради и за 16мм - осмица је иначе настала половљењем шеснаестице. Поступак је мало компликован, јер треба отурпијати око 2мм са обе стране траке, тако да десна прво дође на леву страну, где се отурпија, па се онда окрене, закачи десно, па се онда качи лева, отурпија, намаже ацетонским лепилом на обе стране, прекрсти/опсује и притисне. Држи се пола минута па се онда све откачи... ако је у комаду, добро. Ако није, сеци по један квадрат с оба краја, па испочетка. Други модел је радио на фини селотејп, што је гарант радило сваки пут, али је изгледало грозно у пројекцији, јер је трака покривала два квадрата; при 16 или 18 сличица у секунди, то је дуго.Ај сад ти.
Link to comment
  • 2 weeks later...

Добро, ако нико неће... ево новог питања (са блицем и без, мало је незгодно ухватити бело). Штрикаћа игла испод није део питања, ал' нек послужи за размеру - пречник јој је 3мм.dscf10629klube.jpgdscf10627klube.jpg

Edited by расејан
Link to comment
  • 2 weeks later...
A nema veze sa ovim krojnim tabakom koji se vidi iza/ispod objekta?
Никакве. То се затекло на столу кад сам сликао.Дакле погађа се само то бело што је на том провидном најлону; оно испод нема везе, случајно је ту. Edited by расејан
Link to comment
Ne mogu da mu odredim ni oblik ni teksturu sa ovih fotki. Nemam pojam šta je.
Да није стајао на полици са другим сиревима, не бих ни ја знао :) (оно јес, пише и на кеси). Добар сир, цела штренгла. Сав је влакнаст. Засечеш негде и одвојиш узицу. Ниједном досад нисмо успели да нађемо крај, како га запетљају. Ваљда је из Библоса, ако се добро сећам, или се фирма тако зове.Ај нека сад задаје неко други, ништа ми не пада на ум. Edited by расејан
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...