Jump to content
IGNORED

Kitchen Appliances


Allegra

Recommended Posts

@assuck: Za to preporučujo ono kamenje, ali ja u to ne verujem.Ja imam taj rupičasti, ne uljim, nego, zar nije on samo za gotove podloge i pice? Može i živo testo? Nisam probao, ja frišku pravim samo u tepsiji.

Edited by Vapad
Link to comment

jebiga, ja i dalje pravim picu na pek papiru. na kraju krajeva, mega bi me smaralo da sada moram da razvlacim testo da bude okruglo, koga briga? najslasnije napolitanske pice koje sam video na jutjubu imaju oblik nicega, poput mojih -_-

Link to comment
konvekciona je super za pileća krilcaja plek™ ne uljim, dr Oetker ima neki šatro teflonski premaz
Nije los, moze i lanac od bicikla sa njim ;)btw. ja kao odvajac za picu koristim semola di grano duro, jbg prevod? slicno girizu, to je krupnije mleveno psenicno brasno. Edited by hefestus
Link to comment

da pitam, da ne kupujem opet pogresno. crko mi moj voljeni stapni mikser marke braun sto je imao i onu seckalicu i obican mikser i bio bas dobar. i onda, jer sam bila toooliko zadovoljna, otisla i kupila novi model marke bosch (pocetno slovo isto, zajebah se, mislila sam da kupujem istu stvar :D). i taj ne valja, ima veci broj vati od starog, al melje losije. i okej, uvalila sam ovaj, al sad bih da kupim novi, a da moze da mi samelje badem u puter, a da mu ne crkne motor i da sve smandrlja u rekordnom roku (majonez za minut i tako to;). dajte preporuke, pliz.

Edited by cmrlj
Link to comment
nisi me razumeo, rogobatno sam se izrazio. mislio sam da bar malo brasna mora da propadne kroz rupice.posto testo uvek razvlacim na stolu posutom brasnom da se ne ulepi sve
jebiga, ja i dalje pravim picu na pek papiru. na kraju krajeva, mega bi me smaralo da sada moram da razvlacim testo da bude okruglo, koga briga? najslasnije napolitanske pice koje sam video na jutjubu imaju oblik nicega, poput mojih -_-
Ja imam taj rupičasti, ne uljim, nego, zar nije on samo za gotove podloge i pice? Može i živo testo? Nisam probao, ja frišku pravim samo u tepsiji.
Meni testo mesi mini pekara, istresem ga iz one posude na pobrašnjen sto naravski, presečem na četir dela i onako brašnjavu četvrtinu kugle zalepim na rupičasti plek i razvučem rukom na otprilike, ne trudim se da proizvedem original krug kao onaj iz kese... I nisam primetio da brašno curi iđe...
Link to comment
da pitam, da ne kupujem opet pogresno. crko mi moj voljeni stapni mikser marke braun sto je imao i onu seckalicu i obican mikser i bio bas dobar. i onda, jer sam bila toooliko zadovoljna, otisla i kupila novi model marke bosch (pocetno slovo isto, zajebah se, mislila sam da kupujem istu stvar :D). i taj ne valja, ima veci broj vati od starog, al melje losije. i okej, uvalila sam ovaj, al sad bih da kupim novi, a da moze da mi samelje badem u puter, a da mu ne crkne motor i da sve smandrlja u rekordnom roku (majonez za minut i tako to;). dajte preporuke, pliz.
Slican problem skoro kupio ovaj:braunmr530limitededitio.jpgSeckalica prva liga, mutilica takodje.Majonez mutim u seckalici. Secka orahe za puter ne znam.Inace imam drugi za testo, i jos jedan (nakupi se vremenom) za semenke (lan, kajsije, bademi ...) Edited by hefestus
Link to comment

Pa taj drugi je bas za semenke namenjen. Meni na ovom novom naj treba seckalica, i necu da tupim noz. Moze orah jer je mekan. Za cokoladu ne znam, nisam nikada imao tu potrebu.Ako hoces spravu koja sve to radi onde gledaj neki food procesor. Za njega treba da imas permanentno mesto na pultu, jer je bulky. Vadi pa vracaj u element bi ti se brzo smucilo. Da tu je i cena, da valja preko 250e.Ovaj moj koji secka semenke je samo 12e.

Edited by hefestus
Link to comment
da pitam, da ne kupujem opet pogresno. crko mi moj voljeni stapni mikser marke braun sto je imao i onu seckalicu i obican mikser i bio bas dobar. i onda, jer sam bila toooliko zadovoljna, otisla i kupila novi model marke bosch (pocetno slovo isto, zajebah se, mislila sam da kupujem istu stvar :D). i taj ne valja, ima veci broj vati od starog, al melje losije. i okej, uvalila sam ovaj, al sad bih da kupim novi, a da moze da mi samelje badem u puter, a da mu ne crkne motor i da sve smandrlja u rekordnom roku (majonez za minut i tako to;). dajte preporuke, pliz.
Ne znam jesam li već ovde hvalio Braunov Multimix M880M. Osnova je klasični mikser, uz dodatke za seckanje, mešenje i nešto što liči na veći štapni mikser. Spravu imam već desetak godina, radi besprekorno,edit: to je najsličnije sadašnjem modelu Multiquick system hand mixer M1050 4-in-1 Edited by ajgor
Link to comment

okej, hvala svima, kupujem taj braun, samo da nadjem ko ce da mi ga dovlaci iz inostranstva, popizdeh kad sam izguglovala, domaca cena 12200 dinara, inostrana 60 evra.primam i preporuke za multipraktik, i to me ceka za kupovinu, trenutno se lozim na magimix, al dam se ubediti u nesto drugo.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...