Jump to content
IGNORED

Sta je ovo?


woodooinstalater

Recommended Posts

Item ima naziv "nizalica".Kod mašinskog štrikanja se ponekad desi da pletenina (ono što je naštrikano) "spadne" sa igala za štrikanje (prekinulo se predivo, recimo). Onda se deo nizalice sa kukicom zavuče između štrikaćih ploča i zakači pletenina koja je spala. Pletenina se podigne i natakne se na prazne igle tako da ostane cca 1cm viška pletenine.Višak pletenine se onda ovim drugim (srpičastim) delom nagura nazad između štrikaćih ploča.Sledeći :)

Link to comment
Višak pletenine se onda ovim drugim (srpičastim) delom nagura nazad između štrikaćih ploča.Sledeći :)
srpicasto :( od pocetka me je podsecalo na alatku zvanu kosijer (eh, brdjanski geni)... mislila sam da sece.sledeci si opet ti, ciko, jer se pace nije onomad prosetao dva metra iza sebe i nazad, a niko drugi nije pogodio :P poz
Link to comment
nije ni za prebacivanje kod sužavanja. Kod mašinskog štrikanja nema takvih ručnih akcija - ili je sve auto ili toga sužavanja pri štrikanju nema već se obavi kasnije, na krojenju.
Нема кројења! То је за дилетанте. Плете се тачно колико треба, само се после зашије.А постојало је тако нешто на старијим машинама, кад су се сложеније шаре изводиле скоро ручно - оплете се један ред, па се пребацује са неких игала на суседне. Мада, алатке које имам у виду раде по две или три игле одједном.
Link to comment
Нема кројења! То је за дилетанте. Плете се тачно колико треба, само се после зашије.А постојало је тако нешто на старијим машинама, кад су се сложеније шаре изводиле скоро ручно - оплете се један ред, па се пребацује са неких игала на суседне. Мада, алатке које имам у виду раде по две или три игле одједном.
Ne mora da bude krojenja (pa ni šivenja) na "modernijim" štrikaćim mašinama - proizvedenim od 1995. Bio sam impresioniran kada sam video kako kompletno završena rolka izlazi iz mašine (na nekom od sajmova u Adi).Mašine koje sam ja pominjao su mogle da rade sve bez ručnog petljanja u to prebacivanje petlji sa igle na iglu.Zadatak:sdc16031w.jpg Edited by cika tale
Link to comment
onaj valjak za ravnanje laminata, samo u uradi sam verziji?
Nije, nema veze sa laminatom.
Личи ми на магнет из динама за бицикл... мада буни она бакарна (је ли?) цев.
Magneta nema ni blizu. "Bakarna" cev je čelična, samo je korodirala (nisam koristio ovu alatku bar 15 godina). Inače, cev je više podloška nego cev.
Link to comment
Magneta nema ni blizu. "Bakarna" cev je čelična, samo je korodirala (nisam koristio ovu alatku bar 15 godina). Inače, cev je više podloška nego cev.
Након што сам доообро поразмислио, закључио сам да тек сад немам појма шта је. Јел' тај шири део шупаљ или је комад челика? (као да ће ми то нешто помоћи)
Link to comment

Ono najtanje je šipka. Sve na njoj je šuplje jer je nanizano na šipku. Šipka ima navoj, podlošku i zavrtanj na oba svoja kraja.Koristi se.. Pa pri skidanju nekih delova sa nekih mašina ili delova mašine kod kojih je potrebna velika preciznost ugrađenih delova.

Link to comment
Ono najtanje je šipka. Sve na njoj je šuplje jer je nanizano na šipku. Šipka ima navoj, podlošku i zavrtanj na oba svoja kraja.Koristi se.. Pa pri skidanju nekih delova sa nekih mašina ili delova mašine kod kojih je potrebna velika preciznost ugrađenih delova.
jel se tool gura kroz rupu, pa u navoj?
Link to comment
Koristi se.. Pa pri skidanju nekih delova sa nekih mašina ili delova mašine kod kojih je potrebna velika preciznost ugrađenih delova.
Вади лежајеве?
Link to comment
jel se tool gura kroz rupu, pa u navoj?
Kroz rupu ili ne - zavisi, ali definitivno u navoj.
Вади лежајеве?
Ne ležajeve, nešto drugo. Edited by cika tale
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...