Jump to content

Kitchen Appliances


Allegra

Recommended Posts

nije baš tema za ovaj topic, al' ne znam gde bih drugojel' zna neko gde (ili kako) može ovde kod nas da se nabavi krštena staklena ambalaža za rakiju.volela bih da to budu boce o d 1 l, jer treba da se nosi o familiju koja nije dugo viđena, pa da ne cicijašimo :Dnije problem da se kupi neko dobro piće, nego oni bi svi voleli rakiju (a koja je btw odlična) iz starog kraja.blam nas svaki put kad smo prinuđeni da tu sjajnu rakiju poklanjamo u onim skrnavim flašama, uglavnom zelenim, od kisele :lolol:

Edited by duda
Link to comment
nije baš tema za ovaj topic, al' ne znam gde bih drugojel' zna neko gde (ili kako) može ovde kod nas da se nabavi krštena staklena ambalaža za rakiju.volela bih da to budu boce o d 1 l, jer treba da se nosi o familiju koja nije dugo viđena, pa da ne cicijašimo :Dnije problem da se kupi neko dobro piće, nego oni bi svi voleli rakiju (a koja je btw odlična) iz starog kraja.blam nas svaki put kad smo prinuđeni da tu sjajnu rakiju poklanjamo u onim skrnavim flašama, uglavnom zelenim, od kisele :lolol:
ima, za male pare, onih reljefnih flasa sa staklenim cepom u radnjama Metalac, od 0.7 i litra. cep je gore staklen, dole plastican. prave flase, sa full staklenim cepom, kostaju puno vise, u Maksiju su 1.700 dinara i to je jos i jeftino. ove u Metalcu su 300-400 din, ako i toliko.
Link to comment

fala daboviću, pogledaću te u metalcute od 1700 neću ni da gledam, to je skroz besmisleno jer je poenta ipak na rakijied.i da, naručivala sam preko nekog sajta (bumbar se zove, tako nešto) odličnu flašu sa staklenim čepom koji ima jako dobar plastični dihtung i super zatvara, ali je od 0.7.litarske su im krš, nema ništa ni približno dobro kao ta od 0.7

Edited by duda
Link to comment
hvala :)jbg, ružne su mi i te ''kristalne'', al' šta ću kad boljih nema :dry:
Jedan milje ispod sufle i bude sve u fazonu.naravno sklonis macku, zivotinje u kuci nije to domacinski ne slaze se uz radzu & kristal sufla. Edited by hefestus
Link to comment
naručivala sam preko nekog sajta (bumbar se zove, tako nešto) odličnu flašu sa staklenim čepom koji ima jako dobar plastični dihtung
Imaju u Super Veru u TC Zira staklene flaše sa gumenim dihtungom i onim metalnim preklopom kao kod tegli, našarane malo da ne bude baš obična flaša, cena ili 150 ili 450 din po komadu (ne sećam se tačno). Mislim da su litrske. Moguće je da se mogu naći i kod Kineza ili u onim radnjama "sve za/ do/ od" . Te sa staklenim čepom ne deluju pouzdane za transport. Edited by halloween
Link to comment
blam nas svaki put kad smo prinuđeni da tu sjajnu rakiju poklanjamo u onim skrnavim flašama, uglavnom zelenim, od kisele
imas ovakve
Meni ove gore iste kao te od kisele, samo nisu zelene i imaju ovaj retro zatvarac... :lolol:
Link to comment
imas ovakve u TC eurocentar kod doma omladine, ulaz iz makedonske, 390 din, ima i u boji. nisam sigurna da su za rakiju, al su od ovih kristalnih svakako lepse.
jesu lepše od ''kristalnih'', jedino nekako taj zatvarač, upućuje da bi unutra trebalo da je kuvan paradajz pogledaću i u veru šta ima
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...